emily100
05.04.05,21:44
Začala som učtovať jednu s.r.o. a jej majiteľ nekupuje zamestnancom stravné lístky len k výplate chce aby som im dávala stravné ako keď sa robia cesťáky ( 80,- 188,- Sk ).To by bolo OK ale cesťáky robiť nechce, lebo jeho predchádzájúca účtovníčka mu ich nerobila , vraj netreba. Robila to správne ? Môj názor je že mám robiť cesťaky podľa knihy jázd ktorú si robia zamestnanci.
Ďakujem za názor a radu.
ondrejvla
05.04.05,19:47
Začala som učtovať jednu s.r.o. a jej majiteľ nekupuje zamestnancom stravné lístky len k výplate chce aby som im dávala stravné ako keď sa robia cesťáky ( 80,- 188,- Sk ).To by bolo OK ale cesťáky robiť nechce, lebo jeho predchádzájúca účtovníčka mu ich nerobila , vraj netreba. Robila to správne ? Môj názor je že mám robiť cesťaky podľa knihy jázd ktorú si robia zamestnanci.
Ďakujem za názor a radu.
Ale cesťáky sa robia pri pracovnej ceste! A ako to chceš zaúčtovať? Veď podľa zákona im musí prispievať na stravné! Ak im to dá načierno, potom ho budú naháňať, že porušil zákon! A prečo by si mala robiť cesťáky ty? To zamestnanci nevedia písať?!
emily100
06.04.05,19:34
Ja som zabudla napísať že zamestnanci stále chodia na montáž - je to montážna firma.Oni sa nezdržujú v mieste prevádzky.
A ako to chcem zaučtovať to ešte netuším.
ondrejvla
06.04.05,19:45
Ja som zabudla napísať že zamestnanci stále chodia na montáž - je to montážna firma.Oni sa nezdržujú v mieste prevádzky.
A ako to chcem zaučtovať to ešte netuším.
No tak potom len cesťáky-pracovná cesta, všetko podľa zákona. Ako myslíš, ako zaúčtovať? Keď budeš mať hotové cesťáky, skontroluješ, či ti sedia hodiny na diéty, vyplatíš im to cez pokladňu, alebo cez mzdy a zaúčtuješ :
- pokladňou MD 512/D 211
- mzdy MD 512/D 331
- vyplatenie MD 331/D211
alebo ako si myslela?
emily100
07.04.05,17:12
Ďakujem nemyslela som ináč, len som sa chcela uistiť či dobre rozmýšľam že mám tie cesťaky písať, lebo ten pán ma riadne zmiatol a som strašne zvedavá ako to učtovala a na základe čoho to učtovala tá predchádzajúca účtovníčka - ešte som totiž nevidela predchádzjúci ukončený rok.