marc301
30.04.08,04:09
Dobrý deň
ako výpočýtam úrok z omeškanie ak....
úrok 1% za každý aj začatý deň
doba neprispievania do FÚO je cca 765 dní
výška príspevku je cca 420 mesačne.
Prosím poradte mi ako to spraviť v exeli. (vzorec) a pod.
vopred Ďakujem
Karas Milan
30.04.08,02:45
Ahoj.

Možno takto :

B C D E F
základ % Úrok Dní SPOLU





5 420 0,01 4,2 765 3633


Úrok z úroku Fikt.dní úrok z úroku
7

0,04 146306 6144,85










Spolu s ú. z ú.










9777,85
D5 je BxC


F5 je DxE + B


D7 je D5xC


E7 je (765+1)/2 x 764/2


F7 je D7xE7

Ahoj
Ka Mil
peton
30.04.08,03:13
Výška úroku je nekresťanská. Hotová úžera. Celkom zbytočné aj niekomu vyčísľovať, pretože ak má dlžník "filipa", okamžite to napadne. Na prípadnom súde tiež s týmto neuspejete.
najag
30.04.08,05:07
Za predpokladu, ze to jedno percento je vlastne jedno promile .....ale ak bola dohodnuta zmluvna pokuta, tak 126,-Sk nie je az tak velka pokuta, aby vlastnici bytov si nasli inu banku, ako fond oprav......
Halli
30.04.08,06:25
Dobrý deň
ako výpočýtam úrok z omeškanie ak....
úrok 1% za každý aj začatý deň
doba neprispievania do FÚO je cca 765 dní
výška príspevku je cca 420 mesačne.
Prosím poradte mi ako to spraviť v exeli. (vzorec) a pod.
vopred Ďakujem
Nechapem vetu: "doba neprispievania do fondu"
Fond opráv a správa su proritne platby a tak nedoplatok može vzniknuť na prevádzkovom fonde /za služby/ nie na fonde opráv. Ak vlastník neplatí len do fondu, nedoplatok sa mu má prejaviť v zálohovej /pohyblivej/ zložke nákladov, kde sa dá poriešiť aj v ročnom vyučtovaní.
marc301
30.04.08,16:36
Ja si tiež myslím.Práve ten kto presadil do zmluvy 1% začal ignorovať SVB a nerešpektuje.Ja si tiež myslím že na občiansko právnom konaní by sme neuspeli.O to mi ani nejde.Viete je to strašne ,,MÚDRY PÁN", ktorý všetko vie a všade bol.Bol to prvý samo menovaný predseda nášho SVB .Po 9 mesiacoch komandovania hodil flintu do žita a vzdal sa funkcie.A nechal nás v štichu. Pri tom som mu podával pomocnú ruku ako prvý podpredseda a skúšal som s ním komunikovať ale márne.On si svoje a stále svoje.Myslí si že všetko bude podľa jeho zastaralých názorov.Teraz sa tvári že žiadne spoločenstvo neexistuje.Viete ja tiež nie som až tak zdatný v otázkach účtovníctva a rôznych administrativ. Som samouk.Do teraz som si tiež myslel že stačí rozratať vodné a vybrať peniaze ale ako tak čítam na tomto fóre je to dosť zložitá problematika a to nehovorím o práci s ľuďmi.
marc301
30.04.08,16:49
Veľmi si to vážim a Ďakujem za ochotu.
Nie celkom tomuto riešeniu rozumiem.Nemohol by ste to zadať do exelu a poslať.Ešte raz veľká vďaka za námahu
Halli
30.04.08,16:50
Do teraz som si tiež myslel že stačí rozratať vodné a vybrať peniaze ale ako tak čítam na tomto fóre je to dosť zložitá problematika a to nehovorím o práci s ľuďmi.

...to si stále myslí ešte veľa ľudí a možno si to jednoducho predstavoval aj váš prvý predseda. Ver, že pred 10timi rokmi som ani ja netušila, čo všetko ma ešte čaká. A je to z roka na rok zložitejšie...Nie je nič horšie, ak to zoberie do rúk človek, ktorý sa nevyzná v danej problematike a je to sklamanie pre všetkých vlastníkov v dome. Ale neboj tu sa ozaj dozvieš všeličo a ak máš prinajmenšom optimizmus a chuť sa s tým zaoberať a máš podporu aspoň pár susedov zvladneš to.;)