EMAHANA
30.04.08,18:41
Ahojte všetci,

vie mi niekto poradiť? V ZŠ zostali peniaze zo ŠR na výdavkovom účte. Zriaďovateľom je obec. Viem, že nevyčerpané prostriedky môžu dočerpať do 31.03.2008 na prevádzku ale nemali ich previesť na konci roka 2007 na účet obce a v novom roku ich ďalej čerpať?
Kontrola na to poukázala ako na porušenie rozpočtovej discip. :eek:

Nemôžem nikde nájsť nejaké usmernenie.

Prosím pomôžte mi.
Moc,moc,moc,moc ďakujem
ivetaj
02.05.08,18:22
nevyčerpané prostriedky za rok 2007 sa mali najneskôr k 31.12. previesť na obec a obec Vám ich znova vrátila v roku 2008 na vyčerpanie najneskôr do 31.3.2008 a samozrejme, že výdavkový účet mal byť na konci roka 2007 nulový.
EMAHANA
03.05.08,14:07
Ďakujem za odpoveď,

No, existuje nejaké usmernenie alebo sa mám opierať iba o 523/2004 o rozpočtových pravidlách?

Všetci sa tomu bránia, som ako sám vojak v ....

Ď.
uctovnicka
05.05.08,04:24
Neviem, či existuje nejaké usmernenie, ja osobne by som sa opierala iba o zákon č. 523/2004 o rozpočtových pravidlách...
Ivča
17.10.08,17:38
Prosím Vás, platí aj tento rok, že sa môžu nevyčerpané prostriedky prenášať do r. 2009, s tým že by sa potom vyčerpali do 31.3.2009?
blazonko
20.10.08,18:10
áno, platí to stále
Ivča
22.10.08,16:58
Ďakujem, takže si môžeme nechať nejaké prostriedky do budúceho roku, ak nestihneme vyčerpať. Ešte by ma zaujímalo ako to bude s výplatami. Vždy mám dosť problémov s tým, aby mi za všetky zariadenia sedeli decembrové výplaty na nulu. Teraz ich tiež budem takto napasovávať a potom prostriedky odvediem do depozitu v decembri v Sk. V januári budú ale vyplatené zamestnancom na ich účty v eurach. Nie je mi jasné, ako to bude vyzerať, či pri tom nevzniknú nejaké rozdiely.
Tetinka
23.10.08,08:22
Aj ja mám ten istý problém. V r. 2007 mi zostali fin. prostriedky na účte a nepreviedli sme ich na obec. Zatiaľ nám kontrola nebola ale mám strach čo povie, keď príde. Starosta nám poradil aby sme to zaučtovali tak, že sme poplatili energie v ŠJ a v MŠ a peniaze, ktoré nám ostali sú peniaze na OK, ktoré patria obci. Neviem či je to správne.
sojciakova
24.10.08,05:47
Ja som poslala na MFSR otázku ohľadom depozitu a hlavného účtu ešte v máji, pretože som bola zvedavá, či sa niečo nemení.Nemení sa. Toto mi odpísal môj osobný radca:D:

Podľa § 26, odsek 3, zákona č. 523/2004 Z. z. o rozpočtových pravidlách
verejnej správy v znení neskorších predpisov úhrady výdavkov z
prostriedkov štátneho rozpočtu, rozpočtu obce alebo rozpočtu vyššieho
územného celku za mesiac december, ktoré sa uskutoční v januári
nasledujúceho rozpočtového roka môžu rozpočtové organizácie previesť na
účet cudzích prostriedkov, a to výdavky na výplatu platov a miezd a
odvodov poistného a príspevkov do poistných fondov z vyplatených platov a
miezd.


Prevod peňažných prostriedkov na účet cudzích prostriedkov
261 222


Prevod peňažných prostriedkov na účet cudzích prostriedkov


- výpis z účtu cudzích prostriedkov
221 261


Súčasné zúčtovanie bežného transferu vo výške čerpania


rozpočtových prostriedkov 354
691


Účet 354 – Zúčtovanie z financovania z rozpočtu obce a vyššieho územného
celku je podľa § 47 odsek 4 „Opatrenia“ účtom, na ktorom účtujú účtovné
jednotky, ktoré sú rozpočtovou alebo príspevkovou organizáciou zriadenou
obcou alebo vyšším územným celkom o prijatí transferu poskytnutého z
rozpočtu obce alebo vyššieho územného celku.
Podľa Opatrenia MF SR č. 25755/2007-31 zo dňa 5. decembra 2007, ktorým sa
ustanovujú podrobnosti o usporiadaní, označovaní a obsahovom vymedzení
položiek individuálnej účtovnej závierky, termíny a miesto predkladania
účtovnej závierky pre rozpočtové organizácie, príspevkové organizácie,
štátne fondy, obce a vyššie územné celky ( Finančný spravodajca č. 12/2007)
je v riadku 90 na strane aktív uvádzaný stav účtu 222- Výdavkový rozpočtový
účet z dôvodu povinného minimálneho zostatku, ak tento požaduje príslušná
banka. Z princípu hospodárenia rozpočtových organizácií však vyplýva aj
naďalej povinnosť všetky príjmy odovzdať zriaďovateľovi a uzavrieť svoje
rozpočtové hospodárenie k 31.12. rozpočtového roka..


S pozdravom
Ing. J. Hybášek
oddelenie pre
legislatívu účtovníctva
a
výkazníctva štátu
Ivča
26.10.08,14:21
Ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď. Taký osobný radca :D by sa ja mne hodil.
Mňa ale ešte zaujíma, ako to bude potom s vyplatením decembrových výplat. Tie sa už budú vyplácať na účty v eurach? Mám obavu, či sa tam výška vyplatených prostriedkov nezmení z dôvodu zaokrúhľovania.
blazonko
26.10.08,17:49
A presne toho sa bojím aj ja. A mám veľmi zlé tušenie, že sa niečo také aj stane. Myslím, že ten jeden cent pri zaokrúhlení budeme zamestnancom doplácať v januárových výplatách.:D Je to síce čistá blbosť,ale čo už. Možno dovtedy niečo vymyslia.:D
Ivča
28.10.08,18:28
Čo poviete na takú možnosť, vyplatiť zamestnancom mzdu v decembri formou záloh a na výplatu nechať nulu. Potom by to bolo vyplatené v Sk. Mne by sa to pozdávalo, ušetrilo by mi to starosti. Len neviem ako to urobiť v programe. Zálohy som ešte nevyplácala.
sojciakova
29.10.08,05:58
Určite sa suma zmení. To je isté. Toto sme riešili aj na školení. No mňa aj tak najviac zaujal nápad mojej kolegyne. Totiž stredné školy vraj nedávajú mzdy na depozit- teda aspoň niektoré. Vraj 31.12.2008 uhradia mzdy na účty zamestnancov. Ak by sme to urobili aj my, vyriešilo by to problém so zaokrúhľovaním, pretože by to banka urobila už na ich účtoch. Čo na to hovoríte? Môžeme to urobiť takto, alebo tomu bráni nejaký zákon? Veď aj Hybášek napísal, že si len môžme zriadiť depozit- nemusíme. Som zvedavá na vaše názory.
Ivča
29.10.08,17:04
My sme to jeden rok tak urobili, a bolo nám povedané, že sme porušili zákon, že mzda má byť vyplatená až v ďaľšom mesiaci. Nepamätám si ako to bolo presne zdôvodnené. Ale ak by to bolo možné, určite to takto urobím. Mohol by sa k tomu niekto vyjadriť. Neviem prečo sa nevyjadruje Kvet. Ten je v tomto doma.
medved
29.10.08,18:51
Naša škola každý rok vypláca mzdy v decembri 2x, t.j. za november a tiež za december. Tiež robíme všetky odvody, takže nedávame nič na depozit. Zatiaľ nám to nikdy nevytkol.
kvet
31.10.08,05:05
Podľa § 129 ods. 1 Zákonníka práce, mzda je splatná za mesačné obdobie, a to najneskôr do konca nasledujúceho kalendárneho mesiaca ak sa v kolektívnej zmluve alebo v pracovnej zmluve nedohodlo inak. V kolektívnej zmluve, resp. v pracovnej zmluve možno dohodnúť deň splatnosti mzdy, t.j. výplatný termín, ktorý musí nasledovať po splatnosti mzdy, t.j. po uplynutí kalendárneho mesiaca. Z uvedeného vyplýva, že mzdu nemožno vyplatiť v mesiaci, za ktorý sa poskytuje ale len po skončení tohto mesiaca (aj z logických dôvodov, pretože posledný deň v mesiaci môže zamestnanec v prácu utrpieť pracovný úraz, môže sa stať práceneschopný a pod.).

Ustanovenie § 26 ods. 3 zákona č. 523/2004 Z. z. o rozpočtových pravidlách verejnej správy má dispozitívny charakter tzn., že dáva právo slovom „môže“ (nie povinnosť) rozpočtovej organizcii, či prostriedky na výplatu miezd ... za mesiac december prevedie na depozitný účel alebo nie.

Mzdy vyplácané z prostriedkov zriaďovateľa (napr. originálne kompetencie):

Ak sa RO rozhodne, že mzdu za december neprevedie na depozitný účet, ale vyplatí ju v januári nasledujúceho roka, musí s touto skutočnosťou počítať už pri tvorbe rozpočtu na nasledujúci rok a tieto prostriedky do návrhu rozpočtu premietnuť, pretože decembrové mzdy a odvody do poistných fondov ovplyvnia budúcoročný rozpočet.

Mzdy vyplácané z prostriedkov ŠR (napr. prenesené kompetencie).

Tu môže nastať problém, pretože RO nemôže prostriedky zo ŠR na mzdy použiť v nasledujúcom roku a to ani do 31.3. nasledujúceho roka. Môže ich použiť len tak, že ich prevedie na depozitný účet. Ak ich neprevedie, nevyčerpané prostriedky musí k 31.12.bežného roka vrátiť do ŠR.

Čo sa týka rozdielov zo zaokrúhľovania po zavedení meny euro, tieto bude znášať budúcoročný rozpočet. Podľa mojich predbežných výpočtov, to budú minimálne rozdiely !!! Napr. ak bude po prechode na menu euro na depozitnom účte menšia suma, ako sa má vyplatiť zamestnancom, rozdiel sa dorovná prevodom z výdavkového rozpočtového účtu na depozitný účet (čerpanie bude už z budúcoročného rozpočtu). Znova pripomínam, že to budú minimálne rozdiely.

Prajem pekný deň
sojciakova
31.10.08,05:46
Tak tomuto vravím zrozumiteľná odpoveď. Ďakujem Kvet.Ak ešte nerobíš na MFSR tak by si sa tam mal zamestnať. Budem sa riadiť Tvojou radou. Príjemný deň.
Ivča
31.10.08,05:56
Konečne sa vyjadril k tom aj Kvet. Mňa by ale zaujímalo, či by schvaľoval aj ten spôsob, vyplatiť v decembri zálohy v celej sume a v januári dať na výplatu nulu.
kunkelovaa
17.11.08,12:10
Metodička daňového úradu nám navrhovala vyplatiť januárové mzdy na konci decembra. Ako by sa to dalo tými zálohami??
asma
18.11.08,09:38
takúto otázku sme dali na školení - ak budú rozdiely zo zaokrúhlovania bude do náklad alebo výnos budúceho roka 2009
kunkelovaa
29.11.08,18:27
Ako budeme účtovať napr. povinný minimálny zostatok na príjmovom účte? A takisto nejaký zostatok výdavkového účtu (mimo povinného zostatku aj poplatky, ktoré banka odpíše až v januári 2009)?? Ďakujem.
Riaditeľka
05.12.08,19:53
Sme rozpočtová organizácia. Rozpočet dostávame od zriaďovateľa z podielových daní.
Musí organizácia na prevádzkovom rozpočte jednotlivé účtovné položky schválené v rozpočte presne dodoržať, alebo môžeme predisponovať z položiek na položky podľa potreby? Zriaďovateľ nám vyhráža, že prekročenými mínusovými hodnotami nám skráti rozpočet v roku 2009. Podotýkam, že prevádzkový rozpočet celkovo nie je prekročený. Pritom sám zriaďovateľ nám vyučtoval peniaze za odvoz komunálneho odpadu , načo nebol plánovaný rozpočet - alebo je to samozrejmé lebo peniaze sa vrátli samému zriaďovateľovi?
anfro11
06.12.08,17:57
Ak používate na školách program VEMA tak:1. V TORG označíte že sa vypláca záloha, 2. uvediete výšku = vypočítaná suma výplaty na VL a v F1 ju dosadíte do položky "zaloha" a zároveň aj číslo účtu spravidla "1" do položky "banz". Prejdete do stavu spracovania "B" a urobíte si kontrolu na celkovú sumu v Zostavy-účtovné S36 rekapitulácia záloh a prípadne v zostave S33 Prevodný príkaz a štandardne odošlete do banky. Zamestnancovi sa záloha "zrazí" a sumu k výplate už bude mat "0" Opakujem že ide o postup ktory je treva v 01/09 vrátiť a pre program Vema PAM ktorý sa stáva jedným z najlepších pre mzdy a účtovníctvo v RO a ich zriaďovateľov a odporúčam ho najmä v súvislosti s prechodom z IbeuR DOS verzie. Nezávidím ekonómom na ZŠ ich náročnú prácu zvlášť v tomto období a prajem im spokojné Vianoce a zdravie, pevné nervy a dobrý softvér v prvom euroroku 2009.
kunkelovaa
17.12.08,18:40
Ujasnite mi, prosím zostatky na účte 222. Musí mi tam zostať povinný minimálny zostatok a tiež prostriedky na poplatky, ktoré banka strhne 1.1. Aké prostriedky mi tam teda majú zostať - štátne (PK) alebo od zriaďovateľa (OK)? Alebo máte nejaké grify ako toto účtovať? Ďakujem.
asma
18.12.08,05:30
grify mame taketo -v priebehu mesiaca december ideme do banky a dáme požiadavku, aby všetky zostatky z účtov 222 a 223 automaticky previedla k 31.12. 2008 - na účet zriaďovateľa - na 222 si necháme približnú sumu na poplatky banke - kalkulácia podľa nimulého decembra. To čo banka odvedie 31.12. zriaďovateľovi si zaúčtujem k 31.12. na účte 22 ako nevyčerpanú dotáciu a na 223 ako odvod posledných príjmov. Vôbec sa nezoberám tým, z akých prostriedkov či z prenesených alebo orgininálnych vraciam nevyčerpanú dotáciu - snažím sa uz od polovice decmbra minúť všetky financie ako sa len dá samozrejme v členení na orgininálne a prenesené kompetencie, ale ak mi nejaké koruny a haliere zostanú tak účtujem vrátenú nevyčerpanú dotáciu tam, kde mi zostane.
Zároveň požiadam zriadovatela, aby mi k 1.1. 2009 zaslal na účet 222 a 223 po 500 Sk ako povinný zostatok na účtoch.
Moju požiadavku k 31.12. v banke v januári zrušim.

Majte sa a pevné nervy s ročnou závierkou
Príjemné sviatky
kunkelovaa
22.12.08,04:18
Ďakujem. Ešte poprosím o radu, čo s bankovými poplatkami, ktoré banka stráva za ostatné účty z výdavkového účtu a robí to až k 1.1. (Čiže peniaze na poplatky napr. na príjmový účet prídu z výd.účtu 31.12., tam sú strhnuté, ale z výdavkového účtu sú odpísané až k 1.1.). ďaujem
janasiv
05.01.09,06:21
Nám sa zasa stalo, že nám banka na poplatkoch strhla viac ako sme pocitali a teraz mam na vydavkovom ucte -27 Sk=-0,9 EUR zostatok. Co s tym?
Katka 30
05.01.09,06:30
Toto by zaujímalo aj mňa. Na účte 222 máme k 31.12. -476,-Sk a na 223 nám zasa zostalo +710,-Sk. Ďakujem.
malalulu
05.01.09,11:48
My sme si dali platenú službu, že ku konci roka nám vynulujú účet. zostatok fin.prostriredkov sme určili na odvod zriaďovateľo vi ako nevyčerpanú dotáciu. To som si naivne myslela, že stiahnu poplatky a zvyšok odvedú zriaďovateľovi. Lenže urobili tak, že to, čo bolo na účte 31.12. odviedli, ale potom si stiahli poplatky, takže mám na účtoch mínusy. To som si mohla urobiť aj sama, na to som nepotrebovala ich službu. Taká som napálená na banku.
Neviem, ako zúčtujem tie mínusy. Poradíte?
adi11
05.01.09,12:00
My sme si dali platenú službu, že ku konci roka nám vynulujú účet. zostatok fin.prostriredkov sme určili na odvod zriaďovateľo vi ako nevyčerpanú dotáciu. To som si naivne myslela, že stiahnu poplatky a zvyšok odvedú zriaďovateľovi. Lenže urobili tak, že to, čo bolo na účte 31.12. odviedli, ale potom si stiahli poplatky, takže mám na účtoch mínusy. To som si mohla urobiť aj sama, na to som nepotrebovala ich službu. Taká som napálená na banku.
Neviem, ako zúčtujem tie mínusy. Poradíte?
Jednoducho zaťažíte rozpočet roku 2009, inak sa to nedá. Na poplatky ste mali na účte nechať peniaze.
Ivča
05.01.09,12:05
Ako sa budú účtovať nevyčerpané prostriedky na účte?
Ide o prenesené kompetencie: 357/384 a prevod na účet zriaďovateľa: 357/222?
kunkelovaa
06.01.09,16:45
Mne zostalo dopravné, odviedla som ho zriaďovateľovi a zaúčtovala som len 357/222. Zriaďovateľ mi to v budúcom roku vráti, príjmem to 222/357 s kódom zdroja roku 2008. Takto si to predstavujem. Opravte ma, ak sa mýlim.
Ivča
07.01.09,17:56
Ja si to tiež tak predstavujem aj by mi to tak pasovalo, len v papieroch čo mám zo školení, je písané, nevyčerpané prostriedky a je tam 357/384 a potom ešte 357/222 a to sa mi nevidí ten zápis 357/384. Mohol by to ešte niekto potvrdiť, lebo čím viac čítam brožúry zo školení, tým viac sa mocem.
kunkelovaa
07.01.09,18:21
Ja som zápis 357/384 v materiáloch pochopila ako zaúčtovanie "nepoužitého transferu". Napríklad ak máš materiál na sklade, ktorý nie je v nákladoch (keďže transfer na 693 zúčtovávaš v súvislosti s nákladmi, ktoré v prípade materiálu na sklade nemáš...)
LydaLyda
07.01.09,20:20
Ivka zdravím Ťa, ale mohlo by to byť asi takto:
prijatie transferu prostredníctvo obce zo ŠR
príjem 222 bez RK/357 AU 100
míňanie - fa 501 /321 60
úhrada 321 /222 s RK 60
vo vecnej a čas.súvisl. 357 AU /693 60
na obec 357 AU /222 bez RK 40
jopekova
12.01.09,15:48
A ako to zaučtovať
kvet
13.01.09,05:44
K účtovaniu a vykazovaniu bežných transferov k 31.12.2008 (RO vedie bežný transfer od zriaďovateľa a zo ŠR na jednom výdavkovom rozpočtovom účte):

Z princípu hospodárenia rozpočtových organizácií naďalej vyplýva povinnosť odvodu nevyčerpaných transferov z účtu 222 – Výdavkový rozpočtový účet a vyinkasovaných rozpočtových príjmov z účtu 223 – Príjmový rozpočtový účet zriaďovateľovi. Podľa Opatrenia MF SR č. 25755/2007-31 zo dňa 5. decembra 2007, ktorým sa ustanovujú podrobnosti o usporiadaní, označovaní a obsahovom vymedzení položiek individuálnej účtovnej závierky, termíny a miesto predkladania účtovnej závierky pre rozpočtové organizácie, príspevkové organizácie, štátne fondy, obce a vyššie územné celky, naďalej je daná možnosť v riadku 90 na strane aktív uvádzať konečný stav účtu 222 – Výdavkový rozpočtový účet z dôvodu povinného minimálneho zostatku, ak tento požaduje príslušná banka. Spôsob zaúčtovania odvodu nevyčerpaného transferu od zriaďovateľa (originálne kompetencie) po odpočítaní povinného minimálneho zostatku bude nasledovný:

- výpis z bankového účtu (výdavkový rozpočtový účet) MD 354+AU/DAL 222 bez RK

S poukazom na spôsob nakladania s nevyčerpanými účelovo určenými prostriedkami poskytnutými zo štátneho rozpočtu v zmysle zákona č. 523/2004 Z. z. o rozpočtových pravidlách verejnej správy a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a zákona č. 583/2004 Z. z. o rozpočtových pravidlách územnej samosprávy a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, odporúčam vykonať odvod celého nevyčerpaného transferu poskytnutého zo štátneho rozpočtu zriaďovateľovi s najneskorším dátumom splatnosti 31.12.2008. Spôsob zaúčtovanie odvodu nevyčerpaného transferu zo štátneho rozpočtu (prenesené kompetencie) bude nasledovný:

- výpis z bankového účtu (výdavkový rozpočtový účet) MD 357+AU/DAL 222 bez RK

Na účte 222 – Výdavkový rozpočtový účet odporúčam ponechať minimálny zostatok finančných prostriedkov na pokrytie bankových poplatkov k 31.12.2008 z bežného transferu poskytnutého od zriaďovateľa. Keďže účet 354 – Zúčtovanie z financovania z rozpočtu obce a vyššieho územného celku nesmie mať k 31.12.2008 zostatok, rozpočtová organizácia preúčtuje nevyčerpanú a neodvedenú sumu z účtu 354 na účet 355. Spôsob účtovania bude nasledovný:

- preúčtovanie na základe interného účtovného dokladu MD 354+AU/DAL 355+AU.
AntekaK
15.01.09,09:08
Ahojte, prosím Vás, vie niekto, čo môže byť na účte 357 na konci roka? Môže mať zostatok?
LydaLyda
18.01.09,20:40
Ahojte, prosím Vás, vie niekto, čo môže byť na účte 357 na konci roka? Môže mať zostatok?
Mne na obci na 357 zostali nedočerpané zo školy, tak som si 357 previedla na 384
janasiv
11.12.09,18:40
Môžem prenášať a do 31.3. minúť aj peniaze zo ŠR alebo sa to týka len peňazí od zriaďovateľa?
Ivča
11.12.09,20:38
Ide o prostriedky, ktoré sú na prenesené kompetencie.
janasiv
12.12.09,08:19
dobre a teraz naopak: môžu sa prenášať aj originálky?
susann2
13.12.09,16:19
dobre a teraz naopak: môžu sa prenášať aj originálky?
Môžu, ale to si treba dohodnúť so zriadovateľom, lebo nie je zo zákona povinný ich vrátiť. Takže môžete ich vrátiť, aj zriaďovateľ vám ich môže vrátiť späť po 1.1., ale treba rátať aj s tým, že nemusí.
janasiv
14.12.09,10:21
Ďakujem. A prenesené kompetencie nevyčerpané je nám povinný vrátiť?
susann2
14.12.09,13:34
Ďakujem. A prenesené kompetencie nevyčerpané je nám povinný vrátiť?
Áno, to sú účelové peniaze z kapitoly školstvo, tie si nemôže zriaďovateľ ponechať.
tanina11
14.01.10,07:00
Chcem sa spýtať, sme rozpočtovka, máme karty na PHM, pri uzatvorení zmluvy sme museli zložiť zábäzpeku cca 150 EUR. Teraz mi vysia na 314 na konci roku. Tento účet vraj nemôže mať zostatok, kam by som to mala preúčtovať?
monka111
05.01.11,13:38
ahojte poraďáci! chcem sa opýtať, ako mám správne postupovať v nasledovnej situácií: sme RO, máme zamestnané dve kuchárky, ktorým mzdu refakturujem inému subjektu, ich mzdy sa vôbec neodzrkadľujú v plnení rozpočtu, momentálne nastala situácia, že daný subjekt neodložil euríky na ich mzdu a ja im nemám z čoho mzdu vyplatiť /vraj ich pošle až koncom januára 2011/. decembrové mzdy školských zamestnancov mám odložené na depozitnom účte, ale pre ne nemám. obec mi už poslala dotáciu na január 2011 ale na účet výdavkový, otázka, čo je menšie zlo, ak depozit presuniem na výdavkový a požičiam si peniaze z dotácie, alebo presuniem z výdavkového na depozit zasa len a len požičané. z akého účtu vlastne musia byť vyplatené mzdy za december v rozpočtovej organizácii? toto je fakt nezávidenia situácia...prosím poraďte. ĎAKUJEM
kunkelovaa
05.01.11,14:12
Na depozit musia ísť len peniaze na mzdy z prenesených kompetencií. úhradu decembrových miezd v januári za originálne kompetencie je možné realizovať z rozpočtu roku 2011.
monka111
05.01.11,15:17
ďakujem chápem, ale ja si vždy na depozit odkladám aj decembrové mzdy na originálne kompetencie, keďže v januári väčšinou bývajú veľké finančné problémy na obci. ešte by som rada vedela z akého účtu mám uhradiť decembrové výplaty, či z depozitného /tam ich mám odložené/ alebo z výdavkového /kam by som ich musela presunúť/?:)

akosi sa mi to po hodine uležalo v hlave.....podľa mňa: keďže mzdy decembrové na OK by mali byť čerpané z rozpočtu na rok 2011 uhradené musía byť z výdavkového účtu a keďže sme jedna organizácia, tak všetky mzdy, či už PK alebo OK, ktoré sú odložené na depozite musia byť presunuté na výdavkový a z tadiaľ vyplatiť decembrové výplaty, uvažujem správne? prosím:)
Elinam
05.01.11,19:35
Chcem poprosiť o radu. Na silvestra 31.12 som robila prevody na účtoch a bolo ich dosť. z účtu soc.fondu som na výplaty na účet prenesených previedla o 1€ menej.ale prevod na depozit išiel v správnej výške aby sme vynulovali účty posledná išla úhrada dodávateľ.faktúry a tam som úhrádzala ,,všetko" čo zostalo na účte ale ... platba dodávateľovi išla o 1€ menej. ak požiademe o opravu faktúry aby bola fakturovaná len na uhradenú sumu zostane nám nedočerpaný rozpočet . . kedy bol bežný rok tak to zo SF prevediem na prenesené a douhradím ten rozdiel ale teraz
na konci roka. ja viem že som urobila chybu ale snáď sa to dá vyriešiť.Ďakujem
kunkelovaa
06.01.11,15:28
ďakujem chápem, ale ja si vždy na depozit odkladám aj decembrové mzdy na originálne kompetencie, keďže v januári väčšinou bývajú veľké finančné problémy na obci. ešte by som rada vedela z akého účtu mám uhradiť decembrové výplaty, či z depozitného /tam ich mám odložené/ alebo z výdavkového /kam by som ich musela presunúť/?:)

akosi sa mi to po hodine uležalo v hlave.....podľa mňa: keďže mzdy decembrové na OK by mali byť čerpané z rozpočtu na rok 2011 uhradené musía byť z výdavkového účtu a keďže sme jedna organizácia, tak všetky mzdy, či už PK alebo OK, ktoré sú odložené na depozite musia byť presunuté na výdavkový a z tadiaľ vyplatiť decembrové výplaty, uvažujem správne? prosím:)

Podľa mňa treba mzdy za PK uhradiť z depozitného účtu (veď keď si peniaze presúvala na depozit, použila si aj rozpočtovú klasifikáciu, teda vo výdavkoch rozpočtu už sú). Mzdy z OK by som uhradila tiež z depozitu (predsa už tiež sú v čerpaní 2010). A tie mzdy, na ktoré ti nevyšlo na depozite, by som uhradila z výdavkového účtu. Na rozpočtovú klasifikáciu sa tak dostanú do roku 2011.