Lucica
29.04.08,13:18
Dobrý deň. Prosím vás v prípade predlženej RD do 6r dieťa zo zdravotných dôvodov môže dieťa navštevovať štátnu MŠ v rozsahu neprevyšujúcom 4 hodiny denne, bez odobratia RD?
Za radu vopred ďakujem.
Zita4
29.04.08,12:30
Rodinné prídavky nezávisia od toho, či dieťa navšetvuje štátnu škôlku. Len rodičovský príspevok, a ten je vyplácaný do 3 rokov veku dieťaťa.
karpis
29.04.08,12:31
Myslím ,že nie poberanie RD je podmienené že dieťa nemôže navštevovať štátnu MŠ. Moja dcéraj je tiež na predĺženej RD a dieťa dáva do súkromnej škôlky, ale je tu toho veľa popísaného o poberaní RD tak si najskôr daj vyhľadať
brčko
29.04.08,16:19
Ak ste na predlženej RD zo zdravotných dôvodov dieťaťa a teda s poberaním rodičovského príspevku, myslím, že dieťa môže navštevovať škôlku max.4hod. ale o tom musí rozhodnúť nejaká lek. komisia (predpokladám na UPSVaR)- proste musí to byť na základe rozhodnutia. Kamarátka bola na RD do 6rokov s poberaním rod.príspevku a jej dieťa chodilo v poslednom roku doobeda do škôlky, takže možné to je.
Lucica
29.04.08,16:28
Sorry myslela som predlženú rodičovskú dovolenku s poberaním rodičovského príspevku z Uradu práce. Za podmienky schválenia posudkovou lekárskou komisiou. Vtedy si myslím, že je to možné. To som si chcela overiť, či sa v tomto mýlim alebo nie. Lebo na tlačive, ktorý sa odovzdáva úradu práce je možnosť označiť, že dieťa navštevuje MŠ do 4 hodín denne, len som si nie istá, či sa jedná aj o štátnu školku (nie je to tam presne definované) a či teda zostane rodičovský príspevok.
brčko
29.04.08,16:46
Chcela som pozrieť zákon o rod.príspevku. Bohužial nie som predplatitel DRAKa, tak som sa na aktuálne znenie tu na porade nedostala. V zbierke zákonov som pozerala len pôvodné znenie (bez noviel) a tam je uvedené (skoro hned na začiatku), že starostlivosť o dieťa s dlhodobo nepriaznivým zdr.stavom je splnená aj v prípade, ak navštevuje mat.škôlku do 4 hod.(píšem to velmi nepresne, lebo som tú stránku už zrušila). O súhlase komisie tam nič nebolo, takže ho vo vašom prípade asi ani netreba. No istota by bola pozrieť aktuálny zákon.
Lucica
29.04.08,17:20
Po 3 roku súhlas určite treba. Aj ja som to tak našla ako píšete, ale pri vypisovaní žiadosti o rodičovský príspevok v časti čo sa k žiadosti prikladá na str.5 je napísané aj, že "Umiestnením dieťaťa do predškolského zariadenia na zálkade vydaného rozhodnutia o prijatí dieťaťa alebo o prijatí dieťaťa na adaptačný pobyt sa rodičovský príspevok neposkytuje." Teoreticky by sa to, ale mohlo týkať dieťaťa a rodiča, ktorý žiada o príspevok do 3r dieťaťa. A nie dieťaťa po 3r + zdravotné dôvody. Lebo inak sa to potom "bije". Nie?
karpis
30.04.08,04:04
skús pozrieť rodičovský príspevok a štátna škôlka
Lucica
30.04.08,11:11
Ďakujem všetkým za odpovede. Takže môžem dať dieťa do školky do 4hod. denne. Ide mi vlastne o to, že zostávam doma práve kvôli sťaženej adaptácii dieťaťa /lekársky podložené/ a potrebujem , aby si dieťa na školku zvyklo a ja som mohla hneď ako to bude z jeho strany možné nastúpiť späť do práce.