mimuška
02.05.08,08:53
Prosím o radu.Zamestnávateľ mi platil 10 rokov komerčnú životnú poistku. Firma je v zmluve uvedená ako poistník, ja som ako poistená.
Teraz sa zmenilo vedenie firmy a poistku mi chce zrušiť. Peniaze si však chce nechať firma, takže ja som 10 rokov platila z tejto poistky dane a teraz nemám nič ,ani poistku, ani peniaze ani dane...
Ako sa dostať k svojim peniazom , ked s novým vedením sa nedá dohodnúť?
Chobot
02.05.08,07:24
Prosím o radu.Zamestnávateľ mi platil 10 rokov komerčnú životnú poistku. Firma je v zmluve uvedená ako poistník, ja som ako poistená.
Teraz sa zmenilo vedenie firmy a poistku mi chce zrušiť. Peniaze si však chce nechať firma, takže ja som 10 rokov platila z tejto poistky dane a teraz nemám nič ,ani poistku, ani peniaze ani dane...
Ako sa dostať k svojim peniazom , ked s novým vedením sa nedá dohodnúť?

Príliš málo údajov na fundovanú radu. Bola to kapitálová životná poistka? Alebo to bolo úrazové poistenie?

Bola spísaná nejaká dohoda medzi tebou a zamestnávateľom pred založením poistenia? Ak áno, ako boli dohodnuté podmienky pri zrušení zmluvy zo strany firmy?

Pozri si v poistných podmienkach, kto má nárok na vyplatenie odkupnej hodnoty poistenia, pravdepodobne to bude poistník, ale môže sa stať, že tam bude poistený.

Treba preštudovať všetky podklady a podmienky samotnej poistnej zmluvy aj dohody medzi tebou a firmou. Ak nič iné, tak aspoň môžeš súdne žiadať náhradu škody, ktorá ti vznikla odvedením dane za tie roky (lebo ty si neporušila podmienky - ak boli nejaké dohodnuté).
mimuška
02.05.08,10:40
Príliš málo údajov na fundovanú radu. Bola to kapitálová životná poistka? ÁNO

Bola spísaná nejaká dohoda medzi tebou a zamestnávateľom pred založením poistenia? NIE

Pozri si v poistných podmienkach, kto má nárok na vyplatenie odkupnej hodnoty poistenia, pravdepodobne to bude poistník

Ak nič iné, tak aspoň môžeš súdne žiadať náhradu škody, ktorá ti vznikla odvedením dane za tie roky (lebo ty si neporušila podmienky - ak boli nejaké dohodnuté).
Super finta pre firmy, natrieť zamestnancom chleba medom aby boli spokojní a potom si chlebík spapá šéf
Modroocko
02.05.08,13:04
Tak mi len napadlo - opýtaj sa v poisťovni, či by to šlo prepísať tú poistku na teba, či ani s tým nechce firma súhlasiť?
Inak - u nás to tiež máme, ale spísali sme s každým zamestnancom zmluvu, aby boli ošetrené podmienky pri zrušení poistky.
A ešte - myslím, že daň by šlo vrátiť, ale bude potrebné vypísať dodatočné daňové priznania za tie roky, keď ti daň zrazili.