Stanley.P
29.04.08,21:17
Ahojte, má nikto z vás, prosím, skúsenosti s liečivom na prírodnej báze Bactevir? Môj 33 mesačný syn má problémy s nosnou mandľou- odkedy navštevuje škôlku, krčný lekár odporúča vybratie mandle, iní hovoria nechať a liečiť napr. tým Bactevirom. Lieky, ktoré bral resp. berie- Aerius, Flixotide, Ventoline, Sterimar, Zyrtec už neberie a nejaké modré či priesvitne zarobené kvapky do nosa. Ďakujem...pekný deň.
lindusaaa
29.04.08,20:03
Nie som odbornik a ani nemam skusenosti s tymto liekom, ale ja by som to skusila. Z vypisanych liekov usudzujem, ze syn je alergik(astmatik), skus sa spytat na nazor aj imunoalergologa.
Mne(asi ako 5 rocnej) vybrali nosne mandle,co som bola neustale chora a tiez som bola u imunoalergologa, napisala mi injekcie(histagu myslim) a mala som asi tri roky pokoj.
A ten Ventolin, to je inhalator? Lebo ja ho mam ako "prvu pomoc" ked nemozem dychat, neberiem ho pravidelne.
Stanley.P
30.04.08,12:47
ĎAKUJEM,
Ventolin má len pri kašli, raz mal zápal pľúc a odvtedy navštevujeme aj alergológia, hoci alergiu mu z klas. odberu krvi nezistili, testy mu chcú robiť v lete. Nechcem ho toľko trápiť...ak sú na vine mandle, nech idú von.
zlatat
30.04.08,15:13
ĎAKUJEM,
Ventolin má len pri kašli, raz mal zápal pľúc a odvtedy navštevujeme aj alergológia, hoci alergiu mu z klas. odberu krvi nezistili, testy mu chcú robiť v lete. Nechcem ho toľko trápiť...ak sú na vine mandle, nech idú von.
Najhoršie na tom je, že to nemusia byť nosné mandle - teda príčina problémov tvojho synčeka.

Môj mladší ( 18 mesačný ) tiež berie - inhalačný sprey ECOBEC, v prípade potreby Ventolin, Xyzal a chodíme k pneumo - ftizeologičke, ktorá mi vravela, že tie zápaly pľúc, priedušiek, zápaly stredného ucha kľudne môžu byť aj alergického pôvodu - vraj nemusí byť na vine nosná mandľa.
A ževraj do 5 rokov nosná mandľa zvykne dorastať - to mi vraveli na ORL, tak buď múdra.
lindusaaa
01.05.08,08:00
Presne tak, ja beriem Aerius, na alergiu a tiez Zyrtec je antihistaminikum(neviem preco mal Aerius aj Zyrtec), ten Ventolin mam ako prvu pomoc, ak by doslo k astmatickemu zachvatu, mam totiz to alergicku astmu.
Kedze je teraz sezona, ktora tento rok zacala velmi skoro(mam problemy uz od februara), tak to moze suvisiet s alergiu. Alergia oslabuje imunitu a preto moze byt viacej nachylnejsi na rozne ochorenia, ktore by telo za inych okolnosti bezproblemov zvladlo.
Urcite pockaj na to testovanie.