Luboso
01.05.08,12:24
Dobry den chcel by som sa spytat v suvislosti s DNP ake maximalne nemoc.davky sa daju dosiahnut z DNP a PNP-zo zamestnania ich suctom.A ako si popripade prisposobit DNP - Vym.zaklad.na dosiahnutie max davky.
Dalsia vec co by som sa chcel spytat, uvediem priklad koncom februara 2008 by mi uplynula lehota 270 dni DNP,ktore som si platil zo sumy 8100 Sk.Znovu by som sa prihlasil zaciatkom aprila 2008 a zacnem si platit z vyssej sumy,napriklad aj z maxima.Po uplynuti 26 tyzdnov na ake davky by som mal narok?Uz na tie vyssie alebo sa berie rozhodujuce obdobie DNP rok 2007 teda zo sumy min.mzdy?Dakujem.
jankasm
02.05.08,08:09
Dobry den chcel by som sa spytat v suvislosti s DNP ake maximalne nemoc.davky sa daju dosiahnut z DNP a PNP-zo zamestnania ich suctom.A ako si popripade prisposobit DNP - Vym.zaklad.na dosiahnutie max davky.
Dalsia vec co by som sa chcel spytat, uvediem priklad koncom februara 2008 by mi uplynula lehota 270 dni DNP,ktore som si platil zo sumy 8100 Sk.Znovu by som sa prihlasil zaciatkom aprila 2008 a zacnem si platit z vyssej sumy,napriklad aj z maxima.Po uplynuti 26 tyzdnov na ake davky by som mal narok?Uz na tie vyssie alebo sa berie rozhodujuce obdobie DNP rok 2007 teda zo sumy min.mzdy?Dakujem.

Nie, nebral by sa tok 2007, ten by sa bral len v prípade, že by nebolo DNP prerušené. Po každom novom prihlásení sa berie ako rozhodujúce obdobie to posledné, čiže od posledného prihlásenia. Prvých 26 týždňov z minima no a potom zo skutočného VZ, z ktorého si budeš platiť.
Avšak, nemôžeš si platiť z maxima, ak si zamestnaný, a ani by to nemalo význam, keďže v súčte zamestnania + DNP môžeš aj tak dosiahnuť len 1x maximálnu dávku. ;)

Čiže, ak chceš dosiahnuť maximum, tak stačí sa odhlásiť z minima /ak z neho platíš doteraz/ a prihlásiť sa s VZ maximum mínus VZ zo zamestnania, a z neho platiť 26 týždňov. Po 26 týždňoch budeš dostávať dávku v súčte zamestnania + DNP maximálnu. Samozrejme za predpokladu splnenia ostatných podmienok, ako napr. 270 dní NP. :o
Luboso
02.05.08,08:27
Zo zamestnania sa berie spatne ake obdobie na VZ?Keby som napriklad isiel teraz na PN?A este ohladom tej max.davky ta je myslim asi okolo 16 000 SK.
KvetkaK
02.05.08,08:30
Zo zamestnania sa berie spatne ake obdobie na VZ?Keby som napriklad isiel teraz na PN?A este ohladom tej max.davky ta je myslim asi okolo 16 000 SK.
Zo zamestnania sa berie obdobie za predchádzajúci rok, čiže 2007. Ak zamestnanie trvá len v tomto roku, tak za obdobie roku 2008.
jankasm
02.05.08,08:36
Zo zamestnania sa berie spatne ake obdobie na VZ?Keby som napriklad isiel teraz na PN?A este ohladom tej max.davky ta je myslim asi okolo 16 000 SK.

Maximálny VZ je momentálne 28142,- takže maximum je cca. 15000,- - 15500,-, v závislosti od dĺžky mesiaca. Od 1.7.2008 bude maximálny VZ 30219,- takže potom to bude nejakých 16000,-. :)
Luboso
02.05.08,08:52
Dakujem za vysvetlenie,maximalne si to cením.