azuzi
29.04.08,15:06
Poprosim o radu ako je mozne pouzivat sluzobne auto pocas materskej ak ho uz teraz mam schvalene na pouzivanie aj na sukromne ucely, ako a kde sa navysi 1% zakladu dane, ked budem mat matersku a prijem zo socialnej poistovne a som ochotna si platit naftu z vlastneho. Vdaka za radu.;);)
Vladimír Ozimý
29.04.08,13:51
ide o nepeňažný príjem. V prípade že vám nemôže zamestnávateľ zraziť preddavok dane (ani pri ročnom zúčtovaní) z titulu, že máte len nepeňažný príjem potom vám vzniká povinnosť podľa par. 32 ods. 2 písm c) podať daňové priznanie ak príjem prekročí viac ako 50% hodnoty nezdaniteľnej čiastky. Daň vysporiadate v lehote na podanie daňového priznania...
azuzi
29.04.08,15:25
Dakujem Vam velmi pekne za odpoved.:):).
brčko
29.04.08,17:02
Pozerala som "pre istotu", či tento nepeňažný zdanitelný príjem nie je považavaný za vymeriavací základ pre nem.poistenie. Ale je tam jasne napísané, že sa nepovažuje, takže s poberaním materskej (z hladiska možnej straty nároku na ňu) sa to nevylučuje.
Iné je to už zo strany zamestnávatela, či si obháji používanie auta na podnikanie (ak by si ho používala len na súkromné účely). Ak by si ale mala dohodu a používala auto aj v súvislosti s výkonom práce na dohodu, tak by nemal mať problém ani on. - môj názor