adena
29.04.08,12:44
Poradí mi niekto,kde na nete môžem zdarma stiahnuť jednoduchý program na uzamknutie pracovnej plochy tak, aby nikto nemohol nahliadnúť do môjho PC? Nainštalovala som si zo slunecnice.cz program WinLock 1.01 - celkom šikovný freewer ale aj napriek tomu chcel odo mňa po niekoľkých dňoch registračný kód. Kto tento program pozná vie, že k tomuto kódu sa nedá dostať.
Poradí mi niekto? ďakujem
Chobot
29.04.08,13:14
Poradí mi niekto,kde na nete môžem zdarma stiahnuť jednoduchý program na uzamknutie pracovnej plochy tak, aby nikto nemohol nahliadnúť do môjho PC? Nainštalovala som si zo slunecnice.cz program WinLock 1.01 - celkom šikovný freewer ale aj napriek tomu chcel odo mňa po niekoľkých dňoch registračný kód. Kto tento program pozná vie, že k tomuto kódu sa nedá dostať.
Poradí mi niekto? ďakujem
Neviem, čo presne pre teba znamená uzamknutie pracovnej plochy, ale WIndows má priamo v sebe zabnudovanú utilitu zvanú

Klikneš na pracovnú plochu pravou myšou > Vlastnosti >záložka Šetrič obrazovky > a tam máš okienko "Pri obnovení chrániť heslom". Ešte si môžeš nastaviť aj čas, po ktorom ti zapne šetrič obrazovky (anglicky Screen Saver).

Vždy po aktivácii budeš mať niečo na obrazovke (čo si nastavíš) a keď sa budeš chcieť prepnúť do režimu práce, bude PC od teba vyžadovať heslo, teda nikto, kto nepozná tvoje heslo, sa nebude môcť dostať cez šetrič obrazovky.

Pomôže ti to? Ak nie, a trváš na WinLock, môžem ti zohnať nejakú novšiu verziu aj s kódom.;)
robin78
29.04.08,13:28
A co tak nieco jednoduche:
ked odchadzas, tak ctrl+alt+del -> vybrat Lock Computer (uzamknut pocitac)
po prichode len zadas heslo a pokracujes v praci

inak suhlasim s Chobotom, t.j. nastavit heslo pre setric obrazovky, pre pripad, ze sa pri odchode od pocitaca pozabudnes ;-)
Zitulda
25.06.08,11:28
Neviem, čo presne pre teba znamená uzamknutie pracovnej plochy, ale WIndows má priamo v sebe zabnudovanú utilitu zvanú

Klikneš na pracovnú plochu pravou myšou > Vlastnosti >záložka Šetrič obrazovky > a tam máš okienko "Pri obnovení chrániť heslom". Ešte si môžeš nastaviť aj čas, po ktorom ti zapne šetrič obrazovky (anglicky Screen Saver).

Vždy po aktivácii budeš mať niečo na obrazovke (čo si nastavíš) a keď sa budeš chcieť prepnúť do režimu práce, bude PC od teba vyžadovať heslo, teda nikto, kto nepozná tvoje heslo, sa nebude môcť dostať cez šetrič obrazovky.

Pomôže ti to? Ak nie, a trváš na WinLock, môžem ti zohnať nejakú novšiu verziu aj s kódom.;)

Zdravím a prosím pomôž.

Mám XP profesionál a na PC mi chodí 13.ročná vnučka (zlatá niekedy ale niekdy na zahlušenie-puberťáčka atd). Mnoho krát mi dcéra povie, že má zakázané PC a hlavne internet. Ak náhodou odídem na chvíľu od PC už je pri ňom. Skúšala som uzamknúť plochu podľa Tvojich inštrukcií, ale potom pýtalo heslo. Nevedela som, neprijal ani jedno z mojich mien. Musela som sa vrátiť späť . Šetrič mám nastavený. Ako mám (príp.aké) heslo dať.
Teraz budem mimotemy-, ale tému som videla minulý týždeň no pokiaľ som ju našla, klikala som skoro hodinu. Neviem nájť tému -problém so scenerom- oskenované dokumenty sú šedé , čo a kde môže byť chyba. Ak sa mi podarí prilepiť, ako vyzerajú-urobím.
Tak žiaľ, nedarí sa vypisalo mi, že obmedzenie na tento typ súboru je rozmer 800/600 - moje sú 2486x3485. Zmenšiť mám manuálne - neviem. Prosím do tretice poradiť, alebo odkázať na príslúchajúcu tému(popr. mám založiť novú?!)

Ďakujem vopred za radu
dad111
25.06.08,12:47
Ak mas WIN XP Profesional, detom je najlepsie vytvorit konta s pravom uzivatela. Ty si nechas prava administratora. Nastavis im co vsetko mozu a co nemozu, kazdy moze mat svoje heslo a teda aj sukromie a navyse ked im nepovolis instalovat a menit nastavenia PC nebudes mat problemy pri ich hrach a surfovani. Nezmenia Ti nastavenia. Pri odchode od PC sa musi kazdy odhlasit.
riga
25.06.08,13:15
-problém so scenerom- oskenované dokumenty sú šedé , čo a kde môže byť chyba.

A nemas pred skenovanim vybratu moznost - skenovanie v odtieni sedej...skus popozerat v nastaveniach, ci nenajdes moznost - farba
Fero11
26.06.08,05:44
Poradí mi niekto,kde na nete môžem zdarma stiahnuť jednoduchý program na uzamknutie pracovnej plochy tak, aby nikto nemohol nahliadnúť do môjho PC? Nainštalovala som si zo slunecnice.cz program WinLock 1.01 - celkom šikovný freewer ale aj napriek tomu chcel odo mňa po niekoľkých dňoch registračný kód. Kto tento program pozná vie, že k tomuto kódu sa nedá dostať.
Poradí mi niekto? ďakujemUzamknutie pracovnej plochy ? A kcomu by to malo sluzit, na to su pouzivatelske konta. Mozno mas o tom skreslene predstavy a myslis si, ze ak uzamknes plochu, tak vsetky tvoje adresare, alebo subory si nikto nepozrie, alebo chces pouzivat zvlast aplikacie ako ostatny na tvojom PC ? Ja osobne ked chcem nejaky subor pred niekym ukrit, napr. wordovsky doc, tak jedna moznost je ho cez winrar zaheslovat a neprecita si ho nik a ked zabudnes heslo, tak ani ty :D a druha primitivnejsia moznost je, ze zmenim priponu doc napr. na dll a subor vyzera ako kniznica, tak nikoho ani nenapadne, ze by to mohol byt doc, ale ked nan kliknes pravim a vyhladas word a das ho otvorit tak ho otvori
Chobot
26.06.08,07:30
Zdravím a prosím pomôž.

Mám XP profesionál a na PC mi chodí 13.ročná vnučka (zlatá niekedy ale niekdy na zahlušenie-puberťáčka atd). Mnoho krát mi dcéra povie, že má zakázané PC a hlavne internet. Ak náhodou odídem na chvíľu od PC už je pri ňom. Skúšala som uzamknúť plochu podľa Tvojich inštrukcií, ale potom pýtalo heslo. Nevedela som, neprijal ani jedno z mojich mien. Musela som sa vrátiť späť . Šetrič mám nastavený. Ako mám (príp.aké) heslo dať.
Teraz budem mimotemy-, ale tému som videla minulý týždeň no pokiaľ som ju našla, klikala som skoro hodinu. Neviem nájť tému -problém so scenerom- oskenované dokumenty sú šedé , čo a kde môže byť chyba. Ak sa mi podarí prilepiť, ako vyzerajú-urobím.
Tak žiaľ, nedarí sa vypisalo mi, že obmedzenie na tento typ súboru je rozmer 800/600 - moje sú 2486x3485. Zmenšiť mám manuálne - neviem. Prosím do tretice poradiť, alebo odkázať na príslúchajúcu tému(popr. mám založiť novú?!)

Ďakujem vopred za radu

Tomu zvýraznenému nie veľmi rozumiem, ale heslo si môžeš nastaviť také, aké chceš. Nenastavuje sa to ale pri nastavovaní šetriča obrazovky, ale heslo pri obnove je totožné, ako keď sa prihlasuješ do PC (prihlasovanie užívateľa). Tam treba zmeniť heslo, ak chceš mať iné.
adi11
26.06.08,07:32
mimotemyProsím Vás, ako sa dá pripojiť znovu po oprave PC na internet ? Nie som v tom odborník, vďaka.
Chobot
26.06.08,07:41
mimotemyProsím Vás, ako sa dá pripojiť znovu po oprave PC na internet ? Nie som v tom odborník, vďaka.

Hmm, tak z takto položenej otázky ti to nikto nepovie. Musíš upresniť, ako sa pripájaš na internet, kto je poskytovateľom internetu, či to máš cez modem, či je to Wiereless alebo káblom,...

Skontaktuj radšej tvojho poskytovateľa internetu, nech pošlú technika, ktorý ti PC znovu pripojí (ak nemáš šikovného suseda, zbehlého v IT).
Fero11
26.06.08,07:47
mimotemyProsím Vás, ako sa dá pripojiť znovu po oprave PC na internet ? Nie som v tom odborník, vďaka.to je siroky pojem, ide o to ake mas pripojenie, ale zvycajne , zadavas meno a heslo, to je tazko napisat ako sa znova pripojit, mozno ti staci zasunut kabel do konektoru :confused: dal si malo info
adi11
26.06.08,08:07
to je siroky pojem, ide o to ake mas pripojenie, ale zvycajne , zadavas meno a heslo, to je tazko napisat ako sa znova pripojit, mozno ti staci zasunut kabel do konektoru :confused: dal si malo info
kábel mám v PC zastrčený, vpravo dolu mám 2 monitory tak ako predtým, len znak obmedzenie, volala som do firmy a diktovali mi IP adresu, viem, že to treba do PC napisať, len sa bojím, že to spackám, ked pridem z práce domov
Fero11
26.06.08,08:40
tym obmedzenie myslis, ze monitor je preskrtnuty cervenym krizom ? Ked mas tam 2 monitory, tak predpokladam, ze mas 2 sietovky, alebo, jedno modemove pripojenie, alebo jedno hamachi ........
No co sa tyka tej IP, tak by ti mali nadiktovat aj branu a DNS. Povedz im, nech ti vsetko nadiktuju co maju a napiseme ti, ze kde to mas ty napisat
Chobot
26.06.08,08:53
tym obmedzenie myslis, ze monitor je preskrtnuty cervenym krizom ? Ked mas tam 2 monitory, tak predpokladam, ze mas 2 sietovky, alebo, jedno modemove pripojenie, alebo jedno hamachi ........

Myslím, že nemá 2 sieťovky, ona myslela tú ikonku sieťového pripojenia vpravo na lište. Tá ikonka to sú také 2 monitory a keď je sieťové pripojenie, tak blikajú.



No co sa tyka tej IP, tak by ti mali nadiktovat aj branu a DNS. Povedz im, nech ti vsetko nadiktuju co maju a napiseme ti, ze kde to mas ty napisat

S týmto súhlasím, treba nadiktovať všetko.
adi11
26.06.08,08:58
tym obmedzenie myslis, ze monitor je preskrtnuty cervenym krizom ? Ked mas tam 2 monitory, tak predpokladam, ze mas 2 sietovky, alebo, jedno modemove pripojenie, alebo jedno hamachi ........
No co sa tyka tej IP, tak by ti mali nadiktovat aj branu a DNS. Povedz im, nech ti vsetko nadiktuju co maju a napiseme ti, ze kde to mas ty napisat
takže technik mi zavolá, až budem pri PC a dúfam že to zvládnem po telefone, ked nie tak zajtra sa ohlásim, zatiaľ ďakujem
Fero11
26.06.08,12:00
Myslím, že nemá 2 sieťovky, ona myslela tú ikonku sieťového pripojenia vpravo na lište. Tá ikonka to sú také 2 monitory a keď je sieťové pripojenie, tak blikajú.

jj jasne, ja som tie monitory v icontray povazoval len za jeden :D
adi11
26.06.08,12:17
dúfam, že dnes večer mi tie ikonky budú blikať, technik mi poslal manuál,IP, masku a všetko potrebné, takže podľa toho by som to mala zvládnuť
Fero11
26.06.08,12:32
jj len dvojklik na tie ikonku monitorov, potom das vlastnosti a na zalozke vseobecne najdes v zozname Internet protocol (TCP/IP) a o5 das vlastnosti, tam oznacis pouzit tuto IP adresu a vyplnis tieto kolonky co mas od providera
adi11
26.06.08,16:12
jj len dvojklik na tie ikonku monitorov, potom das vlastnosti a na zalozke vseobecne najdes v zozname Internet protocol (TCP/IP) a o5 das vlastnosti, tam oznacis pouzit tuto IP adresu a vyplnis tieto kolonky co mas od providera
Ferko presne tak som postupovala, nebolo to také zložité, ako som myslela, už som aj skype stiahla
vďaka
Janiča
10.11.08,07:10
Uzamknutie pracovnej plochy ? A kcomu by to malo sluzit, na to su pouzivatelske konta.

Mám takýto problém. Vytvorila som používateľské kontá a zaheslovala som ich. Avšak môj syn (14r.) mi povedal, že ak mu nedám heslo, tak sa "hekne" a dostal sa tam aj bez hesla. Neviete mi povedať, ako sa tam dostal a ako tomu zabrániť???
willma
10.11.08,07:50
možno rada od veci, zobrať sieťový kábel a pripojiť ho, až keď budeš doma (len pozor, aby si mladý nezaobstaral druhý :-) )
Chobot
10.11.08,10:18
Mám takýto problém. Vytvorila som používateľské kontá a zaheslovala som ich. Avšak môj syn (14r.) mi povedal, že ak mu nedám heslo, tak sa "hekne" a dostal sa tam aj bez hesla. Neviete mi povedať, ako sa tam dostal a ako tomu zabrániť???

Myslím, že niektoré základné dosky dokonca umožňovali zadať heslo na prístup už v BIOSe. Ak to umožňuje tvoje PC, tak to tam zadaj a mladý sa do PC vôbec nedostane, len keď sa prihlásiš ty. To by musel flashnúť BIOS, aby odstránil heslo.

A nechápem, ako sa dostal cez zaheslovaného užívateľa. Musela si nejaké konto s právami administrátora nechať nechránené...:rolleyes:. Neviem, ako inak by to dokázal....

Ale ak je šikovnejší v IT ako ty, tak ho ťažko obmedzíš, vždy bude o krok vpred.
Fero11
10.11.08,11:25
zrejme na to budu nejake utilitky, alebo nejake live linuxove distra, uz tu o tom bola debata
Stevo5
10.11.08,14:48
zrejme na to budu nejake utilitky, alebo nejake live linuxove distra, uz tu o tom bola debata

Ano, tiež som si to vyskúšal na svojom PC. CD len vložíš do mechaniky, ono si to stadiaľ nabootuje počítač a pekne ti vypíše heslo administrátora
Fero11
10.11.08,15:45
mam to napalene aj ja konkretne http://ophcrack.sourceforge.net/download.php?type=livecd ale zatial som to neskusal :)
Janiča
11.11.08,06:14
Tak som syna pritlačila a zistila som, že do PC sa dostal cez príkaz Ctrl Alt Del Del. Na jeho počítači to tak ide, na mojom nie. Asi bude treba zmeniť nejaké nastavenia. Ďakujem za reakcie na príspevok.
Fero11
11.11.08,12:20
A toto syn naziva, ze heknutie:D
AntekaK
18.05.11,06:51
Ahojte, poradíte mi? Dá sa zaheslovať (uzamknúť) iba jeden konkrétny súbor v PC? Keď som to skúšala cez vlastnosti na konkrétnom súbore v zdieľaní som nastavila, že súkromný súbor, ale potom to pýtalo heslo pri každom zapnutí celého PC. Ďakujem.
Chobot
18.05.11,06:57
Ahojte, poradíte mi? Dá sa zaheslovať (uzamknúť) iba jeden konkrétny súbor v PC? Keď som to skúšala cez vlastnosti na konkrétnom súbore v zdieľaní som nastavila, že súkromný súbor, ale potom to pýtalo heslo pri každom zapnutí celého PC. Ďakujem.

Upresni, aký súbor. Napr. súbory aplikácií Office (Word, Excel či PowerPoint) sa dajú chrániť proti otvoreniu či úprave zaheslovaním súboru. Treba to ale urobiť pri ukladaní súboru.

Také obrázkové súbory sa nedajú priamo v aplikácii zaheslovať, teda uložiť s heslom. Dá sa to ale urobiť tak, že ich zbalíš nejakým pakovacím programom (napr. WinRar či WinZip) a tento zbalený súbor zahesluješ.
Nandrolon
18.05.11,06:57
uzamkni si svojho užívateľa formou zaheslovania celého konta, alebo ak je problém že ti vôbec sami zapnú PC, tak si daj heslo do biosu, to nepustí ani štartovať žiaden operačný systém...
lstulajter
18.05.11,07:50
A co tak nieco jednoduche:
ked odchadzas, tak ctrl+alt+del -> vybrat Lock Computer (uzamknut pocitac)
po prichode len zadas heslo a pokracujes v praci

inak suhlasim s Chobotom, t.j. nastavit heslo pre setric obrazovky, pre pripad, ze sa pri odchode od pocitaca pozabudnes ;-)

Existuje este jednoduchsi postup. :-)

Win+L

(po lopate: podrzat stlacenu klavesu s logom Windows - byva na klavesnici vlavo dole medzi Ctrl a Alt - a stacit pismeno "L")



P.S.: Teraz pozeram, na aky stary prispevok som reagoval... Ale mazat nebudem, mozno sa to niekomu hodi. :-)
AntekaK
19.05.11,06:00
Upresni, aký súbor. Napr. súbory aplikácií Office (Word, Excel či PowerPoint) sa dajú chrániť proti otvoreniu či úprave zaheslovaním súboru. Treba to ale urobiť pri ukladaní súboru.

Také obrázkové súbory sa nedajú priamo v aplikácii zaheslovať, teda uložiť s heslom. Dá sa to ale urobiť tak, že ich zbalíš nejakým pakovacím programom (napr. WinRar či WinZip) a tento zbalený súbor zahesluješ.

Ďakujem Vám obom za odpovede. Vlastne som zle napísala, že chcem uzamknúť súbor, keď vlastne som mala na mysli "zložku", v ktorej mám viacero súborov - office, obrázky, pod. Asi to pôjde iba tak, že to zbalím a tam pridelím heslo. Pekný deň.