candris
30.04.08,14:00
Ma uz niekto skusenosti s katalogovym domom od eurolineslovakia? Ide o to, ze v katalogu maju ako novinku bungalow 872 za 2,75 mil. sk na kluc, ale rozpocet mi zaslali na 3,8 mil sk. Ked som pozrel na ich cesku stranku euroline.cz, tak tam je ten isty bungalow tiez za 2,75 miliona ale uz v Kc. Taktiez aj pri inych domoch je cena rovnaka v ceskych aj slovenskych korunach. Porovnal som niektore rozpocty niektorych domov a cisla boli rovnake, len na slovenskej stranke v Sk a na ceskej v Kc. A to iste aj pri cenach projektov. Na kolko sa da tym rozpoctom verit?

P.S. z eurolineslovakia mi este neodpovedali...
katkaj
30.04.08,12:25
Ma uz niekto skusenosti s katalogovym domom od eurolineslovakia? Ide o to, ze v katalogu maju ako novinku bungalow 872 za 2,75 mil. sk na kluc, ale rozpocet mi zaslali na 3,8 mil sk. Ked som pozrel na ich cesku stranku euroline.cz, tak tam je ten isty bungalow tiez za 2,75 miliona ale uz v Kc. Taktiez aj pri inych domoch je cena rovnaka v ceskych aj slovenskych korunach. Porovnal som niektore rozpocty niektorych domov a cisla boli rovnake, len na slovenskej stranke v Sk a na ceskej v Kc. A to iste aj pri cenach projektov. Na kolko sa da tym rozpoctom verit?

P.S. z eurolineslovakia mi este neodpovedali...

tie rozpočty treba brať s nadhľadom. Neaktualizujú ich pravidelne čiže sa môže stať že je tam sume aktuálna minulý rok ;)
Braňo
30.04.08,12:33
2.750.000 Kč je zhruba 3.514.500 SKK, nie je to kurzom?
bobo793
02.05.08,20:14
ahoj.neviem v com je ta finta,ale ja som tiez kupoval projekt na 764 a ta cena bola 3,2 BEZ DPH:eek: A teraz kukam ako puk:eek:lebo z nicoho nic to je 2,75 -ovsem ze bez DPH.ale ked sa tam kliknete myslim na polozkovy rozpocet alebo cennik tak ten je este stale vypracovany na 3,2!!!!Takze k tomu bi sa mal vyjadrit len Eurolineslovakia:(
EvaB
03.05.08,19:44
Tiež sme si objednali projekt, cena v katalógu bola síce totožná s tou, ktorá bola v dodanom rozpočte ALE BEZ DPH. Že sú to ceny bez DPH sme si pri výbere projektu nevšimli, takže skutočnosť nás trochu zaskočila. Nás zaujímala celková cena a nie tá bez DPH. Ale možno je to politika vydavateľa katalógu, pretože na základe tejto nižšej ceny sme si vybrali práve tento dom a nie podobný u konkurencie. Ale to nič nie je, keď sme si dali firmám robiť ponuky na realizáciu, to sme boli ináč zaskočení.... Rozpočtové náklady v katalógu berte ako orientačné.
candris
04.05.08,19:09
A nie je nahodou u nas zakon, podla ktoreho ma byt cena uvadzana s dph?
dancika
04.05.08,19:42
Ale možno je to politika vydavateľa katalógu, pretože na základe tejto nižšej ceny sme si vybrali práve tento dom a nie podobný u konkurencie. Ale to nič nie je, keď sme si dali firmám robiť ponuky na realizáciu, to sme boli ináč zaskočení.... Rozpočtové náklady v katalógu berte ako orientačné.

Toto je bohuzial svata pravda u takmer vsetkych predajcov katalogovych domov (cest vynimkam, ktorych je ako safranu). Treba si pozriet aj stare katalogy, o kolko sa im zdvihli ceny, medzirocny narast nakladov je totiz min. 10-15% pri momentalnom stavebnom boome. Neverim, ze to Euroline zohladnil a zamena Kc s Sk je viac nez ocividna a bohuzial nie je velmi zabavna :mad:
Ved berte to tak - cim lacnejsi dom v katalogu, takze si ho urcite viac ludi kupi - a o tom je biznis, nie?! :D :eek: Ved ty clovek si to potom postav za vlastne a cuduj sa, kolko to nakoniec bude stat...hruba stavba pomaly za cenu celeho projektu, ktory uvadza predajca projektu (poznam take pripady).
Treba sa riadit m3 obostavaneho priestoru, tento rok stoji 1m3 cca 5-6tisic v zavislosti od typu domu. Urcite vam to da lepsi obraz o cene ako uvadzana cena v katalogu ;)
AndrejG
04.05.08,19:53
Treba sa riadit m3 obostavaneho priestoru, tento rok stoji 1m3 cca 5-6tisic v zavislosti od typu domu. Urcite vam to da lepsi obraz o cene ako uvadzana cena v katalogu ;)

Da sa to tak spriemerovat, vychadza to na 15tis.+- za 1m2, ale v tom je max. holodom, aj to skor jednoduchsi dom. Vela ludia si neuvedomuje, ze komplikovany dom moze stat o 50% viac ako jednoduchy, aj ked budu mat obidva rovnako velke izby a priestor. Proste za vsetko "extra" sa na stavbe draho plati. Jednoducha strecha moze stat 100tis, komplikovana, rovnako velka, aj 500tis a to uz su nejake rozdiely...na to vela ludi zabuda a vyzera zbytocne komplikovane domy, ktore navyse ani niesu velmi pekne, skor gycove.
bulnova
05.05.08,05:32
Staviam dom podľa projektu Euroline Slovakia. Musíme si však uvedomiť, že ak staviame svojpomocne, to neznamená postupne zadávať práce väčším či menším firmám, ale vložiť do toho aj vlastnú prácu. Pretože sme s manželom (hlavne on) zruční, musím povedať, že ideme hlboko pod cenu stanovenú nimi, hoci na zariadenie (kúrenie, vybavenie interiéru - kúpeľne, dvere, okná) sme vyberali špičkové materiály. Cena je priamo úmerná tomu, čo dokážeš sám urobiť. Na stavbe je cena práce skoro úmerná 2/3 ceny materiálu.
dancika
05.05.08,05:42
Staviam dom podľa projektu Euroline Slovakia. Musíme si však uvedomiť, že ak staviame svojpomocne, to neznamená postupne zadávať práce väčším či menším firmám, ale vložiť do toho aj vlastnú prácu. Pretože sme s manželom (hlavne on) zruční, musím povedať, že ideme hlboko pod cenu stanovenú nimi, hoci na zariadenie (kúrenie, vybavenie interiéru - kúpeľne, dvere, okná) sme vyberali špičkové materiály. Cena je priamo úmerná tomu, čo dokážeš sám urobiť. Na stavbe je cena práce skoro úmerná 2/3 ceny materiálu.

Svojpomocnou vystavbou sa urcite da vela vela usetrit, ale pri zlozitejsich domoch je to castokrat nad sily beznych ludi, ak clovek nie je priamo stavar. Ale urcite sa tak da usetrit aj takmer polovica predpokladanych nakladov, znami postavili dom, ktory mal stat podla obostavaneho priestoru takmer 6 milionov za 3 mil, samozrejme, ze v tom nie su este niektore zariadovacie prvky na 1NP, ktore zatial nemaju este obyvane, ale faktom je aj to, ze niektore detaily maju dost nepekne spravene, resp. nedotiahnute. Napriek tomu - usetrili paradne.
bulnova
05.05.08,05:56
No určite nehovorím o ušetrených miliónoch, ani o polovičke rozpočtovaných nákladoch. Ale pár stotisíc sa určite dá.
dancika
05.05.08,06:08
Svojpomocnou vystavbou sa urcite da vela vela usetrit, ale pri zlozitejsich domoch je to castokrat nad sily beznych ludi, ak clovek nie je priamo stavar. Ale urcite sa tak da usetrit aj takmer polovica predpokladanych nakladov, znami postavili dom, ktory mal stat podla obostavaneho priestoru takmer 6 milionov za 3 mil, samozrejme, ze v tom nie su este niektore zariadovacie prvky na 1NP, ktore zatial nemaju este obyvane, ale faktom je aj to, ze niektore detaily maju dost nepekne spravene, resp. nedotiahnute. Napriek tomu - usetrili paradne.


No určite nehovorím o ušetrených miliónoch, ani o polovičke rozpočtovaných nákladoch. Ale pár stotisíc sa určite dá.

Priklad, co som uvadzala ja, nebol katalogovy dom a rozdiel, ktory bol usetreny, bol pocitany z rozpoctu od rozpoctara; dom stoji uz 4 roky a obostavany priestor bol vyse 1400 kubikov, preto aj tie milionove sumy, bolo to len na ilustraciu, ze svojpomocne sa da usetrit dost, napriek tomu nie som vyslovene zastanca svojpomocnej vystavby. Myslim, ze ked sa niekto do stavieb rozumie, tak sa urcite oplati spravit si vela veci sam najma pri jednoduchsich domoch, ale treba si davat pozor na detaily ;)