tigana
29.04.08,17:26
Dobry den
chcel by som sa informovat,ci je mozne siahnut aj na sukromny majetok pravnickej osobe ked zo zakona musi rucit 200 000 sk a moja pohladavka je cca 70.000 sk alebo ci bude nejako postihnutelny ak nebude moct rucit tym 200.000 majetkom.Dakujem
Braňo
29.04.08,15:46
Neviem o akom súkromnom majetku právnickej osoby hovoríš. Spoločník ručí do výšky nesplateného základného imania. Pokiaľ je však splatené, tak prechádza ručenie na právnickú osobu. Právnická osoba v zmysle zákonov ručí celým majetkom.
tigana
29.04.08,16:15
Chcel by som sa este spytat aka je pravdepodobnost vymozenia penazi exekutorom a aka je odmena pre exekutora
zuzana.š.
30.04.08,10:19
Chcel by som sa este spytat aka je pravdepodobnost vymozenia penazi exekutorom a aka je odmena pre exekutora



Odmena pre exekútora je 20% z vymoženej /do 01.05.2008 z vymáhanej/ pohľadávky + hotové výdaje - toto platí povinný. Pravdepodobnosť vymoženia je rôzna, podľa dlžníka, údajov ktoré poskytnete exekútorovi, ...
mladymuz
30.04.08,10:27
je velmi tazke predpokladat uspesnost vymozenia pohladavky. Ta zavisi od mnohych faktorov a v prvom rade od majetku tej spolocnosti. V pripade pravnickych osob sukromny majetok nie je. Pravnicke osoby pouzivaju majetok na vykonavanie podnikatelskych aktivit resp. na zabezpecenie svojho chodu.
Vacsinou pred vznikom samotnych pohladavok sa spolocnosti poistuju povedzme roznymi formami notarskych zapisnic a podobne.
Ak dlzna spolocnost nie je ochotna zaplatit a vyhovara sa na nemajetnost, tak aj exekutor ako konecny subjekt v celom procese zastavi exekuciu pre nemajetnost dlznika, cize pravnickej osoby.
Vseobecne je zname, ze ZI nekoresponduje priamo so stavom likvidnych prostriedkov v spolocnosti.
iriska
30.04.08,16:24
Ak je niekomu niečo dlžná právnická osoba, konajte pri vymáhaní veeeeeeeeeľmi rýchlo. Lebo sú experti, čo rýchlo a potichu dokážu znemajetniť firmu a založiť si novú.