ludka74
30.04.08,13:41
viem ze to tu uz x krat bolo...ale kedze nechcem platit advokatovi za napisanie ziadosti o rozvod,prosim vas o nejaku ukazku ako ma taka ziadost vyzerat a co vsetko ma obsahovat. dakujem za pomoc.
karpis
30.04.08,11:54
skúsim priložiť
ludka74
30.04.08,12:17
dakujem,a to tam musia byt tie I.II.III uvedene?...myslim vsetky tie dovody??
nestacilo by iba uviest ze ziadam o rozvod z tej a tej priciny??
karpis
30.04.08,12:23
malo by to byť tak
ludka74
30.04.08,12:45
dobre. len sa to pripada take, ze mam uvadzat ako som sa snazila manzelstvo udrzat..)inak mozem tam uviest aj to ze od januara byvame kazdy inde??bude to pre mna aj nejaka "vyhoda" a rozvedu nas skor?
iriska
30.04.08,16:32
Len na okraj - treba tú žiadosť rozpísať čo najviac. Sudca by asi dosť skepticky hľadel na polstranový návrh. To, že manželstvo neplní spoločenskú funkciu atď. je najdôležitejšia veta.
Ajuška
30.04.08,17:01
Len na okraj - treba tú žiadosť rozpísať čo najviac. Sudca by asi dosť skepticky hľadel na polstranový návrh. To, že manželstvo neplní spoločenskú funkciu atď. je najdôležitejšia veta.

Nemyslím si že je potrebné žiadosť rozpísať čo najviac. Vôbec sa nejedná o žiadnu "diplomovú prácu". Podstata tkvie v tom, že na základe podania jedného z účastníkov konania súd musí rozhodovať. A v konečnom dôsledku pre správne rozhodnutie zvoláva pojednávanie na ktorom posudzuje oprávnenosť podania... Takže aj pár viet v štýle - že manželstvo neplní svoju funkciu je dôvodom na pojednávanie... :rolleyes: ...
ludka74
30.04.08,19:09
no ved sa pokusim hodit nieco na papier, bez nejakych detailov...skusim to ze manzelsto neplni svoju funkciu.som pocula ze ked su malolete deti pojednavanie by malo byt do 4 mesiacov.
Ajuška
30.04.08,19:34
no ved sa pokusim hodit nieco na papier, bez nejakych detailov...skusim to ze manzelsto neplni svoju funkciu.som pocula ze ked su malolete deti pojednavanie by malo byt do 4 mesiacov.

Sama viem ako ťažko sa vkladajú slová na papier - prežité všetko dobré i zlé zhrnúť do pár viet... Nemyslím si však, že je dôležité či zvolá súd pojednávanie do mesiaca, dvoch... napriek tomu, že to tak teraz cítiš. Rozvodové konanie môže byť vleklou záležitosťou, ale praktický život beží ďalej. K tomu kde budú deti spať, čo budú jesť a ako často sa budú usmievať... netreba písomné rozhodnutie súdu, ale starostlivý prístup rodičov (alebo aspoň toho zodpovednejšieho z nich)...:rolleyes:...
iriska
01.05.08,13:25
To aby bol návrh rozpísaný čo najviac som napísala preto, lebo sú situácie, kedy po 4-riadkovom návrhu musí súd 10x vyzývať účastníkov, aby doplnili to a hento... Nemyslela som diplomovú prácu ani sa do toho návrhu teraz nemusia vypisovať úúúúúúúúúúúúplné podrobnosti, akože akú dlhú dobu sa spolu intímne nestýkate a pod. infantilnosti, len tam treba opísať všetky fakty. Spolužitie, iné vzťahy, rodinné vzťahy, deti + výživné na ne, neprispievanie na domácnosť, na deti, fyzické, resp. psychické napádanie a pod. + k tomu všetkému doložiť doklady ... atď atď. Myslím, že sa to dá spísať aj doma bez právnika, my sme tak s kamoškou vybavili výživné a ani to nebolelo :) Tak prajem úspechy.
lubinami
26.09.08,16:59
Chcem sa opýtať,
koľko sa platí, koľko to stojí, keď podám žiadosť o rozvod ? A kde sa to platí ? A čo v prípade, ked máme hypotéku na dom, ja som dlžníkom, ale v dome neostanem.