mariannak
02.05.08,13:25
Dobrý deň, neviete mi poradiť akým spôsobom opraviť skomolené meno, - zamestnávateľ mi emailom poslal vymenené meno a priezvisko a k tomu ešte skomolené. Mám to opraviť listom alebo cez RLFO na soc.poist a listom do ZP?
Modroocko
02.05.08,11:55
Mala som podobný problém. Tu je návod:
Treba na sociálnu poisťovňu odoslať dva ďalšie RLFO - jeden so zaškrtnutým políčkom "Zrušenie prihlásenia", pretože zamestnanec so skomoleným priezviskom nikdy do konkrétnej firmy nenastúpil a potom ešte treba odoslať ďalší - už správny RLFO so zaškrtnutým políčkom "Prihláška".
Ak firma posiela RLFO cez internetový portál, zrušenie prihlásenia sa robí cez Manuálny vstup, kde stačí zadať rodné číslo a meno alebo priezvisko, nedávať hľadať, lebo soc. poisťovňa ešte nemá zaplnený register zamestnancov, ale cez kolonku "Vytvorenie prázdneho registračného listu zamestnanca" zadať "Zrušenie prihlásenia", kliknúť na "Vytvoriť", systém vygeneruje prázdny RLFO so zadanými údajmi firmy, údaje za zamestnanca treba zadať ručne. Nová - správna prihláška zamestnanca sa už potom urobí obvyklým spôsobom.
Veľa šťastia!
Modroocko
02.05.08,11:59
Opravu v zdravotnej poisťovni by som radšej konzultovala priamo v konkrétnej zdravotnej poisťovni, pretože si nie som istá, či používajú rovnaký systém. Rovnako je dôležité aj to, či už tie skomolené údaje stihli zadať do svojho systému elektronického spracovania dát. Ak by boli údaje poslané len poštou, možno by stačilo aj vymeniť nesprávnu prihlášku za správnu.