Helta
30.04.08,21:41
Prosim Vas co vsetko treba vypisovat v prijmovom a vydavkovom pokladnicnom doklade? Nie som uctovnicka, len zacinajuca podnikatelka a chcem mat v papieroch poriadok. Ku kazdemu bloku, ktory ide do nakladov, treba vypisat vydavkovy PD? Treba tam pisat ucel, aj komu zaplatene? A co do "uctovacieho predpisu"? A takisto ked mam prijem od nejakej napriklad sukromnej osoby, ktora u mna nieco kupila, mam vypisovat aj jej meno? Na co vsetko si dat pozor? Dakujem vam vopred za odpovede!
JankaO
30.04.08,19:47
Prosim Vas co vsetko treba vypisovat v prijmovom a vydavkovom pokladnicnom doklade? Nie som uctovnicka, len zacinajuca podnikatelka a chcem mat v papieroch poriadok. Ku kazdemu bloku, ktory ide do nakladov, treba vypisat vydavkovy PD? Treba tam pisat ucel, aj komu zaplatene? A co do "uctovacieho predpisu"? A takisto ked mam prijem od nejakej napriklad sukromnej osoby, ktora u mna nieco kupila, mam vypisovat aj jej meno? Na co vsetko si dat pozor? Dakujem vam vopred za odpovede!


http://www.porada.sk/t51725-nalezitosti-pokladnicnych-dokladov.html
Helta
30.04.08,20:31
http://www.porada.sk/t51725-nalezitosti-pokladnicnych-dokladov.html

Dakujem, ale nie su tam vsetky odpovede na otazky, ktore som sa pytala, navyse tam ani nie je uzavreta debata o tom, koho pisat ako prijemcu penazi, ktore vydavam z pokladne na VPD.
Co teda znamena ten uctovaci predpis na tom doklade? CO sa tam pise?
cloe
30.04.08,20:33
Dakujem, ale nie su tam vsetky odpovede na otazky, ktore som sa pytala, navyse tam ani nie je uzavreta debata o tom, koho pisat ako prijemcu penazi, ktore vydavam z pokladne na VPD.
Co teda znamena ten uctovaci predpis na tom doklade? CO sa tam pise?

Účtovací predpis je na pokladničnom doklade je pre podvojné účtovníctvo.
Lydka R
30.04.08,20:43
Účtovací predpis je na pokladničnom doklade je pre podvojné účtovníctvo.

Používaj pokladničné doklady pre JU, kde účtovací predpis nie je.
Peterika
30.04.08,20:46
Dakujem, ale nie su tam vsetky odpovede na otazky, ktore som sa pytala, navyse tam ani nie je uzavreta debata o tom, koho pisat ako prijemcu penazi, ktore vydavam z pokladne na VPD.
Co teda znamena ten uctovaci predpis na tom doklade? CO sa tam pise?
- posielam ti v prílohe tak v skratke rozobratú pokladňu, hádam Ti trochu pomôže a doporučujem aspoň základné školenie o účtovníctve .