timejka200
02.05.08,10:45
ahoj, vie mi niekto povedať, kde si nastavím v MRP aby mi počítalo predd. daň aby mi to ukázalo aj na výplatnej páske?
ešte jedná otázka: ked vystavujem konateľovi mzdu, ktorý poberá dôchodok, čo zaňho ešte odvádzam iba daň?
dakujem pekne za pomoc!!!!!!!!!!
evina
02.05.08,11:20
ahoj, vie mi niekto povedať, kde si nastavím v MRP aby mi počítalo predd. daň aby mi to ukázalo aj na výplatnej páske?
ešte jedná otázka: ked vystavujem konateľovi mzdu, ktorý poberá dôchodok, čo zaňho ešte odvádzam iba daň?
dakujem pekne za pomoc!!!!!!!!!!

Čo sa týka dôchodcu i odvody-ktoré závisí, či pracuje v HPP alebo na dohodu.
timejka200
02.05.08,12:03
na HPP
pingino
04.05.08,06:52
vie mi niekto povedať, kde si nastavím v MRP aby mi počítalo predd. daň aby mi to ukázalo aj na výplatnej páske?

V pripade, ze ma zamestnanec prijem nad 5000 Sk alebo si uplatnuje odpocitatelnu polozku zakladu dane alebo pobera danovy bonus je zdaneny preddavkovou dan inak je zdaneny zrazkovou danou. To robi program automaticky.
A co sa tyka zobrazenia na vyplatnej paske, na tej su uvedene vsetky nenulove polozky vypocitanej mzdy.
timejka200
05.05.08,04:28
ja chápem. ale potom akože sa tomu konateľovi odvádza len daň 19% ? nič iné sa za neho neplatilo!predtým, lebo som si pozerala výplat. páske z min. mesiacov!!