Sancho_sk
30.04.08,19:34
Snazil som sa precitat co najviac prispevkov, ktore tu uz su, ale mam v tom zmatok. Vacsina sa vztahuje na roky 2005 a podobne.
Kazdopadne, mam nasledovnu otazku:
Som zivnostnik, platca DPH, registrovany na Slovensku.
Chcel by som kupit ojazdene vozidlo kategorie N1 od ineho zivnostnika, tiez platcu DPH, rovnako je to slovensky subjekt.

Ako sa to vlastne deje so samotnou platbou?

Mam niekolko velmi rozporuplnych informacii, namatkovo:

pri ojazdenom aute sa DPH neda odpocitat
dph sa neuctuje u predavajuceho, ani u kupujuceho
predajca vystavi fakturu s uvedenim ceny bez DPH a vysky DPH a kupujuci si v nasledujucom zdanovacom obdobi moze odpocitat DPH podla faktury.
Zaujima ma cisto nakupca, kedze idem to auto kupit. Este raz sa ospravedlnujem, ak tu ta tema uz je, ale presiel som vsetko o DPH a autach a nasiel som len nakup z EU...
Dakujem za akekolvek napovedy.
betka
30.04.08,18:37
1, pri ojazdenom NA sa dá DPH odpočítať, ak kupujem od platiteľa DPH. Vystaví FA, dodavateľovi vznikne daňová povinnosť, a Vm vznikne nárok na odpočítanie DPH
2. DPH u predávajúceho nás nezaujíma. On si ho zaúčtuje (vnik daňovej povinnosti) zaujíma nás DPH u odberateľa, kt. má nárok na odpočítanie.
3. Predajca ak je platiteľom DPH, nemôže vystaviť FA bez DPH, ide o dodanie tovaru.
Kupujúci si odpočíta DPH,( FA vystavená 30.4.2008, dátum dodania 30.4.2008. Odpočíta DPH za apríl 2008. DP podá do 25.5.2008)
Sancho_sk
01.05.08,07:30
Kupujúci si odpočíta DPH,( FA vystavená 30.4.2008, dátum dodania 30.4.2008. Odpočíta DPH za apríl 2008. DP podá do 25.5.2008)
Dakujem velmi pekne za pomoc.
Predpokladam, ze DP je podla toho, ci som stvrtrosnym, alebo mesacnym platcom, takze ja budem DP podavat najblizsie 25.7.2008, do ktoreho, samozrejme, tu FA za auto zahrniem...
Super forum, este raz vdaka.
Erikaika
01.05.08,10:03
Áno, ak si štvrťročný platca DPH tak ho podáš až do 25.7.2008 ak si mesačný platca tak, po uplynutí každého mesiaca do 25. dňa nasledujúceho mesiaca.
Žabinka
02.05.08,08:05
A čo v prípade, ak predávajúci predtým kúpil predmetné vozidlo N1 od neplatcu DPH?
Vladimír Ozimý
02.05.08,08:08
A čo v prípade, ak predávajúci predtým kúpil predmetné vozidlo N1 od neplatcu DPH?


to či kúpite úžitkové motorové vozidlo od neplatiteľa nemá vplyv na to či ho vystavujete bez DPH alebo s DPH. Pri úžitkovom vozidlo nárok na odpočet je a to že ste si neuplatnili DPH je len preto že bol neplatiteľ. Pri predaji vždy zaťažíte dodanie auta DPH na výstupe.