rauh
01.05.08,11:26
V poslednom case ma uz nebavi behat po "kamennych" obchodoch a zhanat nohavice a ine. Preto teraz vyhladavam obchodiky na nete a u niektorych som spozoroval celkom vyhodne ceny oblecenia, ine stranky zas ponukaju az priliz predrazeny tovar. Ake mate skusenosti s nakupom oblecenia cez net, da sa lahko vyriesit reklamacia tovaru? ...alebo je to zdlhavy proces?
A co nakup potravin, skusal niekto? Vyhody cez net pozna kazdy, zaujimaju ma hlavne nevyhody.
slavatka
04.05.08,09:20
Ja nakupujem rada cez net. Ci uz ide o oblecenie nove, pouzite, detske veci. Skusenosti su rozne, od tych spokojnych az po tie nie uplne. S reklamaciou som problem nemala. Je to ako ked sa objedna nieco z katalogu, ked nesadne, vrati sa naspat. Je to trosku pracne, musi sa to zabalit a poslat, ale nie je to caste. Treba si pozriet podmienky predaja, aka je vyska postovneho, ci sa da poslat len na dobierku alebo je aj mozna platba predom, vtedy je postovne nizsie, ale je tam pravdaze urcite riziko.
Fero11
04.05.08,10:21
No myslim si, ze ked sa kupuje oblecenie, tak si ho hadam treba vyskusat, nie ? Nohavice, alebo sveter, predsa, niesu Televizor ....
jaja99
04.05.08,10:31
Ja cez net nakupujem kancelárske potreby - dobré ceny, dovoz pri objednávke nad 1500 SKK zadarmo, dodávka do 24 hodín a splatnosť fa 30 dní. Som spokojná, kúpila som napr. balík kancel papiera za 100 SKK aj s DPH a nepohla som sa z domu. Závesný obal polovičný stál 4,30 jeden kus aj s DPH.

Dobrú skúsenosť mám aj s kúpou posteľných návliečok. Kvalita aj rýchlosť bola dobrá. Keďže som platila bezhotovostne, doprava a balné boli v cene.

Ďalej som kupovala rastliny - tiež fajn - aj z nich niečo bolo. Ale išlo o cibule, nie priesady a podobne.

Oblečenie by som si netrúfala, lebo meriam 178 cm a väčšinou sú mi krátke dĺžky - hlavne na nohaviciach. Skúšala som cez jeden z najznámejších (Q...e) a asi polovicu som musela vrátiť. A išlo len o tričká.

Nevýhodou nákupu cez net je možno to, že keď nie si spokojná, musíš sa trepať na poštu a na vlastné náklady tovar vrátiť. Ak si nový zákazník, väčšinou musíš zaplatiť celú dodávku a potom Ti peniaze vracajú. Ak si však ich pravidelný odberateľ, tak po prekročení určitého objemu neplatíš pri prevzatí tovaru, ale až po odskúšaní a zaplatíš len to, čo Ti vyhovuje.

Negatívnu skúsenosť som nemala - že by nechceli vrátiť peniaze alebo by dodali niečo iné, ako som si objednala - ak aj áno - tak to promptne riešili. Napr namiesto šanonov mi poslali archívne boxy - chyba v ich sklade - na druhý deň prišiel kuriér a všetko sa dalo do poriadku.
rickman
04.05.08,10:46
Podla mna vacsina ludi nerozoznava medzi objednanim cez internet a nakupom cez internet. Pritom som cez internet objednaval stovkykrat, no nakupoval len parkrat. Rozdiel, vsak? :)

Ja za ozajstny nakup na internete povazujem objednavku s okamzitou platbou cez PayPal alebo kartou. No je potrebne davat si pozor, u koho takto nakupujete. A viem si predstavit, ze to moze byt urcita forma zavislosti, hlavne ked to funguje aj na druhom konci sveta. Vsak si to len skuste ;).
eskaa
04.05.08,11:50
Tiez objednavam oblecenie z Q.... a musim povedat, ze som celkom spokojna.. samozrejme, ze sa niekedy stane, ze mi nieco nesedi, alebo sa mi nepaci, ale nie je problem to vratit.. to ze musim ist na postu a zaplatit postovne ma vyjde urcite menej akokeby som sadla do auta a musela behat po kamennych obchodoch.. a nestava sa to casto, ze musim tovar vracat..
Nevyhodou je urcite to, ze sa stava, ze tovar na obrazku vyzera niekedy lepsie ako v skutocnosti..
slavatka
04.05.08,12:47
No myslim si, ze ked sa kupuje oblecenie, tak si ho hadam treba vyskusat, nie ? Nohavice, alebo sveter, predsa, niesu Televizor ....

Pokial clovek vie, ze urcita velkost urcitej znacky mu sedi, tak preco nie? Pravdaze, je to riziko, ale na niektorych strankach je aj obojstranna komunikacia a je mozne ziskat miery.
FTC
18.05.08,14:23
nakupovat cez net sa oplati veci ktore maju jasne specifikacie ako napr pracky, a vyrobky o ktorych ste si isty ze padnu tam kam ich chcete dat. Rozmery pracky viete a dokazete ju napasovat tam kam chcete, kdezto ak si kupite trisko L s inym strihom ako bezne nosite tak mate smolu. JLe to sice lacnejsie ale treba si zhodnotit ci buduce starosti Vam za tych par korun co usetrite stoja a este aj to ze ci neprerobite na postovnom.

niektory ludia si urcitu vec vyskusaju v obchode a potom to kupia cez internet, ale tu sa naskytuje moralna otazka. Vyuzit obchod ktory plati za prenajaty priestor co sa odraza v cene tovaru, kde si mozete vyskusat veci osobne ci to sedi atd.A potom si to kupit cez net

Ja robim obchod cez internet vacsinou s hudobninami, a malickostami do domacnosti.
Je sice pravda ze som si raz kupil ponozky ale tie boli elasticke v dobrej kvalite (co je tiez jeden z dovodou preco su kamenne obchody lepsie) a s mojou velkostou noh co je 42 som nemal problem ;)
mimochodom .. este mi ich zopar zostalo tak mozem posunut dalej ponozky RL biele
Adaka
24.06.08,11:36
chcem sa spýtať má niekto skúsenosti s nákupom z proomo.sk potrebujem kúpiť el. spotrebiče do kuchyne
evika
25.06.08,05:14
nekupoval nikto cez proomo aj ja som rozmýšľala,že cez nich nakúpim
vstavané spotrebiče.
nela88
25.06.08,14:22
ja som si na nete zistila cenu umývačky - Wirpphul 9836/1 a najlepšia cena bola na elektroexperte, no a potom som zašla do dom. potrieb, povedala som za koľko ju môžem mať a oni mi ponúkli cenu najlepšiu. teraz som to porovnávala a vyšlo: proomo -20691 sk,elektroexpert- 19790 a ja ju mám za 18500. Rozhodne vyskúšaj viacero stránok. Teraz sme kúpili foťák cez net v Datarte, teraz bola cena najlepšia tam. Dúfam, že som poradila, aj keď som sa moc rozkecala.
nela88
25.06.08,14:31
Pozri si viacero stránok. umývačka riadu Wirlpool ADG 9836/1 na elektroexperte- 19790sk, proomo- 20691. Ja som ukázala cenu v domácich potrebách a oni mi ponúkli za 18500.
evika
25.06.08,14:37
V ktorých domácich potrebách si bola.
nela88
25.06.08,16:36
Záleží odkiaľ si. U nás je to Hello,alebo tak nejak. Prípadne Ti napíšem správu
evika
26.06.08,04:10
dobre napíš
martina2907
28.06.08,07:54
Tiez nakupujem online a dost casto.Sice nie oblecenie, ale vsetko ostatne, da sa pekne usetrit. Taktiez na "aukciovych" strankach je to dost vyhodne. Tovar ponukaju pouzity aj novy s dokladom o zaplateni a zarukou.
misco
29.06.08,06:58
ja oblubujem nakup cez internet, ale take veci ako potraviny a oblecenie predsa len nechavam na kamenne obchody...
niektori to robia tak ze si oblecenie vyskusaju v obchode a potom si najdu na internete lacnejsiu cenu a objednaju si tovar...oplati sa to pri sportovom obleceni kde sa da usetrit aj 500 a viac Sk..
zatial vsak preferujem len nakup elektroniky, knih..oblecenie od oka som si kupil raz a dopadlo to neprijemne lebo som to musel posielat postou a nechceli mi to zobrat kvoli tomu ako bol balik zabaleny....je to urcite zdlhavejsie ale ked sa naucis v tom behat tak ti to moze usetrit aj cas aj peniaze.
FTC
21.08.08,08:20
Ja by som praveze nakup potravin uprednostnil pred nakupom elektroniky cez net.
Preco?

pretoze potraviny maju mensiu cenu takze ked budem nespokojny s nakupom tak sa da oamzite pri dodani vynat z objednavky a cenu mi refunduju. Pre elektronike a vyrobckoch ktore su drahsie je to kopec nervov a nieje zarucene ze ti vyrobok prevezmu spet.
Taktiez si chcem elektroniku vyskusat. Napr televizor ako vyzera obraz aky je tam zvuk a to asi cez net neskusim.
pri potravinach ti to moze byt jedno lebo neskusis ako chutia ani v kamennych obchodoch.
usetrim kopec casu ked nakupujem raz dva krat do tyzdna.... elektroniku nekupujem raz dva krat do tyzdna..
to je za tyzden asi 2 hodiny usetrene+naklady na dopravu (amortizacia auta a benzin). RObil som akurat prieskum na internete kde sa na tieto otazky pytam a zistujem ci by bolo dobre nieco take rozbehnut aj na slovensku.
V anglicku som pracoval pre jednu donaskovu sluzbu ktora sa venovala iba tomuto a mali premakany system logistiky taktiez platobny system. Samozrejme ma to viac vyhod a aj nevyhody ale uz sa mi to tu nechce moc vypisovat. Mozno sa rozpisem na nejaku reakciu ked uvidim ze je o to zaujem.

Na slovensku su sice este ludia ktory rozmyslaju este inak ako ja ale casom zistia hlavne po prvom skusobnom nakupe ze nakupovat cez net je lahsie ako behat kade tade po obchode...

mohol by som Vas citatelov poziadat o vyplnenie tohoto dotazniku aby som vedel ake su potreby zakaznikov a co preferuju pri nakupe cez internet...


valkop.dotazniky.com


Dakujem
mcenkner
21.08.08,18:40
Zistili ste nieco o tom proome. Ja som pozerala umyvacky riadu a co som vybrala mali najlepsie ceny. A nema niekto skusenost so znackou Beko? Znacku nepoznam ale umyvacky maju dobre parametre a ceny su tiez nizsie oproti znamym znackam. Dakujem Mirka
feron
22.08.08,09:26
V poslednom case ma uz nebavi behat po "kamennych" obchodoch a zhanat nohavice a ine. Preto teraz vyhladavam obchodiky na nete a u niektorych som spozoroval celkom vyhodne ceny oblecenia, ine stranky zas ponukaju az priliz predrazeny tovar. Ake mate skusenosti s nakupom oblecenia cez net, da sa lahko vyriesit reklamacia tovaru? ...alebo je to zdlhavy proces?
A co nakup potravin, skusal niekto? Vyhody cez net pozna kazdy, zaujimaju ma hlavne nevyhody.mimotemyNakupovanie cez net je iste pohodlné, ale sa zamýšľam nad tým, čo všetko sa ľudia snažia kupovať týmto spôsobom, proti ktorému mimochodom nič nemám. Niekdy je dobré vypnúť monitor, dať si trochu pohybu a cestou vyskúšať a kúpiť nejaké to oblečenie či potraviny, človek si aspoň v zrkadle pri skúšaní obzrie krivky, ktoré narastajú pred monitorom, vidí aj živých ľudí, nielen fotky na nete.
nela88
22.08.08,18:57
Mirka zadaj si do vyhľadávača- akú umývačku. vyskočia Ti stránky,kde si prečítaš, čo máš očakávať od dobrej umývačky. Potom si vyber značku a cenu na viacerých stránkach. Písala som už vyššie, že mne napríklad najlepšie vychádza elektroexpert. Porovnaj a uvidíš.Bosch by mal byť v tomto najlepší.
FTC
27.08.08,08:13
mimotemyNakupovanie cez net je iste pohodlné, ale sa zamýšľam nad tým, čo všetko sa ľudia snažia kupovať týmto spôsobom, proti ktorému mimochodom nič nemám. Niekdy je dobré vypnúť monitor, dať si trochu pohybu a cestou vyskúšať a kúpiť nejaké to oblečenie či potraviny, človek si aspoň v zrkadle pri skúšaní obzrie krivky, ktoré narastajú pred monitorom, vidí aj živých ľudí, nielen fotky na nete.
pozrime sa na to takto. Ja si nakupim online ked som v praci.. takze nemusim sa trepat do obchodu po praci co mi zaberie asi hodinku. Podla nakupu. A tu hodinku co som usetril dajme tomu pri nakupe potravin tak idem do posilovne, zabehat si, s kamaratmi sa stretnut, alebo idem pre deti do skolky skor a rovno niekam do prirody. Nemylte si nakup online s lenivostou alebo s nejakymi hrami pri ktorych starvite cely den. Je to nastroj efektivity a setri cas ktory, radsej venujem rodine alebo ked nemam rodinu tak sportu alebo comukolvek okrem nakupu.
A predstavte si ze nakupujete potraviny 2x za tyzden... to mame za mesiac 8 hodin viac s rodinou... alebo v praci :(
alla66
04.07.09,21:38
Ako postupovať, ak vám príde poškodený tovar a ako sa vyvarovať prípadných nepríjemností spojených s jeho reklamáciou.

Pri internetovom nákupe sú dvojročná záručná lehota a spôsob vybavenia reklamácie (oprava výrobku, vrátenie peňazí výmena tovaru za iný) rovnaké ako v klasickom kamennom obchode.Pri internetovom nákupe však môžete tovar do siedmich dní od jeho prevzatia vrátiť bez udania dôvodu. Zákon tak kompenzuje to, že ste pred nákupom nemali možnosť tovar osobne prezrieť a odskúšať.

Poškodená zásielka

Keď vám kuriér doručí tovar objednaný cez internet alebo si ho vyzdvihnete na pošte, nezabudnite si vždy skontrolovať obal aj obsah zásielky a uistiť sa, že ide o správny druh tovaru. Ak zistíte, že výrobok je poškodený, máte právo ho odmietnuť prevziať. Spíšte s doručovateľom protokol o škode. Zodpovednosť za poškodenie počas prepravy nesie dopravca. Ak je obal neporušený, ale samotný výrobok je poškodený, mali by ste to okamžite po prevzatí a otvorení zásielky nahlásiť ako reklamáciu mechanicky poškodenej zásielky, najlepšie do 24 hodín. „Neskoršie reklamácie mechanického poškodenia výrobku už nie je možné uznať. Pred prvým použitím je kupujúci povinný preštudovať si záručné podmienky vrátane návodu na obsluhu a dôsledne sa týmito informáciami riadiť,“

Naštudujte si podmienky

Najviac nedorozumení vzniká pri vybavovaní reklamácie, preto spotrebitelia nepoznajú svoje práva a obchodné podmienky. „Spotrebiteľ by si mal dôkladne prečítať reklamačné podmienky, ktoré má každý seriózny obchod uvedené na svojej webovej stránke. Zákazníci si často neuvedomia, že vrátenie tovaru bez udania dôvodu sa vzťahuje len na nepoužitý tovar. Ak je tovar neporušený a nepoužitý, dostanú späť celú nákupnú cenu. Ale neplatí to v prípade, ak už výrobok používali. Keď si niekto napríklad kúpil fotoaparát, ktorý týždeň používal, a rozhodne sa ho vrátiť bez udania dôvodu, musí si uvedomiť, že už ide o použitý tovar. Nevracia teda obchodníkovi tovar v stave, v ktorom ho prevzal,“

Overujte serióznosť

Aby ste nekúpili cez internet mačku vo vreci a nemali z tovaru namiesto radosti len starosti, preverte si spoľahlivosť internetových obchodov, v ktorých sa chystáte nakupovať. Veľké internetové obchody majú na svojej stránke uvedené všetky potrebné informácie – meno, IČO, DIČ, sídlo či výpis z Obchodného registra, podľa ktorých si môže overiť ich serióznosť. „Najspoľahlivejšou zárukou je certifikát Bezpečný nákup, ktorý zaručuje, že sa zákazník nemusí báť v danom e-shope nakúpiť. Prehľad všetkých certifikovaných internetových obchodov môžu zákazníci nájsť na stránke Slovenskej asociácie pre elektronický obchod – www.saec.sk
Heni
27.07.09,13:40
mimotemy máte niekto, prosím, skúsenosť s nákupom z andreashop.sk?
vdaka.
kaco11
28.07.09,19:23
Andreashop máme v meste takže tam chodím osobne, ale pokiaľ môžem odporučiť tak nezabudnite sa občas pozrieť čo sa týka elektroniky, kuchynských a podobných spotrebičov aj na české internetové obchody. Niekedy po prerátaní na koruny resp. eurá to aj s dovozom výjde lacnejšie ako u nás:) A čo sa týka vrátenia tovaru je to približne ako u nás. A odporúčam hľadať obchody kde Vám tovar najprv dovezú a potom ho platíte. Menej problémov
Evaman
31.07.09,09:41
Overujte serióznosť

Aby ste nekúpili cez internet mačku vo vreci a nemali z tovaru namiesto radosti len starosti, preverte si spoľahlivosť internetových obchodov, v ktorých sa chystáte nakupovať. Veľké internetové obchody majú na svojej stránke uvedené všetky potrebné informácie – meno, IČO, DIČ, sídlo či výpis z Obchodného registra, podľa ktorých si môže overiť ich serióznosť. „Najspoľahlivejšou zárukou je certifikát Bezpečný nákup, ktorý zaručuje, že sa zákazník nemusí báť v danom e-shope nakúpiť. Prehľad všetkých certifikovaných internetových obchodov môžu zákazníci nájsť na stránke Slovenskej asociácie pre elektronický obchod – www.saec.sk

nevie niekto kde by sa este dal overit konkretny elektronicky obchod? na uvedenej stranke sa nachadza len velmi male mnozstvo obchodikov. chcela som objednat detsky kociar z isteho nemenovaneho e shopu a na moj dotaz ohl.sposobu dodavky mi pani asi do hodinky odpovedala mailom,ze prve ten model,ktory ja chcem mozu este objednat ale mam rychlo odpovedat lebo maju uz len posledny kus lebo vyrobca ho chce stiahnut z predaja. Ale musim im poslat peniaze na ucet vopred. To sa mi zda nanajvys divne..
alex1
11.08.09,16:33
mate niekto skúsenosti s nakupovanim cez www.lasshop.sk?
wajda
11.08.09,20:56
Ja nakupujem cez eBay, vela veci ma "Buy now" cenu, cize netreba drazit, a navyse aj s postovnym z USA ma veci vyjdu na polovicu, popripade na 2/3 ceny, co to stoji na Slovensku. Plati sa cez PayPal, co je najjednoduchsi sposob platby na nete, navyse konto si urobis aj s najzakladnejsou kartou Visa Electron.
alex1
12.08.09,17:20
Ja nakupujem cez eBay, vela veci ma "Buy now" cenu, cize netreba drazit, a navyse aj s postovnym z USA ma veci vyjdu na polovicu, popripade na 2/3 ceny, co to stoji na Slovensku. Plati sa cez PayPal, co je najjednoduchsi sposob platby na nete, navyse konto si urobis aj s najzakladnejsou kartou Visa Electron.

na ebay mám aj ja účet, aj som si už objednávala, ale tá stránka čo som uviedla, ma zaujala pre dobre ceny a je na SK. len chcu aby som zaplatila vopred.viem,že na ebay sa plati tiež vopred, ale tam je to lepšie zabezpečené cez paypal účet. preto sa pýtam, či už niekto tejto stránky objednával.
wajda
13.08.09,10:10
na ebay mám aj ja účet, aj som si už objednávala, ale tá stránka čo som uviedla, ma zaujala pre dobre ceny a je na SK. len chcu aby som zaplatila vopred.viem,že na ebay sa plati tiež vopred, ale tam je to lepšie zabezpečené cez paypal účet. preto sa pýtam, či už niekto tejto stránky objednával.

S touto strankou bohuzial nemam skusenosti, skusal som len tie vacsie ako hej.sk, biga.sk, tpd.sk,... a tie boli bez problemov, skvele sluzby.
Ewča
06.05.10,14:01
Dobry den,,
vie mi niekto poradit,,ako postupovat v pripade nakupu cez internet na inzerat?
Kupili sme tovar,,vyplatili pozadovanu sumu,,poslali nam iba polovicu,,teraz ziadaju uhradit opat postovne,,ktore je uz zaplatene.
Inak nam tovar nedaju.Co robit v takom pripade?:(
maja611
06.05.10,17:13
Ahoj,
nakupovanie cez net je určite pohodlná záležitosť a asi je to aj o tom, či natrafíme na serióznu firmu alebo nie. Mám skúsenosť aj s reklamáciou oblečenia, ktoré prišlo v úplne nevyhovujúcej veľkosti a nebol s tým problém. Výmena sa uskutočnila, vybrala som si úplne iný tovar a dokonca preplatok prišiel vložený v balíčku spolu s mikinou. Je ale známy aj prípad, keď v internetovom obchode boli v ponuke notebooky za super ceny, na stránke boli uverejnené skvelé referencie, no až keď prepukol problém a zákazníci nemali ani notebook ani peniaze, zistilo sa, že tie skvelé referencie si tam firma vložila sama - na pomýlenie nepriateľa.
seat
11.05.10,11:25
niektory ludia si urcitu vec vyskusaju v obchode a potom to kupia cez internet, ale tu sa naskytuje moralna otazka. Vyuzit obchod ktory plati za prenajaty priestor co sa odraza v cene tovaru, kde si mozete vyskusat veci osobne ci to sedi atd.A potom si to kupit cez net



No možno to nemoralne je ale je od obchodnika moralne ze jeho tovat stoji dvojnasobok ceny ineho predajcu? pre vela ludi je rozhodujuca penazenka a ked obchodnik skoro nic nepreda tak mu nepomoze casto ani dvojnasobna cena
Maros16
11.05.10,15:47
Su cez nich vyrazne lepsie ceny? Ak nie,radsej by som volil overenu stranku.
Anna123
02.05.11,08:40
Máte skúsenosti s nákupom obuvi z katalogu K.....l, mne sa zdá veľmi drahá.
dalid
02.05.11,11:26
Neviem sice o oaky katalog ide, ale ked sa ti zdaju ceny v jednom e-shope vysoke, tak pozri iny ;)
Ceny topanok a hlavne damskych su relativne, od isteho casu som sa prestal doma s polovickou hadat o tom, ci niektore damske topanky su drahe, alebo nie...
A kedze ju mam rad, tak setrim na: http://www.shopstyle.com/browse/Manolo-Blahnik :)
Anna123
02.05.11,12:40
Tak to sú krásne topánky. Ide o katalóg Kling..l tie topánky oproti tvojim sú teda lacnejšie, na obrázku nafotené pekné, chcela som vedieť či má niekto skúsenosť s objednaním z tohto katalógu.
chrobak1
02.05.11,15:10
zdravim

tak prichadzam opat s novou otazkou :) teda s dvoma

1, ked nieco zaplatim cez paypal pride mi o tom mail ale nechapem preco tam pise "shipping adress - unconfirmed"
teda ze moja dodacia adresa je nepotvrdena, je to problem ? a kde to potvrdim ? hladal som vsade


2, je normalne ze adresa je takto
Meno
Ulica
Mesto, Stat
PSC
Stat
Nemalo by byt PSC za mestom ?

vdaka za odpovede
dalid
02.05.11,17:01
chrobak 1 - aj mne pri notifikaciach pise pri adrese unconfirmed. Tiez som kontroloval moje nastavenia na PP. Doteraz mi vzdy, vsetko co som platil cez PP, prislo na uvedenu adresu a tak to moc neriesim. Asi iba 1x si u mna predavajuci overoval, ci mi moze tovar poslat na adresu uvedenu v PP.

Anna123 - no vies, laska je laska... :)
Anna123
07.06.11,06:33
Máte niekto skúsenosť s objednávaním tovaru z Českej republiky, keď si tovar objednám poštou.
Anna123
10.08.11,10:13
Som sklamaná z nakupovania cez internet, objednala som si hodinky, sú pekné, ale sú krátke celé hodinky merajú 17,7cm, keby to predajca uviedol určite si ich nekúpim, tak teraz vyhodím zbytočné peniaze za poštovné... a ešte s tak krátkymi hodinkami som sa ešte nestretla, skôr ich bolo treba skrátiť.
katalóg
12.08.11,10:45
Nakupujeme cez internet, konfekcia, obuv, hodinky, elektro, parfémy, dokonca aj foto, kancelársky materiál, potraviny a pod.
Zatiaľ ani jedna negatívna skúsenosť.
A dôvod? Ja osobne som znechutená behaním taktiež ako zadávateľka témy po obchodoch. Nevidím veľký rozdiel v porovnaní s minulosťou.
Nabehám sa rovnako. Efekt rovnaký. Len na väčšej ploche.
.
Naposledy sme týždeň vyberali jeden priemyselný tovar cez internet aj v kamenných predajniach. Objednal sa v kamennej, záležalo nám na jednom detaile, sľúbili že dodajú ten, ktorý bol vystavený v predajni, priniesli práve ten nevhodný typ. Išlo o renomovaný obchod. Stalo sa. Stratený týždeň aj nálada.
.
Ja osobne by som uvítala internetový debničkový predaj zeleniny do domu. (Ako v Čechách bedničkový). Myslím, že na Slovensku ešte neeexistuje.
katalóg
12.08.11,10:50
Má niekto osobnú skúsenosť s http://www.3suisses.sk/?
Ďakujem.
AlaNR
12.08.11,11:14
Cez internetový obchod som si objednávala doplnky do kúpeľne, vystavili mi faktúrku, zaplatila som cez internetbanking ešte v ten deň... Asi po troch dňoch mi volali, že zásielka bude nachystaná tdd vtedy a vtedy. O ďaľšie dva dni mi volali, že tovar je nedostupný, pretože ich dodávateľ ho nemá dlhodobo na sklade.
Na moje prekvapenie, ten tovar ešte stále visí na ich stránke, a to už je vyše mesiaca, čo to nemajú...

Inak oblečenie a domáce potreby cez internet objednávam bežne, okrem tejto jednej skúsenosti som spokojná.
Napríklad aj teraz som "vyhrala" jednu aukciu a tešííím sa, bez roboty a zháňania mi to príde až domov...
travina
12.08.11,11:14
Má niekto osobnú skúsenosť s http://www.3suisses.sk/?
Ďakujem.

Objednala som si blúzku, tričko a dva šály a bola som spokojná. Blúza pekne vypracovaná, materiál sa mi páčil aj farba zodpovedala vyobrazeniu, tak isto ostatný tovar. Teraz majú nový katalóg, veľmi pekný, ale neviem si vybrať nič, je to pre mladšie ročníky. A ešte sa mi zdalo že číslovanie je trochu odlišné, , bolo by sa mi zišlo aj o číslo vačšie.
katalóg
12.08.11,11:48
Objednala som si blúzku, tričko a dva šály a bola som spokojná. Blúza pekne vypracovaná, materiál sa mi páčil aj farba zodpovedala vyobrazeniu, tak isto ostatný tovar. Teraz majú nový katalóg, veľmi pekný, ale neviem si vybrať nič, je to pre mladšie ročníky. A ešte sa mi zdalo že číslovanie je trochu odlišné, , bolo by sa mi zišlo aj o číslo vačšie.
Ďakujem ti za rýchlu odpoveď. Našla som si topánky presne podľa mojej predstavy, ak mi sadne číslo, čo dúfam, ušetrí mi to veľa času.
Mne sa páči, že majú pri výrobkoch veľmi dobré popisy, čo napr. nemá Neckermann, ten má vyslovene nedostatočné, a vôbec jeho systém považujem vyslovene za nátlakový, nútia človeka si prezrieť celý tovar v niektorých kategóriách, čo zaberie množstvo času. Znechutenie.
Pri 3 suisses ma odrádza od podania prvej objednávky práve P.O.Boxová adresa. To nemám rada. Preto ma zaujíma práve skúsenosť s vrátením tovaru.
Predpokladám, že si si prezrela veľkostné tabuľky, napriek tomu by sa zišlo o číslo väčšie? U Neckermanna alebo Quelle nebol nikdy problém.
Anna123
12.08.11,13:25
Pozrela som si to aj ja, ale pri tovaru mi chýba informácia z akého materiálu je napr. blúzka ušitá niekde uvádzajú inde zas nie, akurát vyobrazenie je dobré na celú obrazovku a do detailu
travina
12.08.11,14:54
S vrátením tovaru u 3Suisses nemám skúsenosť ale aj Bonprix majú POBOX a nie je problém. Tam mi zase nesedí rozdiel medzi katalógom a skutočnosťou. Čo sa číslovania týka, priznám sa že tabuľky neštudujem a objednávam stále jednu moju veľkosť ale ten rozdiel bol u OTTA nie u 3suisses to som si splietla.
V poslednej dobe objednávam dosť, lebo u nás je len čínsky obchod a cestovať veľmi nemôžem a aj sa mi to zapáčilo, je to pohodlné.
lujza.j
30.08.11,14:45
chcela by som kúpiť hodinky cez internet od konkrétnej značky, ale na hej.sk ich nemajú. vedel by mi niekto doporučiť vami overenú stránku. ďakujem:)
zacik23
31.08.11,07:04
@lujza.j : skusil by som ebay (nemecky alebo UK)

moje skusenosti su len pozitivne, naposledy balicek od predajcu z UK zaplateny v piatok bol v pondelok na slovenskej poste :eek:
lujza.j
31.08.11,08:20
@lujza.j : skusil by som ebay (nemecky alebo UK)

moje skusenosti su len pozitivne, naposledy balicek od predajcu z UK zaplateny v piatok bol v pondelok na slovenskej poste :eek:

fúha:) dík, ale to neviem ako by som zvládla, no kuknem;)
lujza.j
31.08.11,08:33
fúha:) dík, ale to neviem ako by som zvládla, no kuknem;)

no kukla som tam v De nemajú v Uk áno, ale tam sú dne ceny jedna taká zvýraznená ešte niečo +, tak aká je výsledná cena.dík
zacik23
31.08.11,09:08
to budu pravdepodobne shipping costs

ak to nie je nieco top secret, tak kludne posli detail hodiniek do sukromnej spravy, pozrem na to...
Anna123
13.07.12,10:36
V reklame na tejto stránke je internetový obchod heine, máte niekto skúsenosti s nakupovaním v tomto eshope?
calysto
13.07.12,10:39
oblecenie kupujem casto z bonprixu, dobra cena a kvalita, parfumy len cez net z viacerych stranok najcastejsie parfums.sk, ceny sa nedaju porovnat s kamennymi shopmi. Potraviny som este neobjednavala.
srska
23.10.12,09:53