glglgl
05.04.05,13:09
Chceme predat s.r.o, ktora ma zavazky hlavne po danovej kontrole. Tato s.r.o nepracuje uz asi 1 rok ale danovnici nam dodanili v tomto roku znacnu sumu hlavne na pokutach. Pri predaji prechadzaju tieto danove zavazky na noveho zaujemcu alebo budu ich vymahat po konatelovi, ktory mal dan. kontrolu.Isli tvrdo po nas pri kontrole za r. 2003 - neprajeme to nikomu. Pomozte prosim cim najskor
glglgl
12.04.05,13:09
Poprosim Vas dajte mi nejaku info k tejto teme ak mate skusenost. Vdaka
anto
12.04.05,14:05
Ak konateľ svojou činnosťou v spoločnosti porušil zákon, tak je zodpovedný za škodu, ktorú spôsobil. Pohľadávky a záväzky neprechádzajú predajom na kupujúceho, pretože spoločnosť ostáva, ale mení sa v nej spoločník. Kupujúci je potom iný spoločník, ale dĺžníkom je spoločnosť, nie kupujúci (spoločník). Niečo sa mi marí, že spoločník ručí do výšky svojho vkladu, asi že hradí všetko do výšky svojho vkladu. Ale to neviem určite.
bepo
12.04.05,15:30
Ja si myslím že závisí od toho ako ste tie nedoplatky zapríčinili.Ak neúmyselne-chybou,ostáva to na sro a kupujúci preberá sro so všetkými zaväzkami aj pohľadávkami tzn aj voči DU.Ak to bol úmysel-je možné bývalého konateľa trestno-právne stíhať a dať mu škodu k náhrade.
petra:-)
12.04.05,17:34
Odporúčam v súvislosti so zodpovednosťou konateľa a možnosťou vymáhania náhrad škôd od konateľa pozrieť § 135a obchodného zákonníka najmä ods.5
glglgl
13.04.05,09:57
Tam nebol vobec umysel konatela, proste dali nam pokuty za skladove hospodarstvo nemali sme prijemky, vydajky atd.z dôvodu ze nam spadol system sklad. hospod. - pocitacovy program, dodanenie z dôvodu ze nam neuznali nejake FA, isli tvrdo po nas a nechceli sme sa s nimi natahovat. Neoznamili sme info na DU ake podnikatel. ucty pouzivame. Vyhodili nam telefony atd. z dôvodu ze uz nebol ziadny prijem - nepredavali sme - neviem ci je to dovod a ked vybavujem reklamacie telefonicky a pouzivam telefon na podnikanie?Ked predavam s.r.o tak predsa so vsetkymi mojimi pohladavkami aj zavazkami a stymto vedomim to kupuje novy zaujemca!!! Na koho by som sa asi mala obratit na pravnika o radu?
Danovy poradca mi nevedel poradit.
bepo
13.04.05,10:22
Ak sa predáva celá sro,tak sa predá aj s daňovými nedoplatkami.Tunelovanie-z firmy s dlhmi sa predal len majetok-časť firmy a pohľadávky- a zvyšok sa zlikvidoval.