tina106
30.04.08,14:54
Ktorý dátum použijem pre prepočet cudzej meny na vystavenej fakture do iného členského štátu EU, ked napr. dodanie tovaru : 15.4.2008, vystavenie faktury 20.4.2008 ? Dakujem
KvetkaK
30.04.08,12:55
Použiješ dátum dodania tovaru. :)
Vladimír Ozimý
30.04.08,13:02
do účtovníctva - dátum dodania
na účely DPH - dátum vystavenia faktúry
KvetkaK
01.05.08,07:49
do účtovníctva - dátum dodania
na účely DPH - dátum vystavenia faktúry
Ale predsa ak ona vystavuje faktúru, tak sa berie dátum dodania pre účely DPH alebo sa mýlim? :confused:
Petra29
01.05.08,09:41
Súhlasím s Kvetkou + v opačnom prípade, pri došlej zahr.DF mám stanovené v IS, že na prepočet do účta sa používa dátum podľa DPH, ako tu bolo na porade už množstvo diskusií, ako si prácu nesťažovať.
betka
01.05.08,11:11
Ale predsa ak ona vystavuje faktúru, tak sa berie dátum dodania pre účely DPH alebo sa mýlim? :confused:

Daňová povinnosť z o DPH par. 19
(8) Ak je tovar odoslaný alebo prepravený z tuzemska do iného členského štátu a jeho dodanie spĺňa podmienky na oslobodenie od dane podľa § 43 ods. 1 až 4, za deň dodania tovaru sa považuje


a) 15. deň kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, keď bol tovar dodaný, alebo
b) deň vyhotovenia faktúry, ak bola faktúra vyhotovená pred 15. dňom podľa písmena a).

Dňom dodania by vznikla DP, ak by sme vystavovali FA v EUR, ale v rámci tuzemska. (SK dod., SK odb)
Vladimír Ozimý
01.05.08,19:38
Súhlasím s Kvetkou + v opačnom prípade, pri došlej zahr.DF mám stanovené v IS, že na prepočet do účta sa používa dátum podľa DPH, ako tu bolo na porade už množstvo diskusií, ako si prácu nesťažovať.

no ja zase s Kvetkou nesúhlasím a už som to tu veľakrát popísal a aj sa odvolal na jednotlivé paragrafy...Betka to popísala...
KvetkaK
02.05.08,05:59
no ja zase s Kvetkou nesúhlasím a už som to tu veľakrát popísal a aj sa odvolal na jednotlivé paragrafy...Betka to popísala...
Áno mýlila som sa. A ďakujem aj Betke za vysvetlenie. ;)
KvetkaK
12.05.08,11:47
Ahojte... Znova riešim dilemu, kedy je dodanie pri službách s miestom dodania v zahraničí.
Prosím poraďte mi, keď vystavujem faktúru do zahraničia, kde podľa §16 je miestom dodania územie iného členského štátu aký dátum má byť dodanie služby, keď ide o služby za mesiac apríl a faktúru vystavujem 12.mája. Myslím, že som to asi doteraz nerobila dobre ked som na faktúre dávala dátum dodania koniec mesiaca, asi som tam mala dať dátum vyhotovenia faktúry, alebo sa mýlim? A aký teda použiť kurz na prepočet meny?
KvetkaK
13.05.08,05:39
Posúvam.....
KvetkaK
14.05.08,05:30
Posúvam....
Vladimír Ozimý
14.05.08,05:36
pri dodaní služby v zahraničí je dátum dodania dátum poskytnutia služby. tu platí všeobecné pravidlo § 19 ods. 2 že dodanie služby nastáva dňom poskytnutia služby nie dňom vystavenia faktúry. to platí len pri tovare. Takže ak služba bola poskytnutá počas celého apríla tak ste správne uvažovali ak ste dávali dátum dodania posledný deň apríla.
KvetkaK
14.05.08,06:06
Ďakujem.