Peterika
01.05.08,13:27
Pekný deň všetkým prajem. Chcem Vás poprosiť o radu:
Zamestnanec od polovičky apríla nenastúpil do zamestnania, zamestnávateľ mu poslal doporučene po 4 dňoch A výpoveď a tým, že mu končí pracovný pomer okamžite z dôvodu hrubého porušenia/§ 74 Zákonníka práce -bol viackrát písomne upozornený/ale zamestnanec do dnes výpoveď neprevzal, teraz pri vyučtovaní mzdy mu pošleme mzdu šekom za 10 dní a na stave ho má viesť ako zamestnanca,/Sp - prerušenie/ kým nepreberie uvedenú výpoveď ?
Je daná lehota na prebratie výpovede / listu/ aby mohol zamestnávateľ ukončiť pp, aj keď list zamestnanec nepreberie?
Peterika
01.05.08,12:22
Pekný deň všetkým prajem. Chcem Vás poprosiť o radu:
Zamestnanec od polovičky apríla nenastúpil do zamestnania, zamestnávateľ mu poslal doporučene po 4 dňoch A výpoveď a tým, že mu končí pracovný pomer okamžite z dôvodu hrubého porušenia/§ 74 Zákonníka práce -bol viackrát písomne upozornený/ale zamestnanec do dnes výpoveď neprevzal, teraz pri vyučtovaní mzdy mu pošleme mzdu šekom za 10 dní a na stave ho má viesť ako zamestnanca,/Sp - prerušenie/ kým nepreberie uvedenú výpoveď ?
Je daná lehota na prebratie výpovede / listu/ aby mohol zamestnávateľ ukončiť pp, aj keď list zamestnanec nepreberie?
Peterika
01.05.08,12:28
Pekný deň všetkým prajem. Chcem Vás poprosiť o radu:
Zamestnanec od polovičky apríla nenastúpil do zamestnania, zamestnávateľ mu poslal doporučene po 4 dňoch A výpoveď a tým, že mu končí pracovný pomer okamžite z dôvodu hrubého porušenia/§ 74 Zákonníka práce -bol viackrát písomne upozornený/ale zamestnanec do dnes výpoveď neprevzal, teraz pri vyučtovaní mzdy mu pošleme mzdu šekom za 10 dní a na stave ho má viesť ako zamestnanca,/Sp - prerušenie/ kým nepreberie uvedenú výpoveď ?
Je daná lehota na prebratie výpovede / listu/ aby mohol zamestnávateľ ukončiť pp, aj keď list zamestnanec nepreberie?

Pomôže niekto- ako som našla

§ 38
(4) Povinnosť zamestnávateľa alebo zamestnanca doručiť písomnosť sa splní, len čo zamestnanec alebo zamestnávateľ písomnosť prevezme alebo len čo ju pošta vrátila zamestnávateľovi alebo zamestnancovi ako nedoručiteľnú, alebo ak doručenie písomnosti bolo zmarené konaním alebo opomenutím zamestnanca alebo zamestnávateľa. Účinky doručenia nastanú aj vtedy, ak zamestnanec alebo zamestnávateľ prijatie písomnosti odmietne.

Správne?
Peterika
01.05.08,13:28
Pomôže niekto- ako som našla

§ 38
(4) Povinnosť zamestnávateľa alebo zamestnanca doručiť písomnosť sa splní, len čo zamestnanec alebo zamestnávateľ písomnosť prevezme alebo len čo ju pošta vrátila zamestnávateľovi alebo zamestnancovi ako nedoručiteľnú, alebo ak doručenie písomnosti bolo zmarené konaním alebo opomenutím zamestnanca alebo zamestnávateľa. Účinky doručenia nastanú aj vtedy, ak zamestnanec alebo zamestnávateľ prijatie písomnosti odmietne.

Správne?
skúsim ........ak by mi niekto potvrdil správnosť

posúvam
Chobot
01.05.08,19:22
Pomôže niekto- ako som našla

§ 38
(4) Povinnosť zamestnávateľa alebo zamestnanca doručiť písomnosť sa splní, len čo zamestnanec alebo zamestnávateľ písomnosť prevezme alebo len čo ju pošta vrátila zamestnávateľovi alebo zamestnancovi ako nedoručiteľnú, alebo ak doručenie písomnosti bolo zmarené konaním alebo opomenutím zamestnanca alebo zamestnávateľa. Účinky doručenia nastanú aj vtedy, ak zamestnanec alebo zamestnávateľ prijatie písomnosti odmietne.

Správne?

V podstate správe. Akurát je tam veľa neobjasnených skutočností. Viete naozaj, že má neospravedlnenú absenciu? Nie je možné, že je PN alebo v nemocnici? Vtedy by bola výpoveď neplatná.

Účinok doručenia nastane, ako je uvedené, vtedy, ak sa vám vráti zásielka ako nedoručená, vtedy je skončenie PP, k tomuto dňu.

mimotemy

Skutočne nemusíš v priebehu 2 hodín 4 x zopakovať otázku, treba trochu počkať. Nemôžeš očakávať, že všetci čučia on-line na Porade ešte aj vo sviatok.
Peterika
03.05.08,15:49
..veríme, že áno, už v minulosti bol problém s dochádzkou a ešte teraz mu prišla exekúcia zo mzdy/tak možno dôsledok/, obvodný lekár nám oznámil, že u neho nebol a kolega, že ho videl v krčme u nich na dedine - no uvidíme. A len tak uvažujem - keby sa náhodou, objavil s PN vystavenou napr. od zajtrajšieho dňa a medzitým bola A - ako by sa postupovalo, pretože ten list by vedome ešte neprebral a ani by sa nevrátil.


Ospravedlňujem sa za moju netrpezlivosť a ešte mi v ten deň blbol net.

Vďaka za pomoc