prostechlap
29.04.08,14:04
na koho sa mám obrátiť ak stavebný úrad nedodržiava lehoty - proste úmyselne nekoná ?
trvá to už skoro 60 dní!!!
Pohar
29.04.08,12:11
podla mna na ten úrad a na vedomie dať aj kraj.........
prostechlap
29.04.08,12:16
sťažovať sa niekomu kto nekoná na neho samého nerozumiem ? ( úrad) a je kraj. priamo nadriadený a má toto vôbec v kompetencii?
Pohar
29.04.08,14:29
tak potom neviem.......
ak by to bolo v rámci okresu, tak potom sa sťažovať na kraji......
alebo sa priamo spýtaj kto im je nadriadený - aká inštitúcia.......
musia pod niekoho patriť! zatelefonuj tam a spýtaj čo robiť......ak nekonajú......popríade im povedz že ak nebudú konať ako si myslím že je správne, budeš sa sťažovať....
ide o okres, či kraj?
mamina h.
29.04.08,15:35
mam s tym jednu skusenost, konkretne neslo o stavebny urad, ale tiez tam bola 30-dnova lehota na vyjadrenie, ale pokial dotycny urad prezentoval nadriadenej institucii dovod, pre ktory danu vec nemohol vybavit, tak mi nic ine neostalo len cakat a cakat, v mojom pripade dovod bol pracovne pretazenie uradu :)
wagner
29.04.08,18:51
Každá obec je stavebný úrad. Je to prenesený výkon štátnej správy. Skús napísať sťažnosť starostovi na nedodržiavanie príslušných termínov, on je povinný zabezpečiť dodržiavanie termínov.Inak zákon o sťažnostiach č. 152/1998 Zb. - je stále platný v § 11 hovorí " na vybavenie opakovanej sťažnosti proti činnosti obce, ktorá je výkonom štátnej správy, je príslušný okresný úrad". Ale okresné úrady sú premenované na obvodné úrady - iba zákonodarca v tomto zákone to asi nepostrehol. Pokiaľ by si starosta nesplnil svoju povinnosť a do 15 dní Ti nedá uspokojivú odpoveď, pošli opakovanú sťažnosť na výkon stavebného úradu na príslušný obvodný úrad. Aspoň ja si myslím, že by mal byť takýto postup.
VladoaKatka
30.04.08,03:48
Asi čakajú na nový stavebný zákon:) čo, ak práve u Vás pribudne ďalší stavebný úrad a Vaša dokumentáciu presunú ďalej.

http://ekonomika.sme.sk/c/3845997/Stavbari-podporuju-novy-stavebny-zakon.html

http://www.build.gov.sk/mvrrsr/index.php?id=17&cat=55&comment=3274
prostechlap
30.04.08,14:35
nie na nič nečakajú úmyselne nekonajú aj napriek sťažnostiam síce ústnym ale nekonajú !!!!
trvá to uý 60 dní - to je čas za ktorý urobili iba jeden úkon a to vypísali ústne konanie ktoré prebehlo 02.04 a následne nič nekonajú na ústnom konaní nikto nemal pripomienku ku konaniu len jeden "snaživý" sa písomne vyjadril ... ale úplne od veci
iriska
14.05.08,16:03
len poznámka-Lepšie je sťažovať sa písomne. Poslať to riaditeľovi, potom nadriadenému orgánu, potom ešte nadriadenejšiemu orgánu, prípadne to opakovať.