melbak
30.04.08,19:46
vlnovkovu striešku na balkone v bytovke(asi 20-ročnu)nam polamal a nasledne uchytil vietor. zostala len kovova konštrukcia, poraďte prosim vhodny material, mam niečo vyhliadnute v baumaxe, je to merana vlnovka, neviem či by to bolo vhodne,
dííík
Ofélia
30.04.08,17:58
my sme použili, vlnovitú krytinu ondulain, zospodu je to pogumované (ako asfalt)a zvrchu farebné, dá sa to v pohode rezať. Máme to už 12 rokov a stále to má rovnakú farbu aj vlastnosti. Konštrukciu máme s jokloviny (neviem či je to správny výraz)

Sklolaminát osobne by som nedávala, zdá sa mi to dosť ťažké ako záťaž na balkón, také umelé /priesvitné krytiny na slnku rýchlo očernejú a praskajú a plechová /pozinkovaná, dosť búcha pri daždi.
Halli
30.04.08,18:34
vlnovkovu striešku na balkone v bytovke(asi 20-ročnu)nam polamal a nasledne uchytil vietor. zostala len kovova konštrukcia, poraďte prosim vhodny material, mam niečo vyhliadnute v baumaxe, je to merana vlnovka, neviem či by to bolo vhodne,
dííík
Dobrú tému si zadal, aj ja potrebujem na jednom paneláku riešiť tri striešky- ale nad vchodmi... Rozmýšlala som nad polykarbonátom, je to dosť preferované,ale odrádza ma keď to vidím, ako to vyzerá po rokoch a tiež vraj stačí rozpálený ohorok z cigarety odhodený z balkóna a strieška sa znehodnotí.
Halli
30.04.08,18:50
No pozerala som ten ondulain, možno by ti to vyhovovalo
P.S. našla som to tu ;)http://www.vsetkonastrechu.sk/index.php?se=pvc&lang=&page=onducolor
melbak
30.04.08,19:49
slavica, díky :) potesila si ma , uz aj idem do googlea hladam ondulain
Karas Milan
01.05.08,02:47
Prepáčte ,
ale vyzerá to ako prístrešok pre sklad použitého oleja.

Ka Mil
Halli
01.05.08,08:02
Prepáčte ,
ale vyzerá to ako prístrešok pre sklad použitého oleja.

Ka Mil

:DNo ide o to Milanko, že je to len jedna z alternatív, nikto nepovedal, že to tam ide hneď dávať...;) Nič na obrazku nevyzerá ako v skutočnosti a či sa to hodí, verim že si pozeral melbak.. veľa iných možností..a na vchody by som to určite nedala . Ten si može dať na balkon aj kanadský šindel :D
lubica_02
01.05.08,08:49
Mne osobne sa páči lexan, osadený v kovovej konštrukcii.Mám ho nad balkónmi 4 roky, vyzerá stále dobre.
Halli
01.05.08,09:05
Mne osobne sa páči lexan, osadený v kovovej konštrukcii.Mám ho nad balkónmi 4 roky, vyzerá stále dobre.

...aj mne sa to pači, momentálne je to naj riešenie, ale ako vravím , stačí cigareta s balkona a je tam diera. A ešte sa to musí veľmi kvalitne utesniť, ak prenikne voda, je po peknej strieške, videla som takých zopár :rolleyes:... Na svojom balkone je to iné ale na vchodoch to ničia hlavne cudzí nespratníci...