tigana
29.04.08,18:19
Dobry chcem sa spytat aka je odmena pre exekutora ci sa plati vopred nieco alebo az z vymozenej ciastky
Lydka R
29.04.08,16:36
Dobry chcem sa spytat aka je odmena pre exekutora ci sa plati vopred nieco alebo az z vymozenej ciastky

Nemaj strach, exekútor si to sám stiahne z vymožených peňazí - a nie málo. A čo sa zvýši, to postúpi veriteľovi.
arizona
30.04.08,12:06
Zo zákona mu vyplýva 20% z vymáhanej sumy.(min.500 sk -max.1 milión)Ale zväčša si priráta rôzne výdavky,napr.poštovné,návštevu apod.
iriska
30.04.08,16:20
Odmeny exekútora sa teraz nejako majú upravovať, ale v zásade platí tých 20% z vymoženej sumy + 200 sk za každú začatú hodinu na uvedeným prípadom, hotové výdavky, ktoré na ten prípad vynaloží a paušálne výdavky, ktoré sú 100 sk za určité úkony.
Závisí od toho, či sa pýtaš ako oprávnený alebo povinný :)
Napr. 500,- sk pokuta od policajtov sa môže natiahnuť (hlavne aj pri nespolupráci povinného) aj o 2000,- , pri brutálnej nespolupráci aj o viac.
Ozaj, aby som odpovedala na otázku :) niektorí exekútori pýtajú aj preddavok od oprávneného, ale väčšinou nie. Pri konaniach o výživné poskytuje preddavok štát (ak oň exekútor požiada)
jeso
18.11.08,09:56
aj mna by zaujímala odmena exekútora...
dnes / 18.11.2008 /prišlo do roboty upovedomenie o začatí exekúcie , ktorá sa začala 6.8.2008 na x Sk , suma ktorú exekútor vymáha je však uhradená 17.9.2008 v plnej výške
volala som exekútorovi a on aj napriek uhradenej pohladávke chce svoju odmenu na základe § 47 Exekučného poriadku vo výške 10 % z vymáhanej sumy - nebola tam novela , že exekútor má nárok len z vymoženej sumy ? nevie mi niekto pomocť ?
iriska
18.11.08,10:35
Sumy, ktoré sú uhradené po začatí exekúcie sa považujú za vymožené aj keď ich povinný platí priamo oprávnenému. Čiže odmena exekútorovi patrí.
jeso
18.11.08,10:57
Sumy, ktoré sú uhradené po začatí exekúcie sa považujú za vymožené aj keď ich povinný platí priamo oprávnenému. Čiže odmena exekútorovi patrí.



a aká je výška odmeny - 10 % z vymáhanej sumy , alebo iná ?