Yvi
02.05.08,06:23
Ahojte, prosím vás o radu, moja mama si kúpila nový byt. Síce stavba mešká 14 mesiacov, zistila, že v zmluve má kúpu klasického bytu na poschodí, s chodbou, víťahom......, ale v skutočnosti, je chodba riešená ako balkón so zábradlím smerujúci k víťahu, ktorý je už zamurovaný.
Vchodové dvere vedú k rušnej ulici, ale pred vchodové dvere jej naprší, nasneží. Spoločnosť slúbila, že po odovzdaní bytov presklí chodby, ale tomu neveríme. Čo máme robiť?
Chobot
02.05.08,07:27
Ahojte, prosím vás o radu, moja mama si kúpila nový byt. Síce stavba mešká 14 mesiacov, zistila, že v zmluve má kúpu klasického bytu na poschodí, s chodbou, víťahom......, ale v skutočnosti, je chodba riešená ako balkón so zábradlím smerujúci k víťahu, ktorý je už zamurovaný.
Vchodové dvere vedú k rušnej ulici, ale pred vchodové dvere jej naprší, nasneží. Spoločnosť slúbila, že po odovzdaní bytov presklí chodby, ale tomu neveríme. Čo máme robiť?

JE v zmluve jednoznačne uvedené, že tá chodba musí byť zastrešená? Alebo je z projektu zrejmé, že tá chodba bude presklená? Pokiaľ áno, treba trvať na tom, aby to urobili v súlade s projektom.

Ak v projekte je, že to bude otvorená chodba (čo je teraz dosť rozšírené, videl som to už na viacerých domoch), tak si to môžete jedine urobiť svojpomocne na vlastné náklady po odovzdaní.

Takže požiadajte stavebníka, nech vám ukáže projektovú dokumentáciu.
Yvi
02.05.08,21:20
Ano , v zmluve je, že vchodové dvere sú na chodbe, vo vnútri. Môžeme teda žiadať aj písomne dostavanie chodby?
Chobot
03.05.08,18:27
Ano , v zmluve je, že vchodové dvere sú na chodbe, vo vnútri. Môžeme teda žiadať aj písomne dostavanie chodby?

To ešte neznamená, že chodba musí byť uzatvorená. Ešte raz ti hovorím, pozri si projektovú dokumentáciu, ako to je v projekte. Potom môžeš žiadať, aby to dali do súladu s tým, ako to bolo naprojektované. Takto ti neviem povedať, čo môžeš žiadať a čo nie.