kapadelta
30.04.08,08:41
Ahojte, potrebovala by som poradiť,

našla som v chybu vo výkaze súvaha a tým pádom sa to odrazilo aj vo výkaze ziskov a strát a tým pádom aj v daňovom priznaní. Daň z pôvodného daňového priznania vychádza vyššia ako po oprave. Je tam rozdiel nejakých 300 korún. Čo teraz s tým???? Mám podať opravné daňové priznanie??? A tým pádom môžem očakávať daňovú kontrolu??? Prosím poraďte!!!
Vladimír Ozimý
30.04.08,07:13
:) môžte ale nemusíte :)...je to vo váš prospech...aká chyba sa tam objavila...?
kapadelta
30.04.08,07:17
Chyba sa objavila v záväzkoch voči zamestnancom. Chyba nastala v predpise mzdy u jedného zamestnanca: bolo namiesto sumy 8.255, zaúčtovaných len 6.613.
Vladimír Ozimý
30.04.08,07:23
môžte urobiť dve veci:

ak ste ešte neschválili účtovnú závierku môžte otvoriť knihy roku 2007 opraviť chybu priamo tam...potom ale odporúčam podať dodatočné daňové priznanie a výkazy keďže sa vám zmenili aj keď vám to zákon neukladá ako povinnosť

ak nechcete riešiť DDP tak potom opraviť to tento rok ako nedaňový výdavok na 521 (nevýznamná chyba) a minulý rok by som nechal tak ako je...(ja by som volil túto formu keďže ten dopad je minimálny)
kapadelta
30.04.08,07:34
A keď už bola schválená účtovná závierka???
azla
30.04.08,07:58
A keď už bola schválená účtovná závierka???
Opravte chybu v r.2008 cez účet 521 (nedaňový náklad), je to naozaj nevýznamná chyba .
Viacej času strávite DDP a inými činnosťami okolo toho a je to asi neadekvatné úšetrenej dani vo výške Sk 300,-
(ja by som to takto riešila):)
kapadelta
30.04.08,08:13
A chcem sa ešte opýtať, je možné poslať na daňový úrad opravenú len výkaz súvaha???
Vladimír Ozimý
30.04.08,08:24
no ak to má vplyv na daňový základ na výkaz ziskov a strát tak ak chcete opravovať tak všetko...opravenú súvahu by som poslal len vtedy ak by sa mi napr. menila položka nevzvyšujúca(neznižujúca) základ dane. ale riešil by som to ako azla ja by som už v minolom roku nič neriešil...
kapadelta
30.04.08,08:36
Veľmi pekne Vám ďakujem za Vaše rady. Som rada, že existuje porada. Ešte raz ďakujem.
Adula
28.05.08,11:50
Tiež sa mi stalo, že som zle zaúčtovala mzdy, tiež nižšiu sumu som dala o 8000. Ale na druhej strane som viac zaúčtovala na 518, asi o 5000, môžem to dať, že 521 nedaňový náklad a 518 storno? Diki. Aďa
silvia
29.05.08,12:53
My sme dnes zistili, ze sme prehliadli prijmovy doklad pripnuty k doslej fakture spolu s dodacimi listami v novembri 2007 a dodnes fakturu evidujeme ako nezaplatenu. (konatel ju uhradil svojou hotovostou a zabudol si to preplatit, preto pokladna sedela.) Na danovy zaklad to nema vplyv, treba opravit a odovzdať opravenú suvahu? Radsej by sme to opravili v tomto roku, bude to OK?
Diky!!!
silvia
02.06.08,11:46
...prosím...

Môžme to zaúčtovať v roku 2008 normálne 321/211?
Marcela16
12.06.08,10:49
Potrebujem poradiť. Dávali sme riadne daňové priznanie u SZČO, ktorý vykonával podnik. činnosť v r. 2007 len tri mesiace. Mal ZD cca 80tis. Vyšiel mu preplatok na dani z príjmov 300 Sk. Teraz nechce platiť vyššie odvody do SP, takže uvažujeme o dodatočnom daň. priznaní. Aby sa mu znížil základ dane. Keď mu to takto urobím - výjde mu preplatok cca 35OO Sk. Teda DU by mu mal ešte doplatiť. Je tam nejaký sankčný úrok, následná kontrola z DU, ... prípadne ďalšie nepríjemnosti? Alebo môžeme urobiť gesto - a nežiadať vzniknutý preplatok? Prosím poraďte mi.
suschi
11.07.08,07:55
ahojte,
vedeli by ste mi prosím vas poradiť aky je postup pri Dodatočnom DP z príjmov PO za rok 2007??? mala by som dosiahnuť zisk...aj postup zo strany DU.... dakujem
a platí nejaké pravidlo, že ked nahlásim DDP prídu "daňovaci"??? :D
Orsz
29.08.08,18:11
...prosím...

Môžme to zaúčtovať v roku 2008 normálne 321/211?

Neviem, či si Ti inak dostalo odpovede, ale ak nie, alebo pre utvrdenie, netreba dávať DDP. Ja by som to v žiadnom prípade neopravovala v minulom roku. Stačí to zúčtovať v roku 2008, a poznačila by som tam doúčtovanie úhrady faktúry.
emula1
23.10.08,13:59
Ahojte,

prosim poradte mi co mam urobit.mam pekny pruser. uctujem sro, neplatcu dph s malym poctom uct.pripadov. za rok 2007 som urobila dan.priz. a k uctovaniu tohto roka som sa dostala az v tomto obdobi.

zistila som chybu pri uctovani min.roka. 2.9. som zauctovala akoze prijem penazi do pokladne 570000,-Sk na zaklade vystavenej zal.fa 211/324. no bolo to tak kadejako dohodnute s majitelmi, az nakoniec som sa v podstate az teraz dozvedela, ze oni vyplatenie tych penazi nejak inac dohodli, bola to nejaka provizia, a v konecnom druha strana, odberatel tu zal.fa roztrhal a nema to vobec v uctovnictve. viem je to moja chyba, mala som pri prijati tych penazi, t.j.zdanit.plneni hned vystavit danovu zal.fa, len akosi som to opomenula a teraz mi to tam visi. to je tak ked aj hotovost v pokladni je len fiktivna a neda sa ozaj odkontrolovat!!!

no a este aby to nebolo vsetko, tak pri prekontrolovani celeho ucta som objavila dalsi kiks - pri uhrade telefonov namiesto 321/221 som pri uctovani asi omylom klikla na dalsiu predkontaciu a mam v ucte 341/221

tak neviem co mam urobit, neovplyvnuje mi to nijako zaklad dane, su tam len zmeny v niektorych riadkov suvahy
asi by som mala podat dodatocne dp, ze? len to si viem predstavit ze hned pride kontrola!!