mira
05.04.05,23:04
Prečítala som si myslím všetky príspevky k téme založenie s.r.o. a výhody podnikania s.r.o. v porovnaní s FO - na živnosť, tiež nás to neminie a v blízkej dobe budeme zakladať s.r.o. A tak by ma zaujímala ešte jedna vec, keby mal niekto skúsenosti z praxe, i keď sa s takými veciami moc nechodí na bubon, je na tom niečo pravdy, že rôzne inštitúcie ako napr. obchodné inšpekcie, odbory životného prostredia a čo ja viem kto všetko ešte dávajú mastnejšie pokuty, keď sa jedná o porušiteľa nejakého predpisu, ak ide o PO?
Veľmi pekne prosím, má niekto skúsenosť, že podnikanie formou s.r.o. ho v niečom negatívne prekvapilo? V porovnaní s podnikaním FO so živ.listom.
Nemáme problém s nehorázne vysokým základom dane (a násl. s odvodmi), skôr by sme chceli ošetriť majetok - budovu, v ktorej podniká FO. Ale spýtam sa takto naivne: kto resp. za čo by nám ju mohol "zhabať", podnikáme poctivo, dane + odvody platíme, zamestnávame legálne... Nech si Vietor veje :-)
Vopred ďakujem za každý príspevok
aladin
06.04.05,04:46
Podla mna ano , ale nemam s tým prakticku skusenost, ale staci si precitat napr. zakon o sprave dani a poplatkov na rozne sankcie a u PO su limitz vyssie, ine zakony zas vyžaduju viac od PO , napr u sro odovzdavat suvahu vysledovku aj na na sud, na register... alebo registratura.... ciže ovela viac požiadaviek je na sro ako na szco...
Jozef I
06.04.05,07:39
Aj ja som zvažoval založiť pre brachu s.r.o. ale tých odvodových povinností je tam o dosť viac, a za vela vecí sa aj dosť platí. Tak je to na zvážení o čo ide pri zakaldaní s.r.o. Ak živnostník funguje, poctivo platí tak je len na zvážení, či tie odvody nie sú až tak veľké aby sa musela zakladať s.r.o. No a samozrejme ručenie majetkom by nemal byť problém pokiaľ živnostník všetko platí, nemá veľké podlžnosti a tak nehrozí aby mu niekto na majetok šiahol. Toľko môj názor. Ale všetko má svoje pre a proti.:)