rauh
01.05.08,13:57
Zacina obdobie, kedy náš vzdusny priestor obsadi dotieravy hmyz, ktory mi doslova pije krv - komaaare! :eek: Pri tomto slove si zakazdym v spomienkach pripominam tie prebdene noci, prekazene opekacky v prirode, predvecerne romanticke prechadzky s neustalym skriabanim sa,... DOST!!! Uz ma prechadza trpezlivost kazdorocne sa roznymi sposobmi pokusat zlikvidovat tento nezlikvidovatelny hmyz. Snivalo sa mi ako som vyhodil do vzduchu benzinku, koli hnusnym komarom a bolo vsetko vyriesene :D VYHLASUJEM VOJNU KOMAROM!!! Napiste ake zbrane pouzivate, za kazdu radu vopred dakujem.
Miru
01.05.08,14:02
Píšem ako prudko kompetentná, od Komárna a bzučiacimi potvorami milovaná ,bez autanu aktive ani krok a po štipnutí fenistil gel
Rozalka
01.05.08,14:28
Ja si pred začiatkom dovolenky nasadzujem tabletky vitamínu B - Thiamin. Po nich telo vylučuje pach, ktorý bežne necítiť, ale komáre ho nenávidia.
Kým som nemala na oknách sieťky, tak som rozdrvený thiamin sypala na parapet a komáre nevleteli do miestnosti.
damati
01.05.08,18:16
Ja si pred začiatkom dovolenky nasadzujem tabletky vitamínu B - Thiamin. Po nich telo vylučuje pach, ktorý bežne necítiť, ale komáre ho nenávidia.
Kým som nemala na oknách sieťky, tak som rozdrvený thiamin sypala na parapet a komáre nevleteli do miestnosti.
Veru daj si B-vitamín, naozaj to zaberá. Mám to vyskúšané.
Dav
01.05.08,18:37
Na uštipnutie pomáha aj natrieť si miesto vpichu mydlom.
rauh
01.05.08,19:53
Takze B vitamin? A ako je to mozne, ze na ludi s inou krvnou skupinou ani len nesadnu??? Zeby to bolo skor tymi vitaminmi v tele :rolleyes:
No a mam dalsiu zbran, stiahol som ju z netu do mobilu, je to aplikacia, ktora vydava pre komare neprijemny zvuk, tak som na to zvedavy ci to pomoze. Len mi to vraj stiahne 30% z baterie.
Nieco som pocul, ze aj nejake radio pocas vysielania vydava tento zvuk. Len keby som vedel ktore?
Kazu
01.05.08,20:29
Takze B vitamin? A ako je to mozne, ze na ludi s inou krvnou skupinou ani len nesadnu??? Zeby to bolo skor tymi vitaminmi v tele :rolleyes:
No a mam dalsiu zbran, stiahol som ju z netu do mobilu, je to aplikacia, ktora vydava pre komare neprijemny zvuk, tak som na to zvedavy ci to pomoze. Len mi to vraj stiahne 30% z baterie.
Nieco som pocul, ze aj nejake radio pocas vysielania vydava tento zvuk. Len keby som vedel ktore?

No krvnou skupinou to asi nebude. Obidvaja s manželom máme O. Keď komár poletuje po spálni normálne je počuť aký odpich si dá, keď sa dostane do môjho vzdušného priestoru. Ja môžem spať aj odokrytá. Manžel je zarytý pod paplónom a aj tak je doštípaný. Ak sme vonku a je okolo mňa 1000 hladných komaríc no, tak 5 sa ulakomí a sosnú si, tie ostatné sú radšej hladné. Ale nie je mi čo závidieť. Pre mňa sú hotovou pohromou podenky. To sú tie mušky čo večer lietajú pod svetlom. Mám na ne alergiu, vyzerám ako keby ma šibali žihľavou. Veru, zlaté komáre.
motylik7
17.05.08,10:11
B-ko je dobré ešte aj proti kliešťom (mala som to to vedieť skôr ako som dostala boreliózu !). A na okná je najlepšie vraj muškáty, ale to nemám overené.
tilia
30.05.08,22:37
Dobrý je Autan.