furtivo
30.04.08,18:54
Pre ozrejmenie- pracujem vo firme kde je vacsina zamestnancou pracuje v dvojsmennej alebo trojsmennej prevadzke no jedno oddelenie to na ktorom pracujem aj ja pracujeme v nepretžitej prevedzke v praxi to vyzera ze mam 2 krat dennu a 2 krat nocnu a potom 4 dni volno. V mesiaci Marec som odpracoval 15 12 hodinovych smien v nasej firme nam počitaju len 11,25 hod nakolko 45 minut je prestavka co si myslim ze je v poriadku ked ma to dvakrat neteší. Dajte vediet ci je to v poriadku?
Dalej vsetci zamestnanci boli na velkonočne sviatky doma no my v nepretržitej prevazdke sme pracovali ja konkretne v na Velky Piatok denna a na vel. pondelok nocna. Ked som sa informoval na pocet hodin ktore som mal odpracovat bolo mi povedane že moj pracovny fond je 21* 8h napriek tomu ze v mesiaci boli dva sviatky a vsetci boli doma len nase oddelenie pracovalo nezda sa mi to v poriadku nakolko ja som odpracoval 15* 11,25 teda 168,75 a mal som podla financnehon odd. odpracovat 168 no ostatny zamestnanci v dvojsmnennej alebo trojsmennej prevadzke mali pracovny fond len 19 dni teda 19*8h 152 a ak by odrobili aj sviatok dostali by 8h*hod. mzda + 25% za nadcas a + 50% za sviatok no my co sme ich odrobili sme dostali len priplatok za sviatok. Teraz je maj a ja mam odpracovat 176 h a ostatny len 160 opat su dva sviatky ktore budem robit zadarmo! Je to v poriadku?
A este do tretice posledna otazka. Dostali sme sa do situacie ze mame vyprodukovane viac ako je treba musime cerpat dovolenku no ja mam robit v sobotu a tak mi sef nariadil aby som cerpal dovolenku no a tak musim cerpat dovolenku v sobotu napriek tomu že je to den pracovneho pokoja je to normalne nemohol som mat radsej neplatene volno nakolko mam len 20 dni dovolenky.

Este nieco je pravda to co mi tvrdil sef ze firma mi moze disponovat z celou dovolenkou viem ze v starom Zakonniku prace to bola jen polovica a nepocul som o tejto zmene .

Este by som chcel povedat ze napretržitu prevadzku sme zacali len v marci a nikto vlastne nema podpisany dodatok o 12 hod. smenach a ja mam podpisanu len 37,5 hod tyždenu pracovnu dobu.

dakujem vsetky ochotnym poradakam ospravedlnujem sa za obširne pisanie a gramaticke chyby. dakujem