Petra29
01.05.08,11:35
Nemáte niekto skúsenosť so zadávaním odmeny prokuristovi v Olympe? Nie je to zamestnanec podľa zákona o zdrav.poistení, nie je to zamestnanec podľa zákona o soc.poistení - odvody žiadne. Nie je to štatutár. Podľa zákona 595/2003 má príjmy podľa §5, takže ho dávam do miezd, vstupuje mi prinajmenšom do štvrťročných prehľadov. Ale neviem mu zadať prac.pomer bez toho, aby mu nevypočítavalo odvody do ZP. Nie je nejaká finta v Olympe, aby mi povolila odovdy ZP zrušiť? Zatiaľ, čo som skúšala, nič mi nepovolí, žiadny zásah do legislatívne nastavených parametrov.
Petra29
03.05.08,13:41
Pre prípad potreby pripájam odpoveď od Kros-u:

"V programe Olymp máme riešené pracovné pomery iba podľa Zákonníka práce. Ak si však chcete zadať do programu prokuristu, zadajte si ho bez pracovného pomeru, čiže môžete si vybrať jednu z možností buď štatutár alebo spoločník bez pracovného pomeru prípadne zahraničný štatutár bez pracovného pomeru. Následne mu môžete zadať na záložke Zložky mzdy hocijakú zložku mzdy napr. 10_mesačná mzda. Ďalej si na záložke Zrážky nadefinujete zrážku zdravotného poistenia, kde si do základu pre organizáciu aj za pracovníka zadáte "0". Program pri takomto nastavení, bude z tejto zložky mzdy počítať iba daň."
Indiana
12.05.08,09:34
prípadne mu nezadaj vôbec žiaden pracovný pomer a program ti povolí vygenerovať mzdu aj takému pracovníkovi (teda bez PP) a zadaj mu akúkoľvek odmenu, napr. 200. Vtedy ti vypočíta iba dan.