mamina h.
29.04.08,19:46
Mate niekto skusenost so zakladim sro, ktoru zaklada autorizovany architekt? V zozname cinnosti ma aj cinnosti, ktore nie su zivnostou, ale spadaju pod ich zakon, konkretne č. 138/1992 Zb. o autorizovaných architektoch a autorizovaných stavebných inžinieroch.

Zaujimalo by ma, aky je rozdiel v porovnani so zakladim tradicnej sro, v podstate nieco podobne riesi viac povolani, podobne veterinari, pravnici atd... Vopred vsetkym dakujem, pekny vecer.
m.hladka
29.04.08,19:02
Je to taký istý postup ako pri všetkých SRO s tým, že sú potrebné ešte prílohy ako aj doklady o autorizácii.
mamina h.
29.04.08,19:07
Je to taký istý postup ako pri všetkých SRO s tým, že sú potrebné ešte prílohy ako aj doklady o autorizácii.
cize jediny rozdiel je v tom, ze pri zapise do OR odovzdavam:
1 - zoznam tych cinnosti, ktore nie su zivnostami
2 - plus doklady o autorizacii

alebo je tam viac rozdielov? napriklad samotna spolocenska zmluva je totozna? atd...., dakujem
m.hladka
11.05.08,12:53
Ospravedlňujem sa, bola som dlho mimo SR. Takže "áno", všetko je totožné ako v inej sro.
Pozri si napr.:
http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=17749&SID=4&P=1
Slávka Skasková
16.06.08,04:43
Dobrý deň,
chcem sa opýtať, čo ak takúto spoločnosť, ktorej predmetom činnosti nie je živnosť - autorizovaný architekt- založia traja spoločníci - všetci architekti, ale iba jeden je autorizovaný architekt s osvedčením. Musí byť on konateľom ?, musí byť potom v sro v pracovnom pomere alebo stačí dohoda ?
Ďakujem.
zalobaba
16.06.08,05:12
Dobrý deň,
chcem sa opýtať, čo ak takúto spoločnosť, ktorej predmetom činnosti nie je živnosť - autorizovaný architekt- založia traja spoločníci - všetci architekti, ale iba jeden je autorizovaný architekt s osvedčením. Musí byť on konateľom ?, musí byť potom v sro v pracovnom pomere alebo stačí dohoda ?
Ďakujem.


Musí byť konateľom, nemusí byť v pracovnom pomere. V prípade, ak by nebol konateľom, musí byť väčšinovým spoločníkom.
m.hladka
16.06.08,05:28
On musí byť konateľom, ale môžu byť aj všetci traja konatelia.
šromo
10.11.12,21:11
Dobrý večer,
platia uvedené odpovede i v súčastnej dobe?

Podnikateľ / projektant-architekt/ je :
1. ako SZČO
2. ako konateľ a zároveň jediný spoločník sro

v uplynulom týždni sa stal autorizovaným architektom.
čo môže, alebo čo je preňho lepšie ? 1. rozšíriť predchádzajúcu živnosť SZČO o činnosť autor.architekta?
2. detto sro detto ?

Na stránke /tuším / zväzu architektov som sa dočítala, že činnosť autorizovaného architekta treba začať "podaním žiadost na Štatistický úrad" a získať IČO. Teda nie na živnostenskom úrade ?

Budem povďačná za každú radu.
zalobaba
11.11.12,08:12
Dobrý večer,
platia uvedené odpovede i v súčastnej dobe?

Podnikateľ / projektant-architekt/ je :
1. ako SZČO
2. ako konateľ a zároveň jediný spoločník sro

v uplynulom týždni sa stal autorizovaným architektom.
čo môže, alebo čo je preňho lepšie ? 1. rozšíriť predchádzajúcu živnosť SZČO o činnosť autor.architekta? tento predmet nie je živnosťou, nie je možné teda požadovať Osvedčenie zo ŽR na tento predmet, predmet môže vykonávať na základe Osvedčenia vydaného SKA, IČO už má pridelené ako SZČO
2. detto sro detto ? predmet je možné zapísať do OR na základe Osvedčenia vydaného SKA

Na stránke /tuším / zväzu architektov som sa dočítala, že činnosť autorizovaného architekta treba začať "podaním žiadost na Štatistický úrad" a získať IČO. Teda nie na živnostenskom úrade ?

Budem povďačná za každú radu.

..
šromo
13.11.12,07:38
zalobabe mockrát ďakujem