ajty
29.04.08,20:28
zdravim,
viete mi pls poradit, na co vsetko sa prihliada pri rieseni vyplatenia podielu z domu, ktory sme si postavili spolocne s mojou ex-priatelkou (neboli sme zobrati). Na LV sme 50-50%.
Da sa dom jednoducho ocenit znalcom a ide sa na polovicu? Ona v tom dome byva 4 roky po rozchode, cize plati vsetko, co to prinasa (dan, energie, udrzbu...)
Resp.znaĺecky posudok, ktory ma spred 4.rokov je zda sa mi dost nizky - jedna sa o novostavbu v relativne neatraktivnej lokalite (cca 15 km od NR).
Dakujem
ajty
faba
29.04.08,19:20
V prvom rade je dohoda o cene a majetkovom vysporiadaní,ktoru môžete uzavrieť dobrovolne a slobodne. Meritom je cena na ktorej je možná dohoda a to podľa znaleckého posudku alebo aj adekvátne podľa vynaložených nákladov na stavbu, očom spíšete písomnu dohodu overenú ŠN. V opačnom prípade budete musieť zvýšiť vaše náklady o cenu právneho zastúpenia a súdne trovy. Váš radca
littleboy
30.04.08,06:57
Delenie spoluvlastnictva cez sud (ak sa nedokazete dohodnut) spociva v tom ze na prvom pojednavani sudca na zaklade vasich vypovedi stanovi datum ku ktoremu sa vase spoluvlastnictvo oficialne rozdeli a nasledne ustanovi znalca z odvetvia: Odhad hodnoty nehnutelnosti na vypracovanie znaleckeho posudku pre stanovenie vseobecnej hodnoty nehnutelnosti k tomuto stanovenemu datumu. Znalec potom pri obhliadky za pritomnosti vas oboch zisti aky bol stavebnotechnicky stav domu k stanovenemu datumu. Vsetko co sa s domom udialo po tomto datume nebude brat znalec do uvahy.