igi666
02.05.08,16:53
Zdravim, chcel by som vediet ci mate skusenosti s instalaciou privodu vody k baterii?

Naistalovane to mam, len mam taky pocit ako keby to trochu presakovalo v okoli kde som zapajal ventil privodu vody.
Na zavit toho ventilu som pouzil teflonovu pasku a utiahol najviac ako sa dalo :)

Tak neviem ci ta voda na stene je tam od toho ked som vyberal povodnu zatku, kam som namiesto nej umiestnil ventil, alebo to jemne presakuje :confused:

Dakujem.
Zoltán Kovács
02.05.08,15:05
Zdravim, chcel by som vediet ci mate skusenosti s instalaciou privodu vody k baterii?

Naistalovane to mam, len mam taky pocit ako keby to trochu presakovalo v okoli kde som zapajal ventil privodu vody.
Na zavit toho ventilu som pouzil teflonovu pasku a utiahol najviac ako sa dalo :)

Tak neviem ci ta voda na stene je tam od toho ked som vyberal povodnu zatku, kam som namiesto nej umiestnil ventil, alebo to jemne presakuje :confused:

Dakujem.

A máš prívodové potrubie odizolované? Môže sa stať, že rúry v stene sa rosia, a to preráža cez omietku.

Alebo ako píšeš, že si utiahol ako sa to dalo. A nepretrhol si závit?
igi666
02.05.08,15:13
no tie rury by sa nemali rosit, kedze predtym to bolo oka.
No a keby ich bolo treba zaizolovat, cim by sa to dalo?

A co sa tyka utahovania, tak som utahoval akurat, to by som si vsimol keby som strhol zavit :)
Zoltán Kovács
02.05.08,15:23
no tie rury by sa nemali rosit, kedze predtym to bolo oka.
No a keby ich bolo treba zaizolovat, cim by sa to dalo?

A co sa tyka utahovania, tak som utahoval akurat, to by som si vsimol keby som strhol zavit :)

Mne izoláciu rúr robili, keď ich montovali. Je to tepelná izolácia. Nozov nepoznám. Je to šedá hmota (rúra), ohybná. Skoro ako špongia alebo čo. A dávali to aj na teplú aj na studenú vodu.
petmar
02.05.08,15:52
Vyfúkaj to fénom a uvidíš, či to znovu zaslzí.
Ak áno
1/ pozor na vývody teplej/studenej vody, aby boli v rovnakej úrovni zo steny, aby batéria sedela. Tiež aby neboli šikmo. (Nie v pohľade spredu, ale pri myslenom pohľade z boku). Ak nie sú celkom rovnobežné snažiť sa vyrovnať v kolienkach, a nekončia v 1 rovine,, potom dať viac tesnenia- lepšie by bolo konope, . Tiež pod ventily, ak je niektorý nižšie, dať 2 tesnenia, tie sú tiež rôznych kvalít, pýtať si najlepšie, ale gumu do teplej vody nie...
2/ Etážky (tie na vyosenie) teraz vyrábajú veľmi tenké, veľmi ľahko praskne, v prípade výmeny kúpiť z hrubšieho materiálu obidve, cítiť to aj podľa váhy...
Sú aj iné finesy, ťažko radiť slovami, názornejšie je ukázať, ale ak trocha kutíš, vieš o čo ide
Izolácia rúr pred omietnutím je samozrejmosť - Izoflex, Mirelon, dávnejšie sa omotávalo jutovými prúžkami podobnými "handričkami"
wagner
02.05.08,15:58
Len keby si to chcel teraz izolovať, tak by si musel odhaliť trubky na vodu. Ja teda neviem akú batériu si montoval, ale ja som to robila pred týždňom a vôbec som tam nemusela dávať teflonovú pásku. Ten závit bol tak natesno, že by sa tam páska ani nebola zmestila. A vôbec mi to nepremoká, ani netečie. Pred tým som mala batériu z Polska a na tú som tiež minula pol teflonovej pásky. Ku koncu už ani tá netesnila. Kúpila som značkovú a je to v pohode.:)
petmar
02.05.08,16:02
Teraz čítam že je to asi na ventile -- v trase?
Tie guľové majú dosť krátke závity, a ak si dal málo izolácie, ako sa to stáva pri použití teflónu, veľmi ľahko praskne, keď sa dotláča -doťahuje do konca. Potom už len nový ventil...tak s chuťou do toho, pol diela hotovo...:)
mardea
08.05.08,17:35
Par baterii a privodnych ventilov k bateriam som teflonovou paskou tiez robil a mal som aj podobny problem ako popisujete. U mna to vzdy bolo o tom, ze som pouzil malo teflonovej pasky. Na druhej strane, ked som jej pouzil az moc, tak som to nevladal dotiahnut.
Odporucam, este raz rozobrat, dat viacej teflonovej pasky a dotiahnut.

S pozdravom
Chobot
08.05.08,19:35
Par baterii a privodnych ventilov k bateriam som teflonovou paskou tiez robil a mal som aj podobny problem ako popisujete. U mna to vzdy bolo o tom, ze som pouzil malo teflonovej pasky. Na druhej strane, ked som jej pouzil az moc, tak som to nevladal dotiahnut.
Odporucam, este raz rozobrat, dat viacej teflonovej pasky a dotiahnut.

S pozdravom

Ja by som doporučil klasiku - konope a fermež. V takýchto prípadoch je to lepšie, ako teflonová páska.
misomiso
08.05.08,20:04
Ja by som doporučil klasiku - konope a fermež. V takýchto prípadoch je to lepšie, ako teflonová páska.

Presne tak. To su take novodobe prdy, hovori sa, ze vyvoj nezastavis. Konope a fermez je odskusane minimalne 100 rokov a ja davam namiesto fermeze vazelinu - lepsie sa to po rokoch rozobera a nestane sa, ze sa to pri rozoberani zacne povolovat prave tam, kde nechces (na dalsom spoji)