braky55
30.04.08,15:31
Dobry den.
Ja by som sa chcel spytat, ci si mozem zalozit zivnost aj ked mam zapis v registri trestov. Zapis mam za kradez auta a ohrozovanie pod vplyvom navykovej latky. Chcel by som robit v oblasti manipulacie dreva.
hanelie
30.04.08,13:57
Živnosti si môžu zakladať fyzické aj právnické osoby, ktoré spĺňajú všeobecné, prípadne aj osobitné podmienky:


Všeobecné podmienky:



dosiahnutie veku 18 rokov,
spôsobilosť na právne úkony (fyzická osoba dokáže v právnych veciach sama rozhodovať),
bezúhonnosť (fyzická osoba nemá zápis v registri trestov, preukazuje sa to výpisom z registra trestov).


môžeš však požiadať o výmaz z registra trestov
zalobaba
30.04.08,16:46
Dobry den.
Ja by som sa chcel spytat, ci si mozem zalozit zivnost aj ked mam zapis v registri trestov. Zapis mam za kradez auta a ohrozovanie pod vplyvom navykovej latky. Chcel by som robit v oblasti manipulacie dreva.

Predtým, ako požiadaš o vydania ŽL, kontaktuj priamo ŽÚ, ktorého sa to týka, a uveď im presne §-fy, na základe ktorých si bol odsúdený. Oni Ti budú vedieť najlepšie povedať, či vôbec má zmysel, aby si vydanie ŽL žiadal.
capitalservice
02.05.08,17:08
Je to jednoduché:
-pokiaľ je to majetková trestná činnosť, čo v tomto prípade je, tak to nepôjde. Dokonca ani formou použitia inštitútu zodpovednej osoby, čo mnohí mysleli že prejde.
-takže kúp si už založenú s.r.o.(alebo si daj založiť) od firmy, ktorá sa tým zaoberá.
Stáť ťa to bude od 6 500,-(založenie) do 24 000,-(kúpenie hotovej), ty budeš jediným spoločníkom, konateľom musí byť bezúhonná osoba(priateľka, zmámy) a je to.
-necháš si od konateľa podpísať generálnu plnú moc a si pánom sám sebe.
Ak budeš mať ešte nejaké otázky, kľudne mi napíš mail.;)
dida17
26.02.11,05:40
Ako a kde sa žmože požiadať o výmaz z RT?
Lapko
09.03.11,19:30
Poziadat o zahladenie trestu v registri trestov - postup:

zaslat ziadost na sud, ktory vydal rozhodnutie, na zaklade tvojej ziadosti si ta preklepnu, ci pocas poslednych par mesiacov/rokov si nemal problemy so susedmi atd, na zaklade toho ti zasle sud rozhodnutie, ako sa rozhodlo. Az potom, ak zhodnotia, ze je mozne zahladit trest v registri trestov, tak vykonaju... Neviem ale, ako je to s majetkovou trestnou cinnostou