betka631
29.04.08,20:45
DÚ predĺžil manželovi lehotu na podanie DP do 30.9.2008, nakoľko má príjmy zo zdrojov v zahraničí. FÚ v ČR mu na základe DP zaslal dňa 14.4.2008 Potvrdenie o zaplatenej dani v ČR za rok 2007.
Manžel podal dňa 21.4.2008 DP na Slovensku, kde mu vznikol preplatok - daňový bonus. Dnes mi volali z DÚ, že musím prísť zrušiť žiadosť o vrátenie DB na základe toho, že mal schválenú lehotu na podanie DP do 30.9. O vrátenie DB môže požiadať až po 30.9.
Prosím Vás nemáte s tým niekto skúsenosti, je to naozaj tak?
Vladimír Ozimý
30.04.08,09:18
neviem prečo máte zrušiť žiadosť a podať ju až po 30.9. - to zákon nehovorí hovorí len to že preplatok na dani je splatný do 30 dní(najviac do 40 dní) po termíne kedy vznikol preplatok (deň podania daňového priznania), nesmie sa však vyplatiť skôr ako lehota na podanie daňového priznania...t.j. vy máte lehotu 30.9. a vyplatiť vám preplatok môžu najskôr 1.10. - ale žiadosť si môžte podať aj teraz.. v tom nevidím problém...hovorí o tom par. 63 ods.4 zákona 511/1992
betka631
30.04.08,10:43
Ďakujem.
Ja som si medzitým zavolala na Daňové riaditeľstvo a tam mi povedali to isté čo vy.Zašla som na DÚ a vysvetlila im že jednoducho Žiadosť o vrátenie preplatku je súčasťou DP a ja ju nezruším.Napokon to ukončili tak, že sa budu informovať na DR v BB a dajú mi vedieť.
Celý ten problém vznikol vlastne na základe toho, že im program nedovolí inú splatnosť ako 30.9.(kedy mi skončí lehota na podanie DP).Preto pracovníčka DÚ usúdila, že tu žiadosť musím teraz stiahnuť.
Mne nevadí že mi preplatok príde až po 30.9. len som nechápala prečo chcú odo mňa aby som tú žiadosť stiahla.
Vladimír Ozimý
30.04.08,10:51
Ďakujem.
Ja som si medzitým zavolala na Daňové riaditeľstvo a tam mi povedali to isté čo vy.Zašla som na DÚ a vysvetlila im že jednoducho Žiadosť o vrátenie preplatku je súčasťou DP a ja ju nezruším.Napokon to ukončili tak, že sa budu informovať na DR v BB a dajú mi vedieť.
Celý ten problém vznikol vlastne na základe toho, že im program nedovolí inú splatnosť ako 30.9.(kedy mi skončí lehota na podanie DP).Preto pracovníčka DÚ usúdila, že tu žiadosť musím teraz stiahnuť.
Mne nevadí že mi preplatok príde až po 30.9. len som nechápala prečo chcú odo mňa aby som tú žiadosť stiahla.

netreba sa zamášlať nad tým...ja som počul už iné skvosty z úst zamestnancov daňového úradu...