shanoy
01.05.08,20:54
Dobry den,
prave prekladam, teda robim z ceskej predajnej zmluvy slovensku, teda potrebujem vediet slovenske paragrafy a pod...
Rad by som si overil niektore odseky ci su dobre napisane, teda ci je dobry paragraf a zakon, rad by som bol kebyze mi pomozete.. Takze:
Na základe „Záväznej objednávky na dodanie tovaru“ je medzi predávajúcim a kupujúcim uzavretá kúpna zmluva podľa ustanovení § 558 a násl. Zákona č. 40/1964 Zb., Občiansky zákonník. Kupujúci sa tým zaväzuje umožniť pracovníkovi predávajúceho urobiť montáž zariadenia špecifikovaného v záväznej objednávke v priestoroch, ktoré kupujúci sám určí, a to v dopredu dohodnutej dobe, ktorá je uvedená v objednávke. Potrebujem vediet ci su spravne uvedene paragrafy a zákonník.
Kupujúci má právo na odstúpenie do 7 dní od prevzatia tovaru podľa ustanovenia § 59 Občianskeho zákonníka, a to písomnou výpoveďou zaslanou na adresu dodávateľa. V prípade odstúpenia kupujúceho od zmluvy sa strany dohodli na tom, že sú podľa ustanovenia podľa § 457 Občianskeho zákonníka povinný vrátiť si vzájomne všetko, čo podľa tejto zmluvy získali. Tiez potrebujem vediet ci som uviedol spravne paragrafy a ci je spravny pocet dni..
Dalej som sa schcel spytat ci existuje na Slovensku rozhodcovske konanie . Dakujem za poradenie..