mlaco
30.04.08,12:09
Zdravim!

Medzi plotom a ulicnym chodnikom mame medzeru, asi 0,5m x 40m, ktora nepatri k nasmu pozemku... Je tam na nom povyrastana trava, nie prilis udrziavana. A vzdy tam nafuka kopec odpadkov z ulice, ktore sa navyse medzi travou tazko cistia.

Pravidelne cistenie a kosenie tohto kusku sa mi prilis nechce.

Ako najlepsie vyriesit upravu tohto kusku, aby pekne vyzeral a nebola s tym spojena velka udrzba??

Zatial ma napadlo:
- dat tam foliu (proti trave) a na nu kamene okruhliaky
- alebo tam nasypat kvoru zo stromov (mulc), hm...

Co by ste poradili?
mladymuz
30.04.08,10:17
ludia bezne udrziavaju aj predzahradky, ktore sa uz nenachadzaju na ich pozemkoch. Ved preco nie,ked im to skrasluje okolie domu. Nemyslim si, ze obcasne pokosenie par m2 plochy pred plotom je nejaka velka starost.
Trosku viac starosti by bolo, keby tam clovek pestoval nejake ruze alebo iny druh kvetov.
Osobne by som tam vysial travu a nedaval kôru resp. kamene. Okrem toho, je to dost velka investicia na to, ze to je pozemok pred plotom - obecny.
Fali
30.04.08,10:31
Najlepšie zatrávniť. Ale ak sa Ti to nechce kosiť použi buď kôru, alebo väčšiu frakciu štrku.
mlaco
30.04.08,11:10
Najlepšie zatrávniť. Ale ak sa Ti to nechce kosiť použi buď kôru, alebo väčšiu frakciu štrku.

Hm... mozno skusim pokusne na 1m dlzky, co to spravi.

Kosi sa to tazko - su tam casto odpadky, flase, vsetko co nafuka zo sidliska, ba aj exkrementy, grr...
arizona
30.04.08,16:56
Hm... mozno skusim pokusne na 1m dlzky, co to spravi.

Kosi sa to tazko - su tam casto odpadky, flase, vsetko co nafuka zo sidliska, ba aj exkrementy, grr...
Aj my sme mali podobný problém.Keby si tam dala kôru,treba pár krát do roka dosýpať, čo je dosť veľký výdavok. Trávu nám vždy dochodili ľudia. Oproti máme potraviny, takže samý obal,bločky a pod.
Vyriešili sme to tak, že sme naviezli hrubý štrk a dali sme to "ubúchať žabou"(neviem ako sa spisovne volá ten stroj). Takže nemusím stále upratovať papiere a odpadky.Vietor to urobí za mňa.:D:D:D