xBORISx
02.05.08,19:10
Zaujima ma co je pravdy na tom ze ak som zivnostnik a mam trvaly pobyt u rodicov tak rucim aj ich domom? Ze vraj by to mala upravovat novela z januara...hm, viete nieco o tom? Dakujem
xBORISx
02.05.08,21:39
posuvam
Martin Mocko
03.05.08,06:13
Zaujima ma co je pravdy na tom ze ak som zivnostnik a mam trvaly pobyt u rodicov tak rucim aj ich domom? Ze vraj by to mala upravovat novela z januara...hm, viete nieco o tom? Dakujem

Ako živnostník ručíš celým svojím majetkom. Nie je dôležitý trvalý pobyt..ale vlastníctvo.
veva125
03.05.08,06:15
fyzicka osoba ruci celym svojim majetkom. Ide teda o to, ci si spolumajitel domu, nie o trvaly pobyt. Trvaly pobyt mozes mat aj bez vlastnictva domu.
.....machinak ma predbehol, nevsimla som si....
xBORISx
03.05.08,08:51
Ale ak som zivnostnik a mam trvaly pobyt ale aj sidlo v dome rodicov a nastanu problémy, rucim aj ich domom? Prave toto som dakde pocul ale nejak tomu neverim...Cize ja nevlastnim dom, iba v nom byvam...
Zoltán Kovács
03.05.08,08:54
Ale ak som zivnostnik a mam trvaly pobyt ale aj sidlo v dome rodicov a nastanu problémy, rucim aj ich domom? Prave toto som dakde pocul ale nejak tomu neverim...Cize ja nevlastnim dom, iba v nom byvam...

Nevlastníš tak neručíš. Ručíš iba svojím majetkom, ak dom, byt kde máš sídlo nie je tvojím majetkom, tak s tým domom, bytom nemôžeš ani ručiť.