fmato
30.04.08,12:10
Dobry den,
moja manzelka je prvy rok na materskej dovolenke. Do svojho zamestnania sa ale po skonceni materskej nechce vratit. Ma dat vypoved hned, alebo je lepsie pockat a dat ju pred skoncenim materskej alebo je to jedno?
Dakujem.
brčko
30.04.08,10:20
Podla mna lepšie počkať, stačí sa dohodnúť pred ukončením PP rod.dovolenky - tak 3 mesiace popredu. Aj ked to väčšie výhody nemá, nemusí si vybavovať napr. ZP a ak by chcela druhé dieťa, tak aj táto doba sa jej zarátava do potrebných 270dní pri uplatnovaní nároku na materskú.
Bud nech sa dohodnú ukončiť PP dohodou ku konkrétnemu dátumu a ak nebude zamestnávatel súhlasiť, nech mu odnesie-doručí výpoved podla § 67. Od prvého dna mesiaca nasledujúceho po mesiaci doručenia (ak poštou doporučene s doručenkou) jej začne plynúť dvojmesačná výpovedná lehota, po uplynutí ktorej jej skončí PP. Kvôli tejto 2-mesačnej lehote a tiež prípadnému doručovaniu poštou (je tam 18dnová úschovná lehota na prevzatie zásielky) treba tie 3mesiace popredu.
Lepšie je ale popredu sa dohodnúť (aby aj zamestnávatel vedel na čom je) a doručiť/podpísať papiere osobne.
Chobot
30.04.08,10:30
Dobry den,
moja manzelka je prvy rok na materskej dovolenke. Do svojho zamestnania sa ale po skonceni materskej nechce vratit. Ma dat vypoved hned, alebo je lepsie pockat a dat ju pred skoncenim materskej alebo je to jedno?
Dakujem.

AK je už rok doma, tak potom nie je na materskej ale rodičovskej dovolenke.

Zamestnanec môže dať výpoveď aj počas materskej či rodičovskej dovolenky. Je to na nej, ako sa rozhodne. Ale z hľadiska poistení a prácnosti je výhodnejšie dať výpoveď tak, aby PP skončil v deň skončenia rodičovskej dovolenky, alebo tesne predtým. Takže nech počká.