cactus
29.04.08,18:20
Pripojím skopírovaný mail ktorý som dostala od sestry z Čiech. Vie niekto o tom niečo?


V PŘÍŠTÍCH DNECH MUSÍTE DÁVAT VELKÝ POZOR A NEOTEVŘÍT ŽÁDNÝ E-MAIL
NAZVANÝ "POZVANKA - INVITATION", NEZÁVISLE NA TOM, OD KOHO JE.
JEDNÁ SE O VIRUS, KTERÝ " OTEVÍRÁ OLYMPIJSKOU POCHODEŇ" A KTERÝ SPÁLÍ HARDISK.

TENTO VIRUS BUDE ODESLÁN OSOBOU, KTERÁ VÁS MÁ VE SVÝCH KONTAKTECH.
TAKŽE POKUD OBDRŽÍTE E-MAIL S NÁZVEM "INVITATION" NEOTVÍREJTE HO
JE TO NEJHORŠÍ VIRUS OHLÁŠENÝ CNN A KLASIFIKOVANÝ SPOLEČNOSTÍ MICROSOFT
JAKO NEJDESTRUKTIVNĚJŠÍ VIRUS, KTERÝ KDY EXISTOVAL !!!!!!!
BYL OBJEVEN PŘEDEVČÍREM ODPOLEDNE.
POSLETE TENTO E-MAIL VŠEM, KOHO ZNÁTE, VAŠIM PŘÁTELŮM, VŠEM VAŠIM KONTAKTŮM.
ČÍM VÍCE OSOB UPOZORNÍTE PŘEDEM, TÍM HŮŘE SE BUDE VIRUS ŠÍŘIT !!!
Zoltán Kovács
29.04.08,16:34
A nie je to hoax? Ani na stránke microsiftu, ani na cnn som nenašiel žiadnu zmienku o tom.
cactus
29.04.08,16:38
sestra pracuje v call centre v Hradci Králove a tento mail prišiel z ich ústredia od nadriadených. Tak neviem...
andrej_rv
29.04.08,16:39
sestra pracuje v call centre v Hradci Králove a tento mail prišiel z ich ústredia od nadriadených. Tak neviem...

http://www.hoax.cz/cze/index.php?action=hoax_detail&id=508
chlap
30.04.08,15:22
sestra pracuje v call centre v Hradci Králove a tento mail prišiel z ich ústredia od nadriadených. Tak neviem...

A tí nadriadení sa ako vyznajú v počítačoch a počítačovej bezpečnosti ? ................... never všetkému len preto, lebo ti to pošle nejaká autorita.

Podstatou týchto e-mailov je nasledovná časť:

"POSLETE TENTO E-MAIL VŠEM, KOHO ZNÁTE, VAŠIM PŘÁTELŮM, VŠEM VAŠIM KONTAKTŮM."

Veľa ľudí tak urobí a pošle e-mail ďalej neuvedomujúc si, že v záhlaví e-mailu sú uložené všetky e-mailové adresy, na ktoré bol predtým a teraz e-mail preposlaný. A tí ďalší to urobia znovu a znovu ..... až sa skôr či neskôr takýto e-mail vráti späť jeho autorovi. A tomu potom stačí vytiahnuť z hlavičky tohto reťazového e-mailu všetky adresy, na ktoré bol mail preposlaný a dostane bohatú úrodu živých a funkčných e-mailových adries, ktoré potom buď sám použije alebo predá niekomu, kto sa živí posielaním SPAMu.

A onedlho tu budeme mať opäť otázky, ako preboha zabrániť preplneniu e-mailovej adresy SPAMom.
Eulalia
30.04.08,15:25
A tí nadriadení sa ako vyznajú v počítačoch a počítačovej bezpečnosti ? ................... never všetkému len preto, lebo ti to pošle nejaká autorita.

Podstatou týchto e-mailov je nasledovná časť:

"POSLETE TENTO E-MAIL VŠEM, KOHO ZNÁTE, VAŠIM PŘÁTELŮM, VŠEM VAŠIM KONTAKTŮM."

Veľa ľudí tak urobí a pošle e-mail ďalej neuvedomujúc si, že v záhlaví e-mailu sú uložené všetky e-mailové adresy, na ktoré bol predtým a teraz e-mail preposlaný. A tí ďalší to urobia znovu a znovu ..... až sa skôr či neskôr takýto e-mail vráti späť jeho autorovi. A tomu potom stačí vytiahnuť z hlavičky tohto reťazového e-mailu všetky adresy, na ktoré bol mail preposlaný a dostane bohatú úrodu živých a funkčných e-mailových adries, ktoré potom buď sám použije alebo predá niekomu, kto sa živí posielaním SPAMu.

A onedlho tu budeme mať opäť otázky, ako preboha zabrániť preplneniu e-mailovej adresy SPAMom.

A preto zásadne vždy mažem všetky predchádzajúce adresy, ak preposielam nejaký mail ďalej.
cactus
30.04.08,15:30
http://www.hoax.cz/cze/index.php?action=hoax_detail&id=508


A tí nadriadení sa ako vyznajú v počítačoch a počítačovej bezpečnosti ? ................... never všetkému len preto, lebo ti to pošle nejaká autorita.

Podstatou týchto e-mailov je nasledovná časť:

"POSLETE TENTO E-MAIL VŠEM, KOHO ZNÁTE, VAŠIM PŘÁTELŮM, VŠEM VAŠIM KONTAKTŮM."

Veľa ľudí tak urobí a pošle e-mail ďalej neuvedomujúc si, že v záhlaví e-mailu sú uložené všetky e-mailové adresy, na ktoré bol predtým a teraz e-mail preposlaný. A tí ďalší to urobia znovu a znovu ..... až sa skôr či neskôr takýto e-mail vráti späť jeho autorovi. A tomu potom stačí vytiahnuť z hlavičky tohto reťazového e-mailu všetky adresy, na ktoré bol mail preposlaný a dostane bohatú úrodu živých a funkčných e-mailových adries, ktoré potom buď sám použije alebo predá niekomu, kto sa živí posielaním SPAMu.

A onedlho tu budeme mať opäť otázky, ako preboha zabrániť preplneniu e-mailovej adresy SPAMom.


A preto zásadne vždy mažem všetky predchádzajúce adresy, ak preposielam nejaký mail ďalej.

ďakujem vám všetkým, zase som sa niečo, pre mňa neznáme, naučila
už si to zapamätám
Dáša_
30.04.08,15:43
Po pravde, ja nikdy neotváram mail z neznámej adresy, resp. od neznámej osoby. Písaný anglicky zvlášť:D

Možno sa tým síce pripravujem o úžasné obchody. :eek:
sthruska
01.05.08,05:17
Práve som o tom čítal v PC Chip. Mazať, mazať, mazať. Ináč prídu nigérijské listy a pod.
cactus
01.05.08,05:34
Práve som o tom čítal v PC Chip. Mazať, mazať, mazať. Ináč prídu nigérijské listy a pod.
vysvetlíš, prosím, nám 17-stkam, aké nigerijské listy?
Dáša_
01.05.08,05:47
nigerijské listy -texty so „srdcervúcim príbehom“, v ktorom nás jeho autor prosí
o pomoc s prísľubom veľkého obnosu peňazí, províziou, z finančnej transakcie
cactus
01.05.08,05:53
Dáša, ďakujem.
misomiso
01.05.08,06:14
No ja som dostaval jeden cas dost takychto listov a s jednym bankovym uradnikom som si aj dost dopisoval. Napisal, ze u nich v banke je konto po nejakom Talianovi, co zahynul pri leteckej nehode, a ze by tie peniaze mali uz prepadnut, ankolko nema dedica. Ze ich potrebuje poslat niekomu na ucet, a ak suhlasim, mozem si nechat 20%. Podpisal sa ako Malik Mejta.

Ja som (ako Palec Kejta) odpovedal, ze som velmi pohnuty smrtou XY, a ze kolko je tam tych penazi. On napisal, ze nieco vyse 18 mil USD. Tak som mu napisal, ze kvoli takej sume sa neoplati uradovat, nech to da na charitu.

On si evidentne este nebol isty tym, ako to myslim, lebo odpisal, ze - no prave, to je dobry napad, ale aby to mohol dat na charitu, musi to najprv niekomu poslat na ucet, ci teda moze mne...
Ajuška
01.05.08,08:12
Ja som (ako Palec Kejta) odpovedal, ze som velmi pohnuty smrtou XY, a ze kolko je tam tych penazi. On napisal, ze nieco vyse 18 mil USD. Tak som mu napisal, ze kvoli taej sum esa neoplati uradovat, nech to da na charitu.
...

:D:D:D máš ešte troch bratov... ak budú rovnako aktívny sa Ti už oplatí úradovať....:D:D:D
sthruska
01.05.08,09:31
Príde mail z nigérie, že ak vložíš nejaké peniaze, tak vééééľa zarobíš. Niektorí tak činia. Potom ich niekde pozvú a nik ich už viac neuvídí - zavraždia ich. Dokonca v TV bol o tom dokumentárny film.
Pri mojom konte sa toho neobávam :)
Fero11
01.05.08,13:49
Necital som to cele, len par prvych prispevkov, ale nechapem ako moze otvorenie emailu spalit HDD
Napada mi iba jedna vec, ze v tom maily by sa pisalo, ze "rychlo hod HDD do ohna" :)
cactus
11.09.08,04:13
Iba aby sa téma nazprášila a ak náhodou dostal niekto podobný text, aby sa nevyplašil, tak to hodím na pľac do pléna kvôli prevencii...:D:D:D

Podotýkam , že predtým som to mala v češtine.


Subject: Fw: Upozornenie na vírus
Ahoj

Pošlite Ďalej !!!


V budúcich Dňoch Musíte Dávať Veľký POZOR A Neotvárať Žiadny E-MAIL NAZVANÝ



POZVANKA-"INVITATION", NEZÁVISLE NA TOM, OD KOHO JE.



JEDNÁ Sa O Vírus, Ktorý " Otvára OLYMPISKOU POCHODEŇ" A Ktorý Spáli



HARD DISK. TENTO Vírus BUDE Odoslaný OSOBOU, Ktorá VÁS MÁ Vo Svojich
Kontaktoch. TAKŽE Pokiaľ OBDRŽÍTE E-MAIL S Názvom "INVITATION"
Neotvárajte HO JE TO Najhorší Vírus Ohlásený CNN A KLASIFIKOVANÝ
Spoločnosťou MICROSOFT AKO



Najdeštruktívnejší Vírus, Ktorý Kedy EXISTOVAL!!!!!!!






Bol Objavený Včera Poobedne Pošlite TENTO E-MAIL Všetkým, KOHO poznáte,
Vaším



Priateľom, Všetkým Vaším Kontaktom ČÍM Viacej Osôb UPOZORNÍTE dopredu,
TÍM Horšie Sa BUDE Vírus Šíriť!!!
Fero11
11.09.08,04:48
Podla mna je to haluz. Email je elektronicka posta, kde ti chodi akoze do schranky pismo (to je ako obalka do normalnej postovej schranky v dome, alebo v byte), tak to kludne mozes otvorit, antrax tam isto nebude, ale obcas mozes dost aj balik a to je v elektronickej podobe priloha (dnes slusny mail server pouziva antiv. a antispamovy system (napr seznam, pouziva eset)). na prilohy si je treba davat pozor a neotvarat exe, com a bat su to spustacie subory
duves
11.09.08,05:54
... na prilohy si je treba davat pozor a neotvarat exe, com a bat su to spustacie subory
To su zakladne pokyny, ktore už existuju viac ako desaťročie. Dnes sa da stiahnut virus priamo z webovej strany a nic sa oficialne nestahuje ani neinstaluje.
Fero11
11.09.08,10:50
no tak to sa da, ale ak mas rezidentne spusteny antivir, alebo kvalitny firewall tak by to malo byt v poriadku. Akakolvek komunikacia bezi cez porty a firewall tieto porty strazi a ak je nejaka komunikacia na nejakom zvlastnom (nestandardne pouzivanom) porte, tak firewall by ti mal nieco o tom povedat
cactus
11.09.08,12:36
Ďakujem chalani
Fero11
11.09.08,12:54
JEDNÁ Sa O Vírus, Ktorý " Otvára OLYMPISKOU POCHODEŇ" A Ktorý Spáli



HARD DISK.

este raz sa k tomu vratim
To je podla mna asi fakt myslene ako zart :D to asi aby si nedrzal nejaku faklu pod HDD lebo ho naozaj mozes spalit:D
Software nikdy nemoze mechanicky poskodit hardware
misoft
11.09.08,20:11
Stačil by aj zapaľovač?
BTW: Na takéto hlúposti a nezmysly zásadne nereagujem. Okamžite takúto poštu vymažem bez toho, aby som zisťoval jej obsah. Otváram len poštu z overených zdrojov.
MaCo123
08.03.10,16:05
Aj ja si myslím, že to bude nejaká blbosť, ale nemáš pravdu v tom, že software nemôže mechanicky poškodiť hardware.
Pevný disk je veľmi presné a hermeticky uzavreté zaradenie obsahujúce niekoľko magnetických kotúčov. Je konštruovaný na určitý počet otáčok za minútu a taktiež na permanentné spúšťanie a zastavovanie otáčania.
Vírus, ktorý mechanicky zničí(i keď nie doslova spáli) harddisk, funguje tak, že beží na pozadí a núti harddisk sa stále otáčať. Záleží od výrobcu a kvality HDD, ako dlho trvá, kým sa ložiská kotúčov poškodia, prehrejú, alebo zdeformujú.
Môže to trvať hodiny, aj týždne. Tým je celý HDD vlastne znehodnotený.
Jediným riešením by bolo otvoriť ho v úplne sterilnom prostredí a presunúť magnetické kotúče do novej schránky.
Ale to by bola asi dosť drahá záležitosť:rolleyes:
TomasHC
08.03.10,19:24
Aj ja si myslím, že to bude nejaká blbosť, ale nemáš pravdu v tom, že software nemôže mechanicky poškodiť hardware.
Pevný disk je veľmi presné a hermeticky uzavreté zaradenie obsahujúce niekoľko magnetických kotúčov. Je konštruovaný na určitý počet otáčok za minútu a taktiež na permanentné spúšťanie a zastavovanie otáčania.
Vírus, ktorý mechanicky zničí(i keď nie doslova spáli) harddisk, funguje tak, že beží na pozadí a núti harddisk sa stále otáčať. Záleží od výrobcu a kvality HDD, ako dlho trvá, kým sa ložiská kotúčov poškodia, prehrejú, alebo zdeformujú.
Môže to trvať hodiny, aj týždne. Tým je celý HDD vlastne znehodnotený.
Jediným riešením by bolo otvoriť ho v úplne sterilnom prostredí a presunúť magnetické kotúče do novej schránky.
Ale to by bola asi dosť drahá záležitosť:rolleyes:

No clovece, ty si teda riadne ZABIL. Harddisk sa toci cely cas co je zapnuty, takze je totalna debilina, ze nejaky virus "nuti" disk tocit sa :eek:

Ten chudak HDD sa toci 5400/7200 krat za minutu a citacia hlava dosahuje zrychlenie 550 g (550-nasobok volneho padu), clovek zvlada tak 5 g, potom straca vedomie. A ta chudera hlavicka cely cas seekuje (tak sa tomu nadava). Cize sebelepsi virus nema ako poskodit disk "tocenim a seekovanim". Jedine ze by prepalil firmware disku...
salvosko
08.03.10,22:36
No clovece, ty si teda riadne ZABIL. Harddisk sa toci cely cas co je zapnuty, takze je totalna debilina, ze nejaky virus "nuti" disk tocit sa :eek:

Ten chudak HDD sa toci 5400/7200 krat za minutu a citacia hlava dosahuje zrychlenie 550 g (550-nasobok volneho padu), clovek zvlada tak 5 g, potom straca vedomie. A ta chudera hlavicka cely cas seekuje (tak sa tomu nadava). Cize sebelepsi virus nema ako poskodit disk "tocenim a seekovanim". Jedine ze by prepalil firmware disku...
Pozor, starsie disky sa tak zadli znicit, dal sa prepisat kontrolny kod na vystavovanie hlaviciek a ked sam z neho vyhodili casove sleepy tak to znicilo mechaniku.
Dneska sa uz neda ist tak low level na disk a uz to virus nemoze mechanicky znicil ... kedze vieme ze mas napr. 1 disk fyzicky a z dovodu geometrie sa tvari ako niekolko povrchov.
drajver
09.03.10,04:53
Aj ja si myslím, že to bude nejaká blbosť, ale nemáš pravdu v tom, že software nemôže mechanicky poškodiť hardware.
Pevný disk je veľmi presné a hermeticky uzavreté zaradenie obsahujúce niekoľko magnetických kotúčov. Je konštruovaný na určitý počet otáčok za minútu a taktiež na permanentné spúšťanie a zastavovanie otáčania.
Vírus, ktorý mechanicky zničí(i keď nie doslova spáli) harddisk, funguje tak, že beží na pozadí a núti harddisk sa stále otáčať. Záleží od výrobcu a kvality HDD, ako dlho trvá, kým sa ložiská kotúčov poškodia, prehrejú, alebo zdeformujú.
Môže to trvať hodiny, aj týždne. Tým je celý HDD vlastne znehodnotený.
Jediným riešením by bolo otvoriť ho v úplne sterilnom prostredí a presunúť magnetické kotúče do novej schránky.
Ale to by bola asi dosť drahá záležitosť:rolleyes:

No ono sú aj takí extrémisti, čo komp vypínajú:) (a mne keby hard stále bzučal - možno by som porozmýšľal :--- ) .
TomasHC
09.03.10,05:45
Pozor, starsie disky sa tak zadli znicit, dal sa prepisat kontrolny kod na vystavovanie hlaviciek a ked sam z neho vyhodili casove sleepy tak to znicilo mechaniku.
Dneska sa uz neda ist tak low level na disk a uz to virus nemoze mechanicky znicil ... kedze vieme ze mas napr. 1 disk fyzicky a z dovodu geometrie sa tvari ako niekolko povrchov.

A to boli naposledy ktore disky? Tipujem ze MFM...
salvosko
09.03.10,06:42
A to boli naposledy ktore disky? Tipujem ze MFM...
Take nejake vykopavky pochopitelne.
Dneska to uz nie je realne jedine ze by virus hackol fw v disku ale to by som neriesil.
MaCo123
09.03.10,19:24
no ja som sa o tom bavil s profesorom a on mi to vysvetlil takto aj mi to ukazoval na rozobratych diskoch tak teraz neviem kto ma pravdu. Ale nezda sa mi, ze by sa ten hdd stale tocil. Si si tym fakt isty?
Vlado40
09.03.10,19:47
no ja som sa o tom bavil s profesorom a on mi to vysvetlil takto aj mi to ukazoval na rozobratych diskoch tak teraz neviem kto ma pravdu. Ale nezda sa mi, ze by sa ten hdd stale tocil. Si si tym fakt isty?

Ak nemáš PC nastavené tak , že pri nečinnosti HDD napr. 1 hodine sa vypne , tak disk sa točí stále .

Je ale rozdiel či sa disk točí a či disk pracuje.Ak máš správne zapojené led diódy vpredu na skrinke , tak si všimni červenú ledku , ktorá niekedy bliká a inokedy vôbec nesvieti.Blika vtedy ak disk pracuje ,hlavička číta.Nesvieti ak hlavička stojí , ale disk sa točí stále.

Mám v PC 4 x HDD a nastavený režim nečinnosti na 30 min.Po 30 minútach sa mi 3 x HDD vypnú , ak ich nepoužívam a ostane sa točiť iba hlavný disk , ktorý sa vlastne stále používa a tak sa nevypne.Ak prestanem pracovať , tak sa vypne aj ten.Ak by som to nemal nastavené , tak sa HDD točia stále.
MaCo123
10.03.10,07:23
Fuha.
Jasne dioda tam je, ale myslel som, ze svieti len ked sa disk toci. No v stvrtok sa porozpravam s tym profesorom, ze co mi povie... dik
TomasHC
10.03.10,07:52
Fuha.
Jasne dioda tam je, ale myslel som, ze svieti len ked sa disk toci. No v stvrtok sa porozpravam s tym profesorom, ze co mi povie... dik

Rovno Ti da pätorku :)
salvosko
10.03.10,08:00
Disk sa toci stale pokial sa neuspi po dlhodobom nepouzivani.
Roztocenie disku trva radovo sekundu takze si vies predstavit ako by to vyzeralo keby sa pocas prace zastavoval.
iv@n
10.03.10,14:32
no ja som sa o tom bavil s profesorom a on mi to vysvetlil takto aj mi to ukazoval na rozobratych diskoch tak teraz neviem kto ma pravdu. Ale nezda sa mi, ze by sa ten hdd stale tocil. Si si tym fakt isty?
bud si ho zle pochopil alebo to je profesor gymnastiky
jojom
10.03.10,14:50
Kamo pozdrav odo mňa toho tvojho profáka, nech vráti diplom v prípade, ak Ti potvrdí že disk zastáva počas práce na pc. Toto použijem v piatok na pive to bude rehot.
Aleeee sú disky ktoré sa netočia ani pri práci z nimi SSD ( ale to už je iná téma), už sa na ne chystám.
Gapo
10.03.10,16:14
vysvetlíš, prosím, nám 17-stkam, aké nigerijské listy?
Netreba veľa vysvetľovať, sú to oznámenia od akože notárov a poprípade bankárov o nejakej výhre a či dedičstve vo veľkej dolárovej sume, ktorú konečne môžete dostať, iba potrebujú pár jednoduchých údajov, hahaha aby vám mohli potom vybieliť účet. Tiež ich mám niekoľko neotvorených v spame.:cool:
misoft
10.03.10,16:23
Disk sa toci stale pokial sa neuspi po dlhodobom nepouzivani.

Trefa! Jediné, čo sa prestane pohybovať (teda ak na HDD neprichádzajú alebo neodchádzajú dáta) sú HLAVIČKY, ktoré sa v dobe nečinnosti zasunú do tzv. parkovacej zóny. Ale platne HDD sa točia STÁLE (je predsa energeticky ľahšie udržiavať stálu rýchlosť platní, ako ich stále rozbiehať a zastavovať. A to tiež zasahuje aj do doby prístupu!).