radoooo
30.04.08,13:58
Dobry den,

mam vedenu zahradu 600m2 v extravilane obce a rad by som vynal cast pozemku z polnohospodarskej pody pred 1.7.2008 - odkedy budu platit nove poplatky (v mojej lokalite 500sk/m2). Mozete mi priblizit, ci sa 500sk/m2 bude vztahovat na celu plochu pozemku (600m2) alebo len na samotnu plochu zastavania (napriklad 100m2)?

K ziadosti o vynatie budem potrebovat geometricky plan a projektovu dokumentaciu. Momentalne zijem mimo Slovenska a viete mi poradit poradit postup ako ziskat geometricky plan projektovu dokumentaciu a kolko to bude stat.

Teraz neplanujem stavat dom a nie som este rozhodnuty o jeho prevedeni. A preto by ma zaujimalo, ci by bole mozne vybrat akykolvek domovy projekt teraz a zmenit v buducnosti v pripade potreby pred samotnou vystavbou domu? Vopred vam dakujem!
vieroslava
30.04.08,13:20
Za vyňatie z pôdneho fondu sa bude platiť len za plochu, ktorú z poľnohospodárskej pôdy budeš meniť na plochu inú.
K vyňatiu pôdy z poľnohospodárskeho pôdneho fondu potrebuješ predložiť nielen geometrický plán (vyhotoví ti ho geodet na základe objednávky a situačného plánu, kde bude stáť budúca stavba), ale potrebuješ orgánu, ktorý vyňatie vydáva, dokladovať aj zámer na aký vyňatie požaduješ (projekt stavby). preto doporučujem, pokiaľ ešte nemieniš stavať, neunáhľuj sa, lebo tieto na rýchlo urobené veci ti možno ušetria teraz nejaké peniaze, ale keď budeš potrebovať reálne stavať, môžu ti byť už nanič a budeš to všetko prerábať a znova budeš mať výdavky.