rybanka
30.04.08,08:21
Ahojte!
Nemá niekto skúsenosť alebo vedomosti o tehlách z Maďarska,
volajú sa "LIELEL" alebo "LIELER". Tak nejako, neviem to nikde nájsť.
Sú klasické oranžové, majú drážky, používa sa malta, s dopravou
aj s paletami sú lacnejšie ako naše Porotherm. U nás z toho začínajú
stavať domy. Ďakujem.
TOKY
30.04.08,06:38
Rybanka budú to asi tehly LEIER. Neviem, či vieš po maďarsky, skús sa pozrieť sem http://www.google.hu/search?hl=hu&cr=countryHU&sa=X&oi=spell&resnum=1&ct=result&cd=1&q=T%C3%A9gla%2Bleier&spell=1
TOKY
30.04.08,06:38
rybanka
30.04.08,06:43
TOKY ďakujem, po maďarsky neviem ani slovo, ja som spod Tatier.
Tá slovenská stránka hádam pomôže. Ale ak má niekto nejakú skúsenosť, ocením.
Pistino
02.05.08,16:29
No ked u vas zacinaju stavat domy, tak sa informuj tam. Mna by to zujimalo tiez. Ta cena je fajn.:)
AndrejG
02.05.08,19:38
Setrit zacni az po hrubej stavbe...zaklady, mury a strechu daj overene kvalitne materialy. Potom uz mozes na niektorych veciach setrit, lebo vnutri sa da vzdy co to opravit, ale ako vymenis tehlu, ked zistis, ze je na nic? Porotherm je kvalitna tehla a aj primerane draha, ked chces usetrit, pozri na pezinsku, je o polovicu lacnejsia.
retra
03.05.08,22:03
radšej daj osvedčené materiály - neriskuj kvôli pár korunám
Karas Milan
04.05.08,04:15
Ahoj .

LEIER má zastúpenie aj v BA-nemusíš maďarsky.
Prípadne si dáš "leier.eu".
A kebyže skúsiš "Sever: 0911 717 285 Patrícia Kavuličová patricia.kavulicova@leier.sk (patricia.kavulicova@leier.sk)"
nemusíš ani do Bratislavy.

Ahoj
Ka Mil
bulnova
05.05.08,06:00
Leier má zastúpenie aj na východe pri Prešove, v Petrovanoch. Kvalita ich tehál sa mi nepáči. Osobne by som z nich nepostavila ani garáž.
luigi72
05.05.08,07:32
rybanka
07.05.08,09:33
Podľa toho, čo tam píšu, sú kvalitatívne na rovnakej úrovni ako Wienerberger. Istý pán tam píše, že to má potvrdené od úradu.
U nás z toho iba teraz stavajú domy, rada by som počula názory ľudí, ktorí z toho majú domy, prípadne sa tým zaoberajú. Je mi jasné, že každý predajca si chváli svoj produkt, preto si myslím, že aj Wienerberger je prechválený.
bulnova
07.05.08,09:42
Choď do stavebnín a pozri sa, koľko je rozbitých tehál v palete Leier a koľko v hociktorých iných. Leier určite vedie bodovo. A ten pán bol určite Roman Šelenba (obchodný zástupca - obhajoval ich kvalitu aj na stránke e-filip - a vyhrážal sa mojej dcére, že ak firme nepredá pozemok pod fabriku po Sk 30,--, tak jej ho vyvlastnia - tak to by som chcela vidieť !!!).
pivko
22.12.09,18:21
Našiel som na stavbe ponukový leták od f.LEIER na tehly/majú tam celkom zaujímave ceny/. Tak že oživujem tému a chcem sa opýtať odborníkov alebo niekoho čo z tehál LEIER staval na názor aké sú to tehly.
220870
22.12.09,18:26
Niečo medzi Wienerbergerom a Heluz.Ale všetko môže závisieť od jednotlivých kamiónov.Ešte som z toho nestaval ,viem len z počutia.
chandler
23.12.09,07:20
teraz nam z toho stavali jeden dom, nepocul som na tie tehly ani staznost ani chvalu tak asi je to v pohode. investor ich chcel kvoli cene.
Sedrik89
23.12.09,09:25
Ja som tie tehly z Petrovan kupil, a z 37paliet sme mali rozbitych 17 tehal, takze si myslim, ze su celkom v pohode. Kupoval som ich este za vyhodnejsiu cenu, nakolko vtedy nemali este certifikat.
Laco-monter
23.12.09,19:04
radšej daj osvedčené materiály - neriskuj kvôli pár korunám
Su tehly stavebny material ? Sú.

Tak su určené na stavanie,netreba sa báť, stavba z nich určite nespadne.

A najpodstatnejšie je korunku si ušetriť.

Pri stavbe domu je podstatne založenie stavby,to znamená kvalitné základy a odizolovanie základov,ďalej kvalitne urobené železobetonové dosky/ ľudovo nazývané platne alebo deky/ tam naozaj netreba šetriť a dať tam dostatok roxorov.
Ďalej železobetónovy veniec a kvalitne urobená strecha.

Na všetkom ostatnom sa da šetriť.
220870
23.12.09,20:29
Su tehly stavebny material ? Sú.

Tak su určené na stavanie,netreba sa báť, stavba z nich určite nespadne.

A najpodstatnejšie je korunku si ušetriť.

Pri stavbe domu je podstatne založenie stavby,to znamená kvalitné základy a odizolovanie základov,ďalej kvalitne urobené železobetonové dosky/ ľudovo nazývané platne alebo deky/ tam naozaj netreba šetriť a dať tam dostatok roxorov.
Ďalej železobetónovy veniec a kvalitne urobená strecha.

Na všetkom ostatnom sa da šetriť.
By som rád vedel ,ako sa dá šetriť na Wienerbergeri?...keď na stvbu dovezú tridsať paliet a dve vyhodím lebo tehly sa rozpadli počas výroby a dopravy?
Laco-monter
24.12.09,12:18
By som rád vedel ,ako sa dá šetriť na Wienerbergeri?...keď na stvbu dovezú tridsať paliet a dve vyhodím lebo tehly sa rozpadli počas výroby a dopravy?

Kto Ti káže úlomky tehly vyhodiť ???

Použiješ ich na vysprávky a pri osádzaní zárubní napr. a všade tam kde potrebuješ niečo "vyvakovať",resp.vložiť nejaké úlomky do malty,keď opravuješ nejaké nerovnosti,diery, alebo robíš "špaletu".