sojciakova
30.04.08,07:14
Potrebujem poradiť. Práve dávam dokopy správu o hospodárení a neviem ako mám zaradiť vzdelávacie poukazy. Riaditeľka mi pred rokom povedala, že sa vypláca učiteľom cez DOVP, no v 2007 roku máme DOVP vo výške 143 tis. a príjem od KŠU na vzdel. poukazy 159 tis. Ako zúčtujete vzdelávacie poukazy vy? Neviem sa dostať k smernici 6/2007 o vzdelávacích poukazoch. Na minedu je o nej len zmienka. Poraďte mi ak viete.Treba mať nejakú smernicu? Stačí keď to zaradím pod materiál a energie, alebo to treba aj inak evidovať? Za radu vopred ďakujem.
judita1971
30.04.08,06:09
V smernici nedostaneš odpoveď na svoju otázku- hľadaj ju na stránkach Ministerstva školstva. Poviem ti ako to robím ja od začiatku. Zriaďovateľ mi oznámi výšku rozpočtu na rok na nenormatívne vzdelávacie poukazy - v účtovníctve už typujem rozpočet analyticky rozlíšený . Priebežne počas roka máme čerpanie finančných prostriedkov na vzdelávacie poukazy- poskytnutie odmeny za vedenie krúžku, nákup učebných pomôcok, materiálu na krúžky - ale ja už pri účtovaní jednotlivých účtovných prípadov účtujem ako o čerpaní FP zo vzdelávacích poukazov /analyticky rozlíšené/. Priebežne sledujem čepanie FP a na konci viem preukázať zostatok FP a načo boli použíté. Na platobných poukazoch mám už tam od riaditeľa ZŠ vyjadrenie, že sa to bude čerpať z týchto zdrojov. Rada pre teba- zrejme ste všetky FP na tento účel určené vyčerpali, kontrole budeš musieť preukázať načo ste ich použili - takže by som si pozrela účtovné doklady za rok 2007 a tých 16 tis. by som si určite dovykladovala. Pri správe by som si nechala poznámky- ktoré sú to účtovné prípady, a na účtovných dokladoch by som si určite dala potvrdiť riaditeľom ZŠ - o určení z akých FP to mám zaúčtovať.
judita1971
30.04.08,06:12
http://www.minedu.sk/index.php?lang=sk&rootId=221 tu nájdeš tú smernicu a aj iné. Len ju pohľadaj v zozname
blazonko
30.04.08,06:40
Ja dávam ten zvyšok na energie a materiál.
sojciakova
30.04.08,07:14
Ďakujem za odpovede. Zariadim sa podľa vašich rád.Ahojte.
winc
13.09.08,15:15
Toho roku pribudli medzi prijimatelov vzdelavacich poukazov aj Zakladne umelecke skoly. Pracujem v ZUS. Nejake preukazy sme uz od ziakov prijali, ale nemame ziadne informacie ani skusenosti, co mame s nimi urobit, ako postupovat?

Prosim poradte ako postupovat. Hladala som na stranke minedu, ale nie je tam skoro nic. Termin na spracovanie vzdelavacich preukazov je iba par dni, inak peniaze prepadnu
judita1971
14.09.08,10:47
na stránke www.vykazy.sk (http://www.vykazy.sk) máš k tomu materiály je to rozcestník klikni na vzdelávacie poukazy.tam máš materiály. V administrácii sa dozvieš postup. Ak ti to nebude stačiť, obráť sa na svojho zriaďovateľa, pomôcť ti môže aj niekto z CVČ, lebo ony sú podobne ako ZUŠ len poskytovatelia. ZŠ sú aj vydavatelia aj poskytovatelia. My musíme vydať každému žiakovi ZŠ vzdelávací poukaz, takže databázu musíme mať celú a potom už len vyznačujem, koho som prijala. Ja používam ascagendu.
AntekaK
16.09.08,04:32
Ja dávam ten zvyšok na energie a materiál.

Ahojte, prostriedky zo vzdelávacích poukazov možno používať aj na energie?
Ďakujem, pekný deň.
blazonko
16.09.08,05:25
Áno, pokojne ich môžeš použiť aj na úhradu časti energií. Veď aj krúžky predsa potrebujú teplo, elektrinu, vodu....
judita1971
16.09.08,05:36
Nikde nie je napísané, že nemôžete použiť na energiu, ak je to spojené so záujmovou činnosťou. My ich však používame na odmeny pre učiteľov za vedenie krúžkovej činnosti + k tomu súvisiace odvody a nákup učebných pomôcok pre krúžkovú činnosť. Na tanečný magnetofóny, na strelecký sme kúpili vzduchovky, na výtvarný - materiál- výkresy, farby , čitateľský - knihy,futbalový - lopty, atď ..... podľa požiadaviek učiteľov. Tak deti a rodičia vidia, kde sa tie peniaze dávajú a učitelia majú s čím na krúžkoch pracovať.:)Ešte nikdy sa tak nestalo, žeby sme nevedeli čo kúpiť a zvyšok sme museli dať na energie.
blazonko
16.09.08,05:39
S tým súhlím.To robíme aj my.Avšak,čo by sme pre pána kráľa s toľkými pomôckami robili.
judita1971
16.09.08,05:45
:D no vidíš a my vieme, hlavne deti na výtvarnom krúžku, maľujú, modelujú, vymýšľajú a ich výtvory pekne zdobia školu, na streleckom broky potrebujú až až, tanečný krúžok potrebuje ešte niečo na vystupovanie, :D, ach ten zoznam je u nás dlhý a kníh tiež nie je nikdy dosť.:D a futbalistom o chvíľu bude treba lopty. :D
jaros5
16.09.08,06:05
Suhlasim s juditou, myslim ze FP z kulturnych poukazov je malo (v skole, kde chodia moje deti je cca 40 kruzkov, minuly sk. rok som jeden z nich viedol). Ked das veducim kruzkov skutocne len symbolicku odmenu a nakupis len ten nejpotrebnejsi material na cinnost kruzkov. tak ti urcite nic nezostane. Vedel by som minut vsetko na material, vybavenie pre kruzkovu cinnost a blazonko " Re: Vzdelávacie poukazy
.......... Avšak,čo by sme pre pána kráľa s toľkými pomôckami robili." má takyto problem ??????:eek::D
blazonko
16.09.08,07:15
No vieš.Naša škola má dosť peňazí, takže pomôcky sa nakupujú zo školských, peňazí klubu a aj peňazí školského strediska. Spolu so vzdelávacími poukazmi máme 4 zdroje na nákup pomôcok. A to sa každučký rok kupujú nové a nové. K tomu ešte sem tam nejaký ten sponzor. A keďže väčšina krúžkov funguje len akože..
jaros5
16.09.08,07:42
No vieš.Naša škola má dosť peňazí, takže pomôcky sa nakupujú zo školských, peňazí klubu a aj peňazí školského strediska. Spolu so vzdelávacími poukazmi máme 4 zdroje na nákup pomôcok. A to sa každučký rok kupujú nové a nové. K tomu ešte sem tam nejaký ten sponzor. A keďže väčšina krúžkov funguje len akože..

1. Gratulujem, ale v dnesnej dobe neuveritelné (mate sidlo vo Svajciarsku ?:eek::D)
2. Pre mna dost smutne konstatovanie;:mee:, aj ked viem ze na vela skolach to tak frci;
blazonko
16.09.08,11:36
No, zatial sme vzdy vychadzali celkom slusne,nikdy sme nemuseli skriabat korunku za korunkou (aspon odkedy robim ja).
A aj mne je smutno,ze sa tieto peniazky vyhadzuju von oknom a to doslova.
jaros5
18.09.08,08:05
To je fakt smutné, až trestuhodné. Treba s tým niečo robiť.
U vás deti nemajú záujem o IKT - sem smerujte krúžky a zaručene vám budú chýbať peniaze.;)
blazonko
18.09.08,08:15
To ti neviem.Ja sa o tieto habaďúrky nezaujímam a len naúčtujem,čo mi príde.
sojciakova
25.09.08,08:45
Musíme teraz vyplniť protokol o vzdelávacích poukazoch za obdobie január až august 2008. Je tam kolonka vyčerpané fin. prostriedky za obdobie 01/08.Znamená to, že všetky financie za toto obdobie sme už mali vyčerpať, alebo ich môžeme vyčerpať do konca roka a len na protokol uviesť že sú už vyčerpané? Poraďte ak viete. Ďakujem.
janula94
25.09.08,09:59
Vyúčtovanie poskytnutých finančných prostriedkov na vzdelávacie poukazy - - V stĺpci „Finančné prostriedky poskytnuté na VP v bežnom kalendárnom roku na obdobie január až august (stl.2)“ – uvediete poskytnuté finančné prostriedky - nie rozpočtované, nakoľko rozpočet je na 10. mesiacov
-Prílohy vypĺňajte v Sk, nakoľko vzorce sú v Sk
-V stĺpci „Vyčerpané finančné prostriedky za obdobie január až august (zo stĺpca 3) okrem finančných prostriedkov za VP žiakov, ktorí si nesplnili najmenej 60 hodín záujmového vzdelávania v školskom roku (stĺ.4)“ – ak sa niekto odsťahoval a nesplnil podmienku 60 hodín absolvovania činnosti v krúžku, škola nemá nárok v danom školskom roku použiť 800,- Sk na vzdelávací poukaz za uvedeného žiaka.
sojciakova
29.09.08,05:57
Ďakujem.
jarkra
03.11.10,07:06
Myslíte, že môžem použiť prostriedky zo vzdelávacích poukazov na ja vyplatenie odmeny riaditeľa centra voľného času, nevedie síce žiadny krúžok, ale stará sa vlastne o centrum, ktoré záujmovú činnosť organizuje?
Strišovská Lenka
17.10.11,08:49
Chcela by som sa opýtať, či v Centre voľného času vediete podvojné účtovníctvo neziskovej organizácie alebo účtovníctvo rozpočtovej organizácie- tak ako to robia mestá, obce
Ďakujem