ivana184
29.04.08,19:50
Dobrý večer, potrebujem sa rýchlo poradiť, dnes mi môj milý zamestnávateľ najprv telefonicky oznámil, že prac. pomer nakoľko mi zajtra konší skúšobná doba sa nepredlžuje, popoludní mi zaslal oznámenie faxom, ktoré som nekaceptovala. Čo mám robiť, neoznámil mi to 3 dni pred ukončením skúšobnej doby(čo viem, že je len poriadkové) ale hlavne ma zaujíma spôsob doručenia, ktorý je rozhodujúci pre skončenie prac. pomeru v skúšobnej dobe.
JankaO
29.04.08,18:12
Dobrý večer, potrebujem sa rýchlo poradiť, dnes mi môj milý zamestnávateľ najprv telefonicky oznámil, že prac. pomer nakoľko mi zajtra konší skúšobná doba sa nepredlžuje, popoludní mi zaslal oznámenie faxom, ktoré som nekaceptovala. Čo mám robiť, neoznámil mi to 3 dni pred ukončením skúšobnej doby(čo viem, že je len poriadkové) ale hlavne ma zaujíma spôsob doručenia, ktorý je rozhodujúci pre skončenie prac. pomeru v skúšobnej dobe.


http://www.porada.sk/t74782-ukoncenie-pracovneho-pomeru-v-skusobnej-dobe-sms.html
ivana184
29.04.08,18:30
Čiže mám fax považovať za spôsob písomného doručenia? Nemusí to byť originál a písomnou formou doručené buď poštou alebo osobne?
ivana184
30.04.08,03:04
Prosím Vás poraďte mi, dnes mám na vyriešenie tejto situácie posledný deň.
Stina
30.04.08,03:44
Odporúčam poradiť sa s právnikom - telefonické bezplatné poradenstvo.

§ 72 -- Skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe

(1) V skúšobnej dobe môže tak zamestnávateľ, ako aj zamestnanec skončiť pracovný pomer písomne z akéhokoľvek dôvodu alebo bez uvedenia dôvodu.

(2) Písomné oznámenie o skončení pracovného pomeru sa má doručiť druhému účastníkovi spravidla aspoň tri dni pred dňom, keď sa má pracovný pomer skončiť.

KOmentár: Lehota troch dní upravená v ods. 3 má len poriadkový charkterm, nie ja záväzná, v skúšobnej dobe možno pracovný pomer skončiť najneskôr v posledný deň jej trvania.
ivana184
30.04.08,05:19
V poriadku, dnes som bola na ošetrení u lekára kvôli zdravotným problémom nie vypočítavosti a zamestnávateľ má na to iba dnes, abz mi oznámenie doručil, nakoľko včera mi ho zaslal predpokladám poštou, pretože sme od seba 500 km, ak to dnes neprevezmem, zajtra je sviatok, tak čo potom?