trnka007
29.04.08,11:16
Ahojte poraďaci, oslovilo ma občianske združenie, s prosbou o pomoc...no nie som si ista:
Obcianske zdruzenie nema ziadnych zamestnancova a aby si znižilo administrativu, nechce sa zaoberať so mzdami, ale organizuje literarny festival, kde bude vyplacat odmeny:

porotcom, ktori su odbornici v danej oblasti, nepodnikatelia – dostanu knihy, precitaju ich za pol roka, vyhodnotia, vyberu vitaza, zucastnia sa festivalu a vyhlasenia vysledkov
autorom, ktori citaju uryvky zo svojich knih, moderatorom podujatia.
hostesky, brigadnici

Myslela som, ze by mohli uzatvoriť zmluvu o dielo, pripadne zmluvu o spolupraci s fyzickymi osobami, cim by sa združenie nemuselo zaoberať mzdami, a pre prijemcov-porotcov by sa to dalo definovať ako ostatny príjem, u moderatorov a autorov ako honorar, odviedli by odvody do literarneho fondu a mali by to vybavene. Podobne by som riesila aj hostesky a brigadnikov, aj ked tam to ťaha na závislu činnosť. Chceli by mať všetko dobre a zaroveň nekomplikovť život sebe ani inym. Da sa to nejak jednoducho poriešiť? Je možne vobec uzavrieť tieto typy zmluv na vykon vyššie uvedenej činnosti?
Ak mi nieto poradi budem rada.
Trnka