anto
06.04.05,06:52
Do 8 dňa po podaní daňového priznania je potrebné na zdravotnú poisťovňu podľa zákona o zdravotnom poistení nahlásiť príjem konateľov za minulý rok. Termín sa blíži. Nemá niekto tlačivo, alebo kde sa dá nájsť tlačivo, na ktorom sa má toto hlásenie urobiť? Žiadal som VSZP o tlačivo ale tam zaliezli a nepodávajú správy.
bea
06.04.05,05:19
Zrejme to bude to isté tlačivo, ktoré podáva SZČO a to je tu:

http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=936
anka1
06.04.05,05:49
Do 8 dňa po podaní daňového priznania je potrebné na zdravotnú poisťovňu podľa zákona o zdravotnom poistení nahlásiť príjem konateľov za minulý rok. Termín sa blíži. Nemá niekto tlačivo, alebo kde sa dá nájsť tlačivo, na ktorom sa má toto hlásenie urobiť? Žiadal som VSZP o tlačivo ale tam zaliezli a nepodávajú správy.
Predpokladám že pokiaľ konateľ nemal žiadne príjmy z funkcie, iba zo závislej činnosti ako zamestnanec, nemusí nič nahlasovať?
Anonymka
06.04.05,05:52
Ahojte.

Neviem, ako mám postupovať. Naši konatelia nepodávali DP, nemajú iné príjmy, ten výkaz musia aj tak predložiť? V tom Apolle je to všetko na figu. Na internete neexistujú tlačivá pre SZČO, alebo ich tak ukryli, že ich neviem nájsť. Proste nevie mi niekto prilepiť sem to tlačivo do Apolla? Díky.
barbadoss
06.04.05,06:13
Ahojte.

Neviem, ako mám postupovať. Naši konatelia nepodávali DP, nemajú iné príjmy, ten výkaz musia aj tak predložiť? V tom Apolle je to všetko na figu. Na internete neexistujú tlačivá pre SZČO, alebo ich tak ukryli, že ich neviem nájsť. Proste nevie mi niekto prilepiť sem to tlačivo do Apolla? Díky.
Nepotrebuješ špeciálne tlačivo od APOLLA choď na www.socpoist.sk a tam je to tlačivo - platné pre SZČO - to isté sa dáva do sociálky i do zdravotky. Len to v prípade konateľa pošleš len do zdravotky.
Aspoň ja si myslím že takto by to malo byť.
ALDA
06.04.05,06:21
barbadoss, ja som tiež posielala ten výkaz so sociálky, ale včera na porade
som si stiahla výkazy so zdr.poisťovní, teraz neviem, či musím poslať aj tie!!!
Anonymka
06.04.05,07:19
Nepotrebuješ špeciálne tlačivo od APOLLA choď na www.socpoist.sk (http://www.socpoist.sk/) a tam je to tlačivo - platné pre SZČO - to isté sa dáva do sociálky i do zdravotky. Len to v prípade konateľa pošleš len do zdravotky.
Aspoň ja si myslím že takto by to malo byť.
Volala som do Apolla, baba mi povedala, že vraj oni nemajú nijaké tlačivo a dokonca ani mesačný výkaz pre SZČO - hovorím jej, že to je čudné, lebo všetky poisťovne majú a oni nie, a na to mi odpovedala, že aj pre ňu je to čudné ale že je to tak. Ak nepodávali DP, mám tam poslať Potvrd.že bolo vykonané ročné zúčovanie.
anka1
06.04.05,07:52
barbadoss, ja som tiež posielala ten výkaz so sociálky, ale včera na porade
som si stiahla výkazy so zdr.poisťovní, teraz neviem, či musím poslať aj tie!!!
Prosím Ťa, kde na porade? Napíš link. Čo im tam mám vypísať nuly, keď nemal príjem, iba ako zamestnanec? Podávam to vôbec?
Luna
06.04.05,08:51
Tlačíva sú rovnáké na zdrav.poisťovne a aj na soc.poisťovňu.Tlačivo je stránkach týchto inštitúcií a aj kolegovia predomnou ich tu už zverejnili.
Pokiaľ konateľ spoločnosti mal iba príjem za ZČ a popritom platil ešte staré odvody zo SZČO za predchádzajúci rok (2003)tak sa musí ísť odhlásiť s povinného platenia odvodov,aby od 1.7.2005 nepatil nič.Podáva 0 výkaz.
Ak je to konateľ ktorý nemá živnosť ako FO a má iba závislú činnosť,tak nepodáva žiadne výkazy do SP a ZP.
anka1
06.04.05,09:35
Ďakujem Luna, potešila si ma :)
ALDA
06.04.05,09:41
Anka 1, som rada,že Ti odpovedala LUNA, pretože som sa nemôhla prihlásiť,
ešte v Porade trošku "plávam", ale dúfam, že sa to zlepší.Porada je super!!
Nie som sa ma s pracovnými problémami!!
Ahojte
enad
06.04.05,09:48
Ahojte,
ja mam tiež konateľa. Je to manžel, ktorý úž 4 roky pracuje v inej firme na závislú činnosť, tá pôvodná firma,kde bol (je) majiteľoma zároveň konateľom je tzv. mrtva. Nemá nič, ani žiadne financie, účty, proste nič. Každý rok len vypíšeme nulové DP. Nikomu sa totižto nechce vybavovať zrušenie s.r.očky. Doteraz nikde nič okrem odvodov zo závislej činnosti neplatil. Musí teraz niečo platiť do ZP, treba vyplnať nejaké výkazy? Ved je to uplne choré. V každej ZP povedia niečo iné, alebo vôbec nič.