saki10
02.05.08,17:41
Prosím o radu,máme založené SVB (12 bytov) a chceme čerpať uver z fondov EBRD- Slovenská sporiteľna ( úver je na podporu energet. efektívnosti a obnoviteľných zdrojov) na výmenu okien. Jeden majiteľ tvrdí ,že tieto fondy nie sú urcené na výmenu okien, nakoľko okná nepatria do spoločných priestorov bytovky.Udajne sa úver môže čerpať len na zateplenie,obnovu strechy, atď...Ďakujem za fundovanú radu.
Orim
02.05.08,15:55
Okná na chodbách sú koho?



Však sa tam spýtajte, povedia vám čo sa dá z toho platiť. A s radosťou vám vysvetlia celý postup ako to máte spraviť.
saki10
02.05.08,15:57
Okná na chodbách nemáme, je tam sklobetón.
saki10
02.05.08,16:07
V Slov.sporiteľni tvrdia ,ze to ide - tam som konzultoval, no keď som telefonoval s p. Levayovou z Košíc ( združenie SVB), tá tiež tvrdila,že to nejde. Nerád by som nájomníkov zavádzal. Kde sa dá ešte zistiť ,či je výmena okien v bytoch z týchto fondov právne vporiadku.
Orim
03.05.08,10:01
Kto ti bude dávať úver s tým konzultuj. Mali by tam byť aj podmienky za akých ho dajú.
majkii
04.05.08,20:29
Neviem, či podmienkou je preukázanie úspor energie po zrealizovaní diela vo výške najmenej 15% v porovnaní s priemerom za obdobie posledných 3 rokov pred realizáciou. Naozaj asi treba konzultovať s bankou.
RomanNR
05.05.08,06:27
Je mozne dostat dotaciu aj na okna v bytoch pri splneni kriteria
min. 15% uspory energii.Toto posudzuje nezvisla auditorska firma ktora spolupracuje s bankou pri ziadosti o dany uver.
Podmienkou je tiez financovanie uverom jednou zo 4-roch bank http://www.slovseff.eu/. Nam sa to podarilo, vyregulovali sme UK,ideme zateplovat a menime okna v spol.priestoroch.
20% z nakladov uhradi EB po realizacii a kontrole.
Aspon dufam :)

Slov.sporitelna uz ma ale zdroje nateraz vycerpane, volne su este vo VUB.
http://www.slovseff.eu/index.php?page=aktuality
Ale najnovsia sprava je ze EB uvolnuje dalsie prostriedky, ale MVaRR este schvaluje navysenie.
majkii
07.05.09,08:03
celé čerpanie prostriedkov z EBRD je obrovská blamáž. Mali sme získať grant 20% nenávratnej dotácie z nákladov na realizáciu projektu, dokonca sme získali ocenenie EBRD za realizovaný projekt s najvyšími dosiahnutými úsporami. A výsledok je ten že z 20% dotácie skoro polovicu sme zaplatili na poplatkoch bankám a na daniach, čiže z celkovej dotácie polatky a dane boli okolo 37 tis. eur. Nám bolo pripísaných necelých 45 tis. eur. Som z toho sklamaný
Halli
07.05.09,08:12
celé čerpanie prostriedkov z EBRD je obrovská blamáž. Mali sme získať grant 20% nenávratnej dotácie z nákladov na realizáciu projektu, dokonca sme získali ocenenie EBRD za realizovaný projekt s najvyšími dosiahnutými úsporami. A výsledok je ten že z 20% dotácie skoro polovicu sme zaplatili na poplatkoch bankám a na daniach, čiže z celkovej dotácie polatky a dane boli okolo 37 tis. eur. Nám bolo pripísaných necelých 45 tis. eur. Som z toho sklamaný


presne tak, dobre si to napísal...:o a bude sa na Vás živiť kopec bankárov a iných nenažrancov...
RomanNR
08.05.09,07:58
celé čerpanie prostriedkov z EBRD je obrovská blamáž. Mali sme získať grant 20% nenávratnej dotácie z nákladov na realizáciu projektu, dokonca sme získali ocenenie EBRD za realizovaný projekt s najvyšími dosiahnutými úsporami. A výsledok je ten že z 20% dotácie skoro polovicu sme zaplatili na poplatkoch bankám a na daniach, čiže z celkovej dotácie polatky a dane boli okolo 37 tis. eur. Nám bolo pripísaných necelých 45 tis. eur. Som z toho sklamaný


No neviem s cim ste tu dotaciu kombinovali a cez ktoru banku mate uver
a s akym urokom, ale pre nas to bol prinos. Platili sme standardny poplatok
za uverovu zmluvu a nic viac. Urokova miera 5,2 % a teraz sme dostali
cca. 24 tis €.
Skus konkretizovat co je v tych 37 tis. €. A tiez ake dane myslis?