alaya1
02.05.08,04:02
Chcela by som sa opytat, ake mate skusenosti s letnou dovolenkou na Krete- Chania, pripadne apartman Hermes, cestovka Aeolus, alebo ina, potom na ceny potravin na Krete, ci je more ciste, alebo yariasene a plne meduz. Za kazdu radu velmi pekne dakujem.
kačenka
02.05.08,03:37
more na Kréte ná nádherné, kryštálové vhodné na šnorchlovanie príp. potápanie a čo sa týka cien, tie sú vlastne ako v celom Grécku - dá sa tam zájsť do reštaurácie, tak isto aj nakupovať v obchode. Myslím, že ceny v Taliansku sú o niečo vyššie.
Mila23
02.05.08,08:30
Ahoj,my sme boli na Krete pred dvomi rokmi. V malom mestecku Georgiopolis.
Hotel nebol nic moc,ale Kreta je krasna.
Co sa tyka mora, na severe su pieskove plaze, resp. drobny strk, cize to more nie je uplne ciste, na juhu su kamienky, more je krasne ciste, ale aj studensie ako na severe.
A este na juhu boli vacsie vlnky ako na severe, kde bolo kludne more.
Inak, Chania je velmi pekna. Je to jedno z najznamejsich letovisk,takze tam mozu byt ceny trosku vyssie.
eskaa
02.05.08,19:59
Boli sme na Krete s cestovnou kancelariou Aeolus a po dovolenke sme si povedali, ze nikdy viac s touto kancelariou..
Tvrdili nam, ze hotel je velmi kvalitny, ze 4 hviezdicky, ale vyzeralo to ako u nas v nejakej ubytovni, este spolocne priestory a bar v pohode, ale izby no otras.. postele vrzgali ako hrom, za celu dobu som sa tam poriadne nevyspala. kupelna malinka, smrdela plesnou. v katalogu bolo pisane, ze vecere su formou svedskych stolov a pritom boli servirovane vecere, nemali sme vobec na vyber, museli sme ziest co nam priniesli.. pozadovali sme izbu z televizorom a ked sme prisli na miesto, tak sme zistili, ze na izbe telka sice je, ale ze si musime priplatit.. okolie hotela otrasne, siroko-daleko skoro nic, okrem jedneho obchodika so "smisenym sbozim".. ak sme chceli nieco viac, museli sme ist na autobus..
my sme boli na juznej krete, tam by som uz nesla.. ked tak radsej ten sever.. napr. do tej Chanie..
alaya1
03.05.08,03:09
eskaa, no dakujem tii velmi pekne za skusenost, cakala som nejaku negativnu skusenost, lebo na tuto cestovku vela recenzii neviem najst. prekvapilo na v ich katalogu, ze k ubytovaniu maju pripadene len po jednej fotke z vonku, vnutorne priestory nemaju vyfotene....nepozna niekto serioznu cestovku, ponukajucu Kretu? Rozm,yslali sme aj o Korfu, tam by sa pacilo mne asi viac, koli zeleni, no cisto pieskove plaze tam asi tazko najst, kamienkove a zmiesane nexhceme.
VladoaKatka
03.05.08,05:25
Z Gréckych ostrovov som najviac bola spojojná na ostrove Kos - Marmari palace a na Kréte Knososs Royal Village. Krásny areal hotela, bazény, pláže pieskové, ale veterné. Na Rodose sa nám dovolenka vydarila len vďaka chybe cestovky, namiesto objednaného hotela /už zaplateného/ nám ponúkli iný, ale na naše šťastie ten hotel neposkytoval AI, takže nás musela grécka cestovka, ktorá to zabezpečovla pre slov. cestovku dať do iného hotela. Bol to Hotel Elektra. Hotel do polovice obsadený, vlastná pláž aj s lehátkami, slnečníkmi. Tento hotel vlani ani jedna cestovka na Slovensku neponúkala, tuším tento rok to má v ponuke Hydrotour, neni som si istá.Boli tam len francúzi, nemci, švédi a tuším litovci.
Treba si dať pozor na umiestnenie hotelov. V katalógoch nebýva označené či je pri pláži alebo nie a potom sa môže stať, že si zaplatíte AI a na pláž Vás bude voziť hotelový autobus, ale tam si musíte zaplatiť za lehátka a potom už ten AI nevyužijete a nakoniec si stravu musíte kupovať. Treba hľadať v recenziach aj v českých.
alaya1
03.05.08,13:02
dakujem vsetkym za rady, skor som potrebovala vediet, ake je stredisko chania, Stalos, nakolko som tam chcela ist s rodinou na dovolenku. Nie do hotela s all, ale do apartmanu, nakolko my sa radsej stravujeme individualne, mimo ubytovania v restikach, tavernach a pod. preto ma zaujimali ceny v obchodoch, a pod. ale vsetkym dakujem za odpovede, ozno too ale vyhra Korfu, uvidime leto je este daleko a cestoviek vela, nie je potrebne sa ponahlat.
Olivia6
11.05.08,19:30
My sme boli na Kréte celá rodina so Saturom a bolo nám úžasne, jedna z najvydarenejších dovoleniek. Boli sme v hoteli neďaleko Chanie, more bolo krásne, málo turistov, pláž bola celá takmer naša (no vzhľadom na to, že je to ostrov, noci boli celkom chladné a bez teplejšieho svetra sme sa nezaobišli), ubyovanie veľmi príjemné pretože hotel bol novo postavený a večere - na výber sme mali plno ovocia a zeleniny na štýl švédskych stolov, nechýbali cestoviny a rôzne rýchle jedlá, hlavné jedlo roznášal personál rovno na Váš tanier - každému koľko a čo chcel. Úžasné. K tomu delegát bol strašne milý pán, ktorý sa ochotne o všetko staral. Odporúčam aj fakultatívne výlety na Knossos a Elafonisi, pre mňa osobne to bol zážitok. Naozaj dovolenka, na ktorú nesmierne rada spomínam. :)
alaya1
17.05.08,04:18
Dakujem vsetkym za reakcie, ale pravdepodobne to u nas vyhra ostrov Korfu, je predsa severnejsie a moj manzel velmi horucavy nemusi-)), mame v umysle navstivit stredisko Acharavi, ak ste tam boli, prosim napiste skusenosti.
zuhl
17.05.08,14:05
Tak to Korfu ti jednoznačne doporučujem, je jedno kde si ubytovaná, hlavne si požičajte auto a prejdite ho celý, vrelo doporučujem, hlavne západnú stranu.