petacuckova
02.05.08,06:44
Dobrý deň. Pracuje u nás dôchodca na vrátnici na kratší pracovný čas, dnes mi doniesol PN. Má normálne nárok na náhradu príjmu a potom nemocenské ako ostatní zamestnanci, akokeby pracoval na plný úvazok ? Ďakujem.
A ešte jedna otázka. Ako by ste pokryli jeho neprítomnosť, keď ani neviem, dokedy bude PN ? Môžem na miesto neho zobrať kým sa vráti niekoho na dohodu, či musím na pracovnú zmluvu na kratší PČ ? Aby som neporušila zákon. Ide o to, že všetci na vrátnici sú na kratší PČ, majú v zmluve 32 hod týždenne a nemôžu vlastne pracovať nadčas.
Melnick
02.05.08,05:08
Dobrý deň. Pracuje u nás dôchodca na vrátnici na kratší pracovný čas, dnes mi doniesol PN. Má normálne nárok na náhradu príjmu Má nárok na náhradu príjmu aká mu vyjde podľa podkladov v mzdovom účtovníctve .a potom nemocenské Od 1.1. 2008 je zmena v odvodoch za dôchodcu a preto MÁ aj on nárok na nem dávky zo SPako ostatní zamestnanci, akokeby pracoval na plný úvazok ? Ďakujem.A ešte jedna otázka. Ako by ste pokryli jeho neprítomnosť, keď ani neviem, dokedy bude PN ? Zober niekoho na dohodu a uveď do dohody,že ide o zastupovanie pracovníka na PN - nič tým neporušíš.Môžem na miesto neho zobrať kým sa vráti niekoho na dohodu, či musím na pracovnú zmluvu na kratší PČ ? Aby som neporušila zákon. Ide o to, že všetci na vrátnici sú na kratší PČ, majú v zmluve 32 hod týždenne a nemôžu vlastne pracovať nadčas.
...........................:)
petacuckova
02.05.08,05:13
ĎAkujem si poklad. Pekný deň.