Omaria
30.04.08,21:43
Dobrý večer,
prosím, poraďte mi najjednoduchší spôsob zaúčtovania bank.výpisov, keď konateľ má plat.kartu a učet CZK a vyberá SKK na Slovensku z automatu a v ČR z aut. Eurá, tiež účet EUR a tiež výbery na SK aj v EU.
Musím pri každom výbere zaúčtovať kurz. rozdiely? Mám tých výberov až ,až...
liba2
30.04.08,20:07
Dobrý večer,
prosím, poraďte mi najjednoduchší spôsob zaúčtovania bank.výpisov, keď konateľ má plat.kartu a učet CZK a vyberá SKK na Slovensku z automatu a v ČR z aut. Eurá, tiež účet EUR a tiež výbery na SK aj v EU.
Musím pri každom výbere zaúčtovať kurz. rozdiely? Mám tých výberov až ,až...Predpokladám, že ide o účet patriaci s.r.o.
Ak to bude výber CZK z účtu CZK, použije sa kurz NBS dňa výberu - k.r. nevznikne.
Ak to bude výber SKK z účtu CZK, použije sa komerčný kurz banky, ktorým boli SKK predané; k.r. tiež nevznikne.
Pri účte EUR obdobne.
Omaria
03.05.08,08:47
Keď to prepočítam SKK/CZK tak mi to nesedí. Vzniká mi kurz. rozdiel.
Jedná sao výbery z bankomatu na Slovensku z Českého účtu a je ich dosť. Asi mam zaučtovať každý kurz. rozdiel zvlášť alebo nejak jednoduchšie?
stralis
30.05.08,06:45
Ja mám ten istý problém,lenže opačný.Výpis SKK a výbery z bankomatu v zahraničí alebo platby cez terminál prebehnú v CZK avV Eurách.Ako mám zaúčtovať kurzový rozdiel?lebo v PU v omege mi to automatický nezaúčtuje a po každej operácií to musím prepočítavať ručne a mám toho dosť veľa.Tak ako?
liba2
30.05.08,08:33
Ja mám ten istý problém,lenže opačný.Výpis SKK a výbery z bankomatu v zahraničí alebo platby cez terminál prebehnú v CZK avV Eurách.Ako mám zaúčtovať kurzový rozdiel?lebo v PU v omege mi to automatický nezaúčtuje a po každej operácií to musím prepočítavať ručne a mám toho dosť veľa.Tak ako?
Keďže ide o korunový účet v banke, treba použiť komerčný kurz banky - presne tak aby to sadlo na Sk ktoré ubudli na účte, t.j. kurzový rozdiel nevznikne. Komerčný kurz sa v omege zapisuje do okienka "kurz banka".
stralis
30.05.08,11:51
ďakujem za radu.Ale účet 335 pri kontrole mi nesedí. napr. ID 22.5.08 25799,93 CZk kurz NBS je 1,243 a výpis banka zaúčtovaneé 26.05.2008 32327,31 SKK. Čo s tým rozdielom keď si to prepočítam? cez ID to dopočítať?