Svetlana Steranková
30.04.08,09:41
Chcela by som poprosiť niekoho kto má formulár na vyplácanie stravného a vreckového hromadne pre zamestnancov pracujúcich za slovenskú firmu v Českej republike (mám na mysli nárok na stravné, vreckové, preddavok, prepočítané kurzom, výplata v slovenských korunách, záloha v českých korunách atď.)
Vopred ďakujem
Vladimír Ozimý
30.04.08,08:12
hromadný cestovný príkaz môžete použiť len ak to vyplýva z častej zmeny pracoviska (par. 3 ods. 2)
Svetlana Steranková
30.04.08,08:47
Ja som mala ny mysli nejakú hromadnú zostavu za všetkých zamestnancov, lebo tu ide o cca 350 ľudí, ktorí pracujú v ČR a vyplácajú im stravné a vreckové. Pre toľkých ľudí vypisovať zvlášť cestovné príkazy pre každého by bolo veľmi prácne.
Chobot
30.04.08,09:16
Ja som mala ny mysli nejakú hromadnú zostavu za všetkých zamestnancov, lebo tu ide o cca 350 ľudí, ktorí pracujú v ČR a vyplácajú im stravné a vreckové. Pre toľkých ľudí vypisovať zvlášť cestovné príkazy pre každého by bolo veľmi prácne.

To všetci išli spoločne na tie práce do ČR a všetci tam boli rovnako dlho? Všetci majú rovnaký nárok?

Tak použite jeden vzor vyúčtovania a pomeňte len mená. Také sa dá urobiť aj cez Word - hromadná korešpondencia. Keď máte toľko zamestnancov, musíte mať aj dostatočný počet ľudí, ktorí im robia zúčtovania miezd a cest. príkazov. Inak cest. príkaz by si mali robiť oni sami.
Vladimír Ozimý
30.04.08,09:22
Ja som mala ny mysli nejakú hromadnú zostavu za všetkých zamestnancov, lebo tu ide o cca 350 ľudí, ktorí pracujú v ČR a vyplácajú im stravné a vreckové. Pre toľkých ľudí vypisovať zvlášť cestovné príkazy pre každého by bolo veľmi prácne.

ja stále chápem hromadnú zostavu ako hromadný cestovný príkaz...t.j. uvediete mená na jeden cesťák...bohužial to nejde ak nie je splnená podmienka ktorú som uviedol...a na druhej strane vyúčtovať cesťák má zamestnanec nie zamestnávateľ...t.j. každý zamesntnanec predsa na začiatku pracovnej cestu ma mať cestovný príkaz a do 10 dní ho predložiť zamestnávateľovi na zúčtovanie kde by mal mať vypísané dôležité veci...síce prax je iná ja viem...ale nedá sa to zjednodušiť len preto že je to prácne ak to neumožňuje zákon...